Wydarzenia

   powrót do strony głównej

Przedszkole

GAZETKA PRZEDSZKOLNA

KALENDARZ PRZEDSZKOLNY

Nasza szkoła

Specjaliści

Odznaczenia

Wydarzenia

Wolontariat

Sukcesy

Projekty

Świetlica

Biblioteka

Galeria-archiwum

Gmina Bodzechów

Kontakt
Zdalne nauczanie
biblioteka

swietlica

przedszkole

gabinet

Dla uczniów

Dzwonki

Egzamin ósmoklasisty

Ferie

Gazetki szkolne

Humor

Kalendarz szkolny

Kangurek

Lektury

Szybka nauka

Sprawdziany

Sport

Szkolni prymusi-archiwum

Szkolni prymusi-klasy 1-3

Szkolni prymusi-klasy 4-8

DeutschNet...

W Radiu Kielce

Rozpoczęcie roku

Materiały archiwalne


Dla rodziców

Ogłoszenia

Rekrutacja

Podręczniki

Podręczniki-wypożyczanie

Zajęcia otwarte

Terminy konsultacji

Decyzje rodziców

Latająca Akademia...Dokumenty szkołyPrzetargiSprawozdanie finansowe„Razem z nami na święta”, czyli nasze działania w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej

Uczniowie naszej szkoły to nie tylko dzieci i młodzież z pasją, ale także wspaniali inicjatorzy rozmaitych przedsięwzięć krzewiących humanitaryzm i empatię.

więcej

„Portret Mikołaja” w klasach I-III

Wychowawczynie klas I-III postawiły swoim uczniom wyzwanie plastyczne przedstawienia portretu św. Mikołaja. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności plastycznych, wykorzystali wiele technik i wykazali się kreatywnością. Napłynęło aż 39 prac!

więcej

Świąteczne Przesłanie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie przygotowali przedstawienie online pod tytułem “Świąteczne Przesłanie”.

więcej

XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

17 grudnia 2020r. odbył się XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Szewnie. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Bodzechów Jerzy Murzyn. Tegoroczne wydarzenie z powodów pandemii odbyło się w zupełnie nowej formie.

więcej

Konkurs adwentowy w ZSP w Szewnie

Grudzień to miesiąc przygotowań do świąt, dekorowanie domów i czas kupowania prezentów. Natomiast w ZSP w Szewnie ostatnie tygodnie były dla chętnych uczniów okazją na udział w konkursie na Najładniejszy Kalendarz Adwentowy w języku niemieckim.

więcej

Mikołajkowy zawrót głowy w ZSP w Szewnie

Na ulicach, w sklepach i w telewizji już nastały święta. Od Mikołajów i Śnieżynek zaroiło się także w ZSP w Szewnie. Coroczne wydarzenie na Najbardziej Mikołajkową Klasę przeniosło się także na ekrany komputerów.

więcej

Kotylion Niepodległościowy i Kartka Pocztowa 2020

W czasie nauki zdalnej, kiedy uczniowie spędzają przed ekranami kilka godzin, bardzo ważne jest dbanie o manualny rozwój dzieci.

więcej

Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych 2020

11 listopada 2020 roku w formule online odbył się XVI Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych organizowany przez MCK w Ostrowcu Św.

więcej

„NOWE ŻYCIE ODPADÓW” SZKOLNY EKO – KONKURS w ZSP w Szewnie

W dobie kryzysu ekologicznego bardzo istotne jest szerzenie idei ekologii. W szkole podstawowej dobrym pomysłem jest propagowanie zasad wtórnego wykorzystywania odpadów w formie konkursu.

W październiku, panie Teresa Gałka, Justyna Jarek oraz Monika Bednarska, nauczycielki wspomagające, zorganizowały eko-konkurs, który rozgrywany był w trzech kategoriach: „eko zwierzątko” – uczniowie klas 1-3, dzieci z przedszkola, „eko przedmiot domowego użytku”- uczniowie klas 4-6 oraz „eko fantazja” (dziedziny do wyboru: sport, ,militaria, moda, architektura, motoryzacja, technika) – uczniowie klas 7 - 8. Prace mogły być wykonane z różnych rodzajów surowców wtórnych.

więcej

Uroczyście ślubujemy!

23 listopada 2020 roku w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania    i pasowania uczniów klas pierwszych.

więcej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w ZSP w Szewnie

8 października 2020r. w szewnieńskiej podstawówce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku, z wiadomych względów, odbyły się one w zmienionej formie.

więcej

UROCZYSTE PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO GRONA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W dniu 13-14 stycznia 2020 r. w Bibliotece Szkolnej miała miejsce niezwykła uroczystość. Odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1 A oraz klasy 1 B do grona czytelników biblioteki szkolnej.

więcej

„CoolArtyści” w naszej szkole. Piosenkarze, malarze, tancerze, aktorzy, statyści… To są właśnie Coolartysci!!!

„COOLARTYŚCI” to nazwa grupy, kółka artystycznego prowadzonego w ZSP w Szewnie,utworzonego przez panie Ewelinę Barańską i Monikę Salamon.

więcej

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Bodzechów

W sobotę 14 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie zorganizowano Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Bodzechów dla najmłodszych adeptów piłki nożnej z rocznika 2012 - 2015.

więcej

Jasełka - wspaniała tradycja w ZSP w Szewnie

W przededniu świąt Bożego Narodzenia w ZSP w Szewnie rozbrzmiał śpiew kolęd, a sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi uczniami, pracownikami szkoły oraz rodzicami, którzy chcieli zostać wprowadzeni w wyjątkowy świąteczny czas.

więcej

XV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSP w Szewnie

17 grudnia 2019r.odbył się jubileuszowy XV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyło pięć szkół gminnych.

więcej

Sportowy Turniej Mikołajkowy z ZSP w Szewnie

6 grudnia nam wszystkim kojarzy się z bardzo ciepłym i serdecznym klimatem, wprowadza nas w świąteczny nastój.

więcej

Ogólnopolska Międzyświetlicowa Wymiana Pocztówkowa

Nasza świetlica szkolna już od dwóch lat uczestniczy w projekcie polegającym na wymianie pocztówek. Świetlice piszą do siebie okolicznościowe kartki z pozdrowieniami.

więcej

Świąteczna wizyta w zaprzyjaźnionych instytucjach

Tradycją naszej szkoły jest coroczna wizyta w zaprzyjaźnionych instytucjach, do których przychodzimy ze świątecznymi życzeniami.

więcej

Eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie

10 grudnia 2019 reprezentacja naszej szkoły brała udział w eliminacjach do Festiwalu.

więcej

To właśnie tego wieczoru Bóg się narodził w człowieku…

13 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie odbyło się spotkanie świąteczne dla emerytowanych nauczycieli oraz lokalnej społeczności.

więcej

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

19 listopada 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

więcej

Andrzejki z przymrużeniem oka

28 listopada 2019 jedna z sal zamieniła się w pokój wróżbitów. Uczennice z klasy 7b bardzo chętnie przepowiadały przyszłość swoim koleżankom i kolegom. Julia, Ola, Nelly, Martyna, Martyna, Julia oraz Julia rozjaśniały wiele niewiadomych np. imię wybranki, przyszły zawód czy magię imienia.

więcej

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej – etap szkolny

21 listopada odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu piosenki angielskiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, ale także językowe. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie reprezentantkami szkoły w Bodzechowie zostały Julia Wielgus, Oliwia Żelazna, Aleksandra Przytuła oraz Barbara Jakubowska.

więcej

Dzień Języków

20 listopada 2019 roku przeprowadzono w naszej szkole prezentację krajów świata. Inspiracją do imprezy był Europejski Dzień Języków Obcych.

więcej

Podróż na planetę B- 612

7 listopada 2019 odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy pod hasłem Podróż na planetę B- 612 . Reprezentanci klas 4- 8 wzorcowo czytali „Małego Księcia” Antoine de Saint – Exupe’ry’ego.

więcej

Udany udział w turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”29 października drużyna piłkarska klasy 3 i 4, w składzie Ksawery Podsiadły, Olaf Turek, Hubert Wrona, Franciszek Sikorski, Miłosz Nierubiec, Karol Łączkowski, Jakub Reszka , Igor Dąbrowski, Aleksander Pieniążek, Maciej Zieliński, wyruszyła na podbój murawy.

więcej

Przygoda z czytaniem

Pod takim hasłem w bibliotece szkolnej w dniu 28 października, odbył się konkurs pięknego czytania dla klas 2 i 3. Impreza przeprowadzona została w ramach obchodów ogólnopolskiej akcji Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Wzięło w niej udział 8 uczestników. Każdy z nich miał za zadanie przeczytać wylosowany fragment książki. Klasy drugie czytały lekturę „Afryka Kazika”, klasy trzecie – „Dzieci z Bullerbyn”.

więcej

Warsztaty niemieckojęzyczne w ZSP w Szewnie

Umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi jest w dzisiejszym świecie wartością niezwykle cenną. Wśród germanistów krąży powiedzenie „angielski to mus, niemiecki twój plus”. Idąc z duchem tej myśli, nauczyciele języka niemieckiego zaplanowali projekt językowy „Brieffreunde-Projekt”, polegający na międzyszkolnej wymianie listów.

więcej

Urodzinowa kartka dla Oskarka

Oskarek Kubicki obchodził swoje 6. urodziny. Z tej okazji fundacja Bo w Nas jest Moc postanowiła zorganizować akcję Kartka urodzinowa dla Oskarka.

więcej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rozwiązywali krótkie testy sprawdzające umiejętność mnożenia i dzielenia w zakresie 100.

więcej

Klasa 6 b na wycieczce w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 30 września 2019 roku z okazji Dnia Chłopaka klasa 6b wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę zorganizowaną przez rodziców do Skarżyska.

więcej

Nasi uczniowie na zawodach lekkoatletycznych w Kielcach

W niedzielę 29 września w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Lekkoatletyczna Sztafeta Pokoleń. Uczniowie uczestniczący w projekcie „Lekkoatletyka dla każdego” prowadzonym przez p. Katarzynę Tkaczyk Tofil, reprezentowali szkołę w konkurencjach lekkoatletycznych

więcej

Wizyta w Radiu Ostrowiec

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu gościliśmy na antenie Radia Ostrowiec, aby opowiedzieć o zaplanowanych wydarzeniach w naszej szkole.

więcej

Europejski Tydzień Sportu

Nasza szkoła przystąpiła do programu rekomendowanego przez Kuratorium. W ramach wydarzenia odbył się Sportowy Dzień Przedszkolaka, podczas którego najmłodsi próbowali swoich sił w konkursach sprawnościowych. Przedszkole przygotowało też zadanie dla pani dyrektor Małgorzaty Turczyńskiej, która otrzymując Order Uśmiechu musiała podjąć niełatwe wyzwanie wypicia soku z cytryny, zachowując przy tym szczery uśmiech.

więcej

Najważniejsze karty polskiej historii, pamiętamy !

W tym roku szkolnym nauczycielki historii zaplanowały cykl wydarzeń upamiętniających najważniejsze daty w historii Polski. Wrzesień był oczywiście miesiącem pamięci o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz jej bohaterach.

więcej

Certyfikat CEO dla ZSP w Szewnie

ZSP w Szewnie może pochwalić się unikatowym certyfikatem. Przez cały ubiegły rok szkolny Samorząd Uczniowski pracował nad spełnieniem kryteriów, aby rozwijać społeczną aktywność, samorządność uczniowską oraz praktyczną edukację obywatelską.

więcej

We are the best

Dnia 28 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole coroczny Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

W tym roku w konkursie brali uczniowie klas V i VI. Zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi tradycji i zwyczajów krajów anglojęzycznych

więcej

„Doping” na podium

Przez cały sezon siatkarski grupa kibiców z klas 5a, 5c i 6c wraz z opiekunami stawiała się przy hali KSZO, aby dopingować pomarańczowo-czarne zawodniczki. Grupa była na wszystkich meczach! Wyjścia te były efektem przystąpienia szkoły do II edycji konkursu „Doping na medal”. Nasza szkolna drużyna liczyła 15 uczniów, ale kibicowała za 100! Okrzyki, stroje i akcesoria sprawiły, że nie dało nie się nie zauważyć naszej drużyny. Hasła wykrzykiwane na meczach zostały wymyślone przez uczniów, a dzieci nie szczędziły gardeł, by dać się słyszeć i zagrzewać do walki. Motywacją do pobytu na meczach była wygrana, ale okazało się, że uczniowie oprócz III miejsca zdobyli dużo więcej.

więcej

Prima Aprilis w naszej szkole

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy wszelkie żarty są dozwolone, a nawet mile widziane. Samorząd Uczniowski poddał pomysł, aby tego dnia uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów zadania i ćwiczenia w postaci prezentacji.

więcej

Kobieta jest piosenką

Piosenka była głównym gościem podczas koncertu zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet w ZSP w Szewnie. Ale widownię zdominowały kobiety, dla których uczniowie i grono pedagogiczne

więcej

Zbiórka charytatywna dla schroniska

Samorząd Uczniowski wraz z panią Łucją Kulibab i panią Lidią Zięborą zaangażował się w zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt w schronisku w Janiku.

więcej

„ W służbie Jej Królewskiej Mości – Językowej Poprawności” w ZSP w Szewnie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja do ceremonialnych obchodów językowych, które w naszej szkole obfitowały w szereg rozmaitych przedsięwzięć, a odbyły się one dzięki paniom polonistkom: pani Renacie Kwiatkowskiej, pani Marcie Łukasik, pani Agnieszce Kozieł oraz pani Marlenie Polit. Tej niecodziennej szkolnej inicjatywie towarzyszyły trzy nietuzinkowe hasła: „Ą, Ę chlubą naszego języka”, „ Błędy językowego hańbą dla naszego języka”, „Łamańce językowe doskonałą zabawą naszego języka”, będące kluczowym wprowadzeniem w dość skomplikowaną polską sferę wyrazową.

więcej

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniowa w języku niemieckim

W okresie przedświątecznym nauczycielki języka niemieckiego Karina Wójcik i Aneta Pacocha ogłosiły konkurs na najładniejszą własnoręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową, oczywiście w języku niemieckim.

więcej

Bożonarodzeniowe życzenia dla Przyjaciół szkoły

Okres przedświąteczny to doskonały czas na powodowanie u otaczających nas ludzi uśmiechu i wywoływanie świątecznej atmosfery.

więcej

XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szewnie

Grudniowe kolędowanie zrzeszające wszystkie szkoły Gminy Bodzechów to jedna z wielu inicjatyw Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie. 14 grudnia odbyło się świąteczne śpiewanie, któremu patronował pan Jerzy Murzyn - wójt Gminy Bodzechów.

więcej

Nasi uczniowie Radiu Ostrowiec

17 grudnia 2018r. nasi uczniowie odwiedzili studio Radia Ostrowiec.

więcej

Czwarty Czwartek Listopada

Dzień Dziękczynienia to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada. Chcąc przybliżyć historię tego święta uczniowie szkoły w Szewnie przygotowali przedstawienie ,które przeniosło oglądających w tamte czasy.

więcej

Nasz plakat

Duży sukces odnieśli uczniowie klasy 2b - Bartłomiej Rysiak i Mateusz Rychta, którzy wzięli udział w konkursie "Zaprojektuj Niepodległość" organizowanym przez Urząd Wojewódzki.

więcej

Kominiarze w naszej szkole

W piątek 16.11.2018 do naszej szkoły przybyli kominiarze w pełnym umundurowaniu.

więcej

Nietypowa lekcja języka angielskiego

W dniu 30 października 2018 w klasie 4b i 5b odbyły się lekcje ukazujące aglosaskie tradycje związane z Halloween oraz polskie tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych.

więcej

Spółdzielnia Uczniowska na poziomie

25.10.2018 został rozstrzygnięty konkurs na nazwę i logo Spółdzielni Uczniowskiej. Do opiekunek spółdzielni wpłynęło 9 prac konkursowych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie.

więcej

Aktywny udział ZSP w Szewnie w projekcie Akademia Obywatelska 1918

Projekt, w który zaangażowała się szkoła wymagał wielu działań na kilku płaszczyznach. Rozpoczął się w październiku ubiegłego roku, aby przez cały rok młodzież szkolna przygotowywała się do obchodów 100-lecia niepodległości.

więcej

Dzień Nauczyciela w ZSP w Szewnie

Dzień Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole 12 października w nieco inny sposób niż zwykle. Tym razem Samorząd Uczniowski postanowił zrobić nauczycielom niespodziankę.

więcej

ZSP w Szewnie z wizytą u „Kopernika”

Gmina Bodzechów od ubiegłego roku szkolnego została objęta programem "Kompetencje kluczowe to umiejętności nowe!”. W ramach projektu odbywają się nie tylko zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, ale również orgaznizowane są wycieczki.

więcej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

5 października 2018 odbyły się coroczne wybory przedstawiciela naszej szkoły wśród uczniów. W tym roku do konkursu przystąpiło 8 uczniów z klas 5 - 8. Kandydaci musieli przygotować plakaty wyborcze, a podczas uroczystego apelu zaprezentować swoje postulaty i mówić tak, aby zjednać sobie wyborców.

więcej

Niezapomniane wrażenia uczniów ZSP w Szewnie z wycieczki do Sejmu

2 października 2018r. uczniowie klasy 3a, 4c i 6a brali udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem podróży była wizyta w Sejmie RP.

Nasze dzieci powitał poseł Andrzej Kryj, który od pierwszej chwili nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z grupą. Oprowadził nas po sejmowych obiektach znajdujących się na terenie kompleksu.

więcej

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W tym roku szkolnym VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

więcej

Kolorowo – kanapkowo

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Renatą Miśkiewicz i rodzicami w dniu 28 września 2018 r. postanowili zjeść wspólne śniadanie.

więcej

Spółdzielnia Uczniowska - nową organizacją uczniowską w naszej szkole

Od września przy naszej szkole zaczęła działać Spółdzielnia Uczniowska, której celem jest przede wszystkim kształtowanie umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej oraz propagowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym.

więcej

Dzień Chłopaka w klasie 3a i 6a

Naszych klasowych dżentelmenów zaprosiłyśmy do restauracji „Pod Parowozem”.

więcej

Dzień Chłopaka w klasie 3a i 6a

Naszych klasowych dżentelmenów zaprosiłyśmy do restauracji „Pod Parowozem”.

więcej

Piknik integracyjny klas IV z okazji Dnia Chłopaka

W piątek 28. września odbył się piknik integracyjny klas IV. Impreza połączona była z klasowymi obchodami Dnia Chłopaka.

więcej

Planetobus

Od 24 do 25 września 2018r. gościliśmy w naszej szkole Planetobus.

więcej

Program „ Umiem pływać’’ w ZSP w Szewnie

Uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie uczestniczą w zacięciach nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać” organizowanego przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

więcej

Zabawa w teatr w klasie 5c …

Ogromnym pokładem wigoru i determinacji wykazali się uczniowie klasy 5c, którzy dnia 6 czerwca 2018r. wystawili miniaturę teatralną własnego autorstwa, będącą ukoronowaniem cyklu działań związanych z teatrem.

więcej

Szlakiem mitów greckich w ZSP w Szewnie

26 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie odbył się coroczny Gminny Konkurs Mitologiczny pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów – pana Jerzego Murzyna, zorganizowany przez panie: Renatę Kwiatkowską, Renatę Miśkiewicz, Katarzynę Bień, Agnieszkę Kozieł, Marlenę Polit oraz Martę Łukasik. W tym roku organizatorzy, planując trzy etapy konkursowe, postanowili wykorzystać formy prastare, aczkolwiek ponadczasowe.

więcej

Świetlicowy Dzień Małego Chemika w ZSP w Szewnie

Na świetlicy dzieci się nie nudzą, to ogólnie znana rzecz. Parafrazując tekst piosenki można go przypisać świetlicy w ZSP w Szewnie. Nauczycielki kreatywnie podchodzą do opieki nad dziećmi i oprócz balu czy konkursów zaplanowały także Dzień Małego Chemika.

więcej

Rośniemy zdrowo w ZSP w Szewnie

Akcje prozdrowotne w naszej szkole były powodem zorganizowania przedstawienia i konkursu plastycznego o tej właśnie tematyce.Dwie z nich „Trzymaj formę” oraz „Bieg po zdrowie” prowadzone są pod patronatem ostrowieckiego Sanepidu, stąd obecność pani Ilony Kaniewskiej.

więcej

Szkolne koło wolontariatu w akcji

W sobotę 15 kwietnia 2018r. nasi wolontariusze nie zawiedli i wzięli udział w biegu charytatywnym na rzecz Olesia, dla którego kilka tygodni wcześniej piekli ciasteczka.

więcej

Spotkania z historią – żołnierze wyklęci.

Marzec to miesiąc pamięci o żołnierzach wyklętych. Chcąc uczcić tę datę uczniowie klasy 7a pod kierunkiem pani Katarzyny Bień postanowili przybliżyć swoim koleżankom i kolegom kim byli i czym zasłynęli żołnierze niesłusznie nazywani wyklętymi.

więcej

Dzień Matematyczny

Jak świat długi i szeroki każdy wie, że matematyka to królowa nauk, a królową należy traktować z powagą i szacunkiem. A zatem dzień matematyczny nie mógł przejść nie zauważony. W Szkole Podstawowej w Szewnie przygotowano się do obchodów tego dnia bardzo skrupulatnie.

więcej

Dekanalny etap konkursu wiedzy biblijnej

W dniu 20 marca 2018r. w naszej szkole odbył się II – dekanalny etap – konkursu wiedzy biblijnej.

więcej

Pieczenie pierników

Zapach cynamonu i przyprawy piernikowej unosił się w szkole przez długie godziny, gdy uczniowie klas 1a, 2a, 3a wraz z wychowawczyniami panią Bożeną Turek, panią Renatą Miśkiewicz i panią Grażyną Krupą zabrali się za wypieki.

więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Internet jest z w naszym życiu nieodzownym narzędziem do nauki czy pracy. Jednak wielu z nas trzeba przekonywać o tym jakie zgubne skutki może mieć jego niewłaściwe wykorzystywanie. Edukacja szkolna w tym zakresie jest bardzo potrzebna, a nic tak nie trafia do młodzieży jak wizualizacja problemu czy zagrożeń.

więcej

Przegląd Twórczości Własnej

19.01.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bodzechowie z siedzibą w Szewnie odbył się „Przegląd Twórczości Własnej”.

więcej

Świąteczne spotkanie ze sztuką

11.01.2017 r. odbyło się „Świąteczne spotkanie ze sztuką”. W uroczystości wzięli udział radni, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, nauczyciele, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

więcej

Dopingowaliśmy ile sił

„Doping na medal” to akcja organizowana przez KSZO i Radio Ostrowiec. Działania skierowane były do placówek szkolnych i oświatowych, a ich celem było propagowanie siatkówki ostrowieckiej i doping fair-play.

więcej

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSP w Szewnie

Tradycją w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie stał się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku XIII edycja odbyła się 14 grudnia. Do rywalizacji stanęło 14 uczestników w 4 kategoriach. Kolędy i pastorałki przygotowane przez wokalistów wyciskały łzy wzruszenia i wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Trenerki wokalistów nie kryły dumy ze swoich podopiecznych, a publiczność nie szczędziła oklasków, ponieważ soliści prezentowali bardzo wysoki poziom.

więcej

Słodkie życzenia dla Przyjaciół szkoły

Jeśli grudzień, to znaczy że już czas przygotować się na odwiedzenie Przyjaciół naszej szkoły. Samorząd Uczniowski jak kolędnicy corocznie odwiedza instytucje i przekazuje życzenia świąteczne

więcej

Wysyłanie życzeń świątecznych

Uwaga rodzice dzieci z 3a! Czy dostaliście już listy od swoich pociech? Zerknijcie do skrzynek.

więcej

Sukcesy naszych milusińskich!

Eliminacje rejonowe do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im.ks. K. Szwarlika odbyły się 13 grudnia 2017r w kinie Etiuda w Ostrowcu Św. Nasi uczestnicy próbują swoich sił corocznie i każdego roku osiągają sukcesy.

więcej

ZSP w Szewnie serwuje badmintona

Zespół Szkół Publicznych w Szewnie przystąpił do programu popularyzacji badmintona wśród młodzieży „Shuttle Time”. Oprócz regularnych treningów, które odbywają się w szkole podstawowej już od roku, placówka przy wsparciu Wójta Gminy Bodzechów, pana Jerzego Murzyna, weszła we współpracę z Fundacją Narodowy Badminton.

więcej

Smog straszniejszy niż smok

Zima to czas, w którym powraca temat świeżego, wolnego od zanieczyszczeń powietrza. Postanowiliśmy poruszyć ten temat także w naszej szkole. Dzięki materiałom z dziennika Librus powstała gazetka informująca o zagrożeniach jakie niesie ze sobą smog.

więcej

Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej- eliminacje

Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej był pretekstem do przeprowadzenia w naszej szkole eliminacji, aby wyłonić reprezentantów szkoły. Liczba zgłoszeń przerosła organizatorów.

więcej

Tydzień Uprzejmości i Pisania Listów

Po raz kolejny w naszej szkole w dniach 20-24 listopada obchodziliśmy wyjątkowy tydzień, w którym każdy mógł przekazać uśmiech i słowa podziękowania za bycie dobrym kolegą.

więcej

Dyskoteka andrzejkowa

Andrzeju, Andrzeju… 30 listopada w wieczór andrzejkowy odbyła się dyskoteka, która miała tego dnia wyjątkową oprawę.

więcej

Pasowanie na ucznia w PSP w Szewnie

19 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowej chwili ślubowania i pasowania, która miała miejsce w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie. Przy dźwiękach muzyki uczniowie klas pierwszych w pełnej gali wkroczyli do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w każdej szkole. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szewnie przygotowali dla swoich nauczycieli okazjonalny apel, w którym udział wzięła klasa 6a pod kierunkiem pani Marty Łukasik.

więcej

Dzień Seniora w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

Dzień Seniora to kolejna impreza angażująca społeczność lokalną, która zagościła w kalendarzu Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie. W sobotnie przedpołudnie, 21 października, sala gimnastyczna wypełniła się dostojnymi gośćmi.

więcej

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017roku na długo pozostanie w pamięci nie tylko uczniów, ale również rodziców, dziadków oraz wszystkich tych, którzy gościli w tym czasie w naszej szkole. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- tym razem pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!\".

więcej

Dyskoteka integracyjna

Wspólna zabawa to szczególnie ważna sprawa! 5 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano dyskotekę szkolną pod hasłem Fotobudka. Uczniowie mogli robić sobie zdjęcia przebierając się w dostępne akcesoria.

więcej

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie organizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności

Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w Polsce w dniach 21 – 25 sierpnia 2017 roku wzięła udział w projekcie organizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności

więcej

Samorządność w ZSP w Szewnie

Zespół Samorządu Uczniowskiego w ZSP w Szewnie jest przeświadczony o tym, że do dobrej organizacji pracy w szkole należy współpraca Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Uczniów. Od kilku lat ta współpraca opiera się na partnerskim podejściu do ucznia.

więcej

Dzieci z Ukrainy odpoczywają w Szewnie

Na zaproszenie pana Jerzego Murzyna, Wójta Gminy Bodzechów, odwadzieścioro dwoje polskich dzieci z Łanowic na Ukrainie przyjechało 28 czerwca 2017r. do Szewny.

więcej

Matematyczny miesiąc

więcej

Szewnianeczki

Szewnianeczki to chluba naszej szkoły i regionu.

więcej

Łąka zaczytanych

Łąka zaczytanych szewieńskich dzieci to kwiatki z papieru z zapisanymi tytułami przeczytanych książek przyklejonych w wyznaczonym miejscu w klasie.

więcej

“DeutschNet-Niemiecki w sieci”

“DeutschNet-Niemiecki w sieci”,to innowacja, którą realizuje Pani Karina Wójcik. Pani Karina wykorzystuje na zajęciach platformę e-Nauczanie

więcej

Innowacyjny uczeń

Innowacyjny uczeń to uczeń z polotem i fantazją, to pionier, który poprzez codziennie przebywanie w szkole pełnej kreatywnych nauczycieli sam potrafi przeprowadzić projekty do tej pory uznawane za pracochłonne i nowe.

więcej

Program rozrywkowo-intelektualny “Kocham Cię Polsko”

Przygotowany i przeprowadzony dzięki współpracy uczniów i nauczycieli program rozrywkowo-intelektualny “Kocham Cię Polsko”...

więcej

Akcja pomocy dzieciom POLSKIEJ SZKOŁY NA UKRAINIE

Dzieci dzieciom pomagają, złotóweczki same układają, kiedy drogę tę zmierzymy, ekran na Ukrainę kupimy Ze śpiewem tego refrenu na melodię hej sokoły w dniu 15 maja w naszej szkole uczniowie wszystkich klas wraz z Dyrekcją i nauczycielami ułożyli złotówkowy szlak dobroci, aby zebrane pieniądze przeznaczyć na zakup ekranu dzieciom polskiej szkoły na Ukrainie.

więcej

WSPARCIE DLA BRACI I SIÓSTR ZE WSCHODU

Akcja „Mały bucik dla czarnego brata” została zakończona wysyłkąostatniego kontenera do Republiki Środkowoafrykańskiej.W czasie segregowania około 80 tysięcy par butów, wolontariusze odłożyli obuwie zimowe, które początkiem roku zostało przekazane tarnowskim kapłanom pracującym na Ukrainie oraz Caritas diecezji lwowskiej.

więcej

Konkurs wiedzy religijnej

W dniu 7 i 12 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas V i VI wzięli udział w konkursie wiedzy religijnej pt: „100 lat temu dzieci rozmawiały z Matką Bożą”. Konkurs zorganizowano z okazji 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie trójce dzieci: Franciszkowi, Łucji i Hiacyncie.

więcej

Pierwszy dzień wiosny

Każdy lubi ten dzień, w którym kalendarz oznajmia nam, że nadszedł długo wyczekiwany koniec zimy. Teraz zaczną śpiewać ptaszki za oknem i trawa się zazieleni… a w szkole?

więcej

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie prowadzonych jest wiele ciekawych innowacji. Wśród nich innowacja "Nie bój się i pomóż mi przeżyć!" Objęci są nią uczniowie klas 3 a i b.

więcej

Poczta Walentynkowa już za nami…

Kultywując naszą szkolną tradycję związaną z dniem 14 lutego tuż przed feriami pojawiła się na szkolnym korytarzu znajoma już uczniom czerwona, szczególna dla nich skrzynka

więcej

Dzień Kobiet

8 i 9 marca upłynął w naszej szkole bardzo uroczyście. Te dwa marcowe dni były świętem zarówno dla naszych szkolnych dam jak i wszystkich kobiet ze środowiska lokalnego.

więcej

Drogi Dziadziu, Babciu miła

27 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 2c zaprosili swoich ukochanych dziadków i babcie, aby uczcić wyjątkowe dni w roku, Dzień Babci i Dziadka.

więcej

Dziękujemy za Pioruna!

Składamy serdeczne podziękowania na ręce wszystkich, którzy włączyli się do akcji adopcji wilka, który jest pod opieką WWF. Dzięki Wam wilczek spokojnie przetrwa zimę.

więcej

Wizyta gości z Ukrainy

8 grudnia doszło w naszej szkole do niecodziennego spotkania. Gościliśmy w naszych murach nauczycieli z Ukrainy, którzy wraz z wójtem Gminy Bodzechów, panem Jerzym Murzynem i wicewójtem, panem Romanem Kaczmarskim, zwiedzali szkołę i dzielili się informacjami na temat edukacji w naszych krajach.

więcej

To nie boli...

3 i 4 października 2016 roku to ważne daty dla uczniów z klas 2a i 3a. W ich klasie gościła Pani Dominika Słomka – pielęgniarka stomatologii estetycznej.

więcej

Życzenia od córki, życzenia od syna

Świąteczny czas to moment, na który czekają przede wszystkim dzieci, ale również one potrafią sprawić niespodziankę.

więcej

Wypiekanie świątecznych pierniczków

9 i 13 grudnia 2016 roku dzieci z klasy 2a wraz z opiekunkami Panią Grażyną Krupą oraz siostrą Anną Godek wkroczyły w świąteczny nastój wypiekając i dekorując świąteczne pierniczki.

więcej

Tydzień Profilaktyki

„STOP Uzależnieniom” stanowiło przewodnie hasło Tygodnia Profilaktyki , w ramach którego apelowaliśmy do naszych wychowanków o poszanowanie życia, a tym samym uświadamialiśmy im, iż wszelkie używki niszczą człowieka i stanowią dla jego egzystencji ogromny balast.

więcej

XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szewnie

„Jesteśmy dumni z naszej tradycji organizowania przeglądu pieśni bożonarodzeniowych” – powiedziała pani Małgorzata Turczyńska, dyrektor ZSP w Szewnie otwierając konkurs. W tym roku to już dwunasta edycja pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów, pana Jerzego Murzyna.

więcej

Andrzejkowe szaleństwo

Coroczna zabawa andrzejkowa nierozerwalnie związana z wróżbami zawitała także do naszej szkoły. 30 listopada jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w salon wróżbiarski, a i chętnych do przewidywania swojej przyszłości nie brakowało.

więcej

Tydzień Uprzejmości

Już po raz kolejny w naszej szkole świętujemy Tydzień Uprzejmości, który w tym roku przypadł na 21-25 listopada.

więcej

Świętokrzyski Dzień Badmintona w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie.

25 listopada 2016r w ramach Świętokrzyskiego Dnia Badmintona w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie odbył się Szkolny Turniej Badmintona zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Renatę Rolak i panią Katarzynę Tkaczyk-Tofil.

więcej

I can sing – śpiewanie w Zespole Szkól Publicznych w Szewnie

II Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej to impreza, która zebrała wielu amatorów śpiewania, ponieważ język angielski to przedmiot nauczany już od najmłodszych grup przedszkolnych. Poziom był bardzo wysoki, a uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI.

więcej

Konkurs wiedzy religijnej

W konkursie wiedzy religijnej pt. \"św. s. Faustyna Kowalska- apostołka Bożego Miłosierdzia\", zorganizowanym z okazji kończącego się Roku Miłosierdzia, wzięło udział 15 uczniów klas V. Do drugiego -finałowego etapu zakwalifikowało się 6 osób, które 29 listopada uczestniczyło w turnieju wiedzy i zabawy o życiu i świętości świętej siostry Faustyny.

więcej

„Ku chwale naszych Braci…”

10 listopada w przeddzień jednego z najważniejszych narodowych świąt podsumowaliśmy Tydzień Patriotyzmu, który od kilku lat stanowi nieodłączny element naszej szkoły . Jest to zawsze tydzień zadumy i jednocześnie pokłonu w stronę poległych w walce o wolność .

więcej

Sukces podczas Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych

Corocznie nasza szkoła reprezentowana jest przez uczniów z talentem wokalnym na przeglądzie pieśni, który w tym roku odbył się 7 listopada w kinie "Etiuda".

więcej

Tydzień Misyjny z pomocą Boliwii

W tygodniu misyjnym uczniowie naszej szkoły, należący do koła misyjnego rozprowadzali piernikowe serca, jako cegiełki na remont dachu domu dziecka w Tarija w Boliwii, prowadzonego przez siostry służebniczki dębickie.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

W Szkole Podstawowej w Szewnie jak co roku Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich nauczycieli na akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie w pięknych słowach wyrazili swoją wdzięczność za trud wkładany co dzień w pracę z nimi.

więcej

Wizyta gości z Warszawy

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie.

więcej

Dyskoteka – szalona fryzura

Pierwsze szaleństwo dyskotekowe już za nami. 13 października 2016r. uczniowie bawili się nie tylko w tańcu, ale także dali upust swojej fantazji prezentując na swoich głowach szaloną fryzurę!

więcej

Kultura czytania

Czytanie to pokarm dla wyobraźni. Głośne czytanie to jedno z działań, które towarzyszy programowi czytelnictwa w naszej szkole. Uczniowie i wychowawcy klas młodszych zapraszają rodziców do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

więcej

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

więcej

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Czy umiałbym pomóc w nagłej sytuacji? Takie pytanie zadajemy sobie często. Aby móc na nie odpowiedzieć „Tak, potrafię!” trzeba się szkolić i ćwiczyć od najmłodszych lat. W ZSP w Szewnie dbamy o to, aby nasi uczniowie znali zasady udzielania pierwszej pomocy, dlatego uczestniczymy w akcjach i programach uczących dobrych nawyków.

więcej

Posprzątaj świat…

Sprzątanie Świata to akcja, o której nie można zapomnieć i organizujemy ją corocznie. Jest to święto ruchome i przypada na trzeci weekend września. W tym roku to 17-18 września, a w naszej szkole sprzątaliśmy w piątek 16 września.

więcej

VI Tydzień Wychowania

Już po raz szósty włączamy się do Tygodnia Wychowania, który w tym roku przypadł na dni 11-17 września. Dziękujemy uczniom i wychowawcom klas 4-6 za przygotowanie plakatów na VI Tydzień Wychowania, który w naszej szkole przeżywaliśmy pod hasłem: „Niech miłosierdzie nie zginie w naszej klasie, szkole i rodzinie”

więcej

Festyn

Pogoda nas rozpieszcza, słońce nie daje o sobie zapomnieć, dlatego spotkaliśmy się w sobotnie popołudnie, aby wykorzystać ten czas i poznać się bliżej. Festyn „Pożegnanie lata” pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów zorganizowany 3 września 2016r. wspólnie z Gimnazjum, przyciągnął wiele rodzin. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: pyszne wypieki pań z Koła Gospodyń Wiejskich, atrakcje, konkursy sportowe, a także pokaz zabytkowych aut. Nasi uczniowie także nie zawiedli i wspólnie z wychowawcami i nauczycielami przygotowali występy artystyczne, w których zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne i taneczne.

więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacyjna przerwa dobiegła końca i spotykamy się w nowym roku szkolnym, który przywitał nas piękną pogodą. Mamy nadzieję, że jesteście wypoczęci, ponieważ czeka Was nie tylko nauka ale także świetna zabawa, koledzy i koleżanki, może nowe przyjaźnie…

więcej

Dzień Pustej Klasy 2016!

Nasza szkoła w tym roku włączyła się w ogólnoeuropejski Empty Classroom Day, czyli Dzień Pustej Klasy.

więcej

Mitologiczne zmagania

Już od 6 lat Szkoła Podstawowa w Szewnie jest organizatorem i gospodarzem Gminnego Konkursu Mitologicznego, odbywającego się pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów Jerzego Murzyna.

więcej

Akcja „Żonkile”

19 kwietnia 2016r. był dniem szczególnym dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie, ponieważ poświęcili go na oddanie hołdu młodym bojowcom żydowskim i wspólnie celebrowali 73 rocznicę powstania w getcie warszawskim.

więcej

Dzień Kobiet

Dzień 10 marca w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie upłynął jako czas świetności dla Wszystkich Pań z lokalnej społeczności, które przy filiżance kawy i degustacji ciast mogły celebrować słynne, marcowe święto i poczuć się przy tym bardzo wyjątkowo.

więcej

Pierwszy semestr już za nami !

Pierwszy semestr roku szkolnego 2015/2016 już za nami. Był to czas wytężonej pracy i nauki.

więcej

Mikołaj z wizytą

Tradycją naszej szkoły stały się wesołe, barwne mikołajki, dlatego i w tym roku 7 grudnia kolor czerwony królował w szkole.

więcej

„W karnawale to są bale” - zabawa choinkowa w Publicznej Szkole Podstawowej w Szewnie

Tuż przed feriami zimowymi, w sobotę 16 stycznia 2016r. odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Szewnie zabawa choinkowa.

więcej

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Grudniowe kolędowanie zrzeszające wszystkie szkoły gminy Bodzechów to jedna z wielu inicjatyw naszej placówki. W tym roku odbyło się ono dnia 11.12.2015r. pod kultywowaną nazwą Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, któremu patronował Wójt Gminy Bodzechów - Jerzy Murzyn, zaś pieczę nad kwestią organizacyjną uroczystości sprawowały panie: Anna Stachurska i Katarzyna Skit.

więcej

Akcje charytatywne w naszej szkole – dziękujemy!

Przedświąteczny okres to czas, w którym pomoc dla potrzebujących jest szczególnie ważna. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Góra Grosza oraz w przedświąteczną zbiórkę rzeczy dla najbardziej potrzebujących dzieci.

więcej

Z wizytą w Ostrowcu…

Współpraca międzypokoleniowa to główne założenie jakie przyświeca naszej szkole oraz członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem do spotkania seniorów i młodzieży doszło podczas rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Moje miasto w kolorach jesieni”.

więcej

Tydzień Uprzejmości i Pisania Listów

Już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów wyjątkowe dni pod hasłem „Tydzień Uprzejmości i Pisania Listów”.

więcej

Andrzejkowe szaleństwa

26 listopada sala gimnastyczna jarzyła się kolorowymi światłami i rozbrzmiewała muzyką, bo nastał czas zabawy andrzejkowej.

więcej

Finaliści XIX Ogólnopolskiego Konkursu poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi” będą nas reprezentować w Bochni!

1 grudnia 2015 roku nasza szkoła koordynowała II gminny etap XIX Ogólnopolskiego Konkursu poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęli uczniowie ze szkoły w Sarnówku i Chmielowie.

więcej

Taki duży, taki mały może świętym być..!

Tą piosenką 12 listopada 2015r. rozpoczął się w naszej szkole „Bal Świętych”. Około 70 przebranych za świętych uczniów wraz z rodzicami, nauczycielami i „wodzirejem”, ks. Mirosławem, bawiło się przy fantastycznej muzyce zespołu "Trio Masters" .

więcej

Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości

Dzień przed tym, jak cała Polska świętowała odzyskanie niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szewnie przeżywali niezwykłe spotkanie z naocznymi świadkami historii – reprezentantami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członkami Koła im. Płk. Jana Ponurego „Piwnika” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej

Dzień emocji i wzruszeń w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

Dzień Edukacji Narodowej to w naszej szkole nie tylko jeden dzień ale czas, w którym uczniowie starają się wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom. Przygotowania trwały od początku października, kiedy to członkowie samorządów klasowych pod opieką Samorządu Uczniowskiego własnoręcznie wykonali zakładki do książki dla każdego nauczyciela.

więcej

Niecodzienne odwiedziny w naszej szkole – wizyta gości z Warszawy

W piątek 2.października nasza szkoła stała się miejscem ciekawego spotkania. Uczniowie i nauczyciele zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 92 z warszawskiego Żoliborza postanowili odwiedzić swoją partnerską placówkę i zobaczyć, jak wygląda typowy dzień nauki w szewieńskiej podstawówce.

więcej

V Tydzień Wychowania

Dzieci nie słowem, lecz życiem uczyć trzeba, jak żyć mają.

więcej

Od mleczka do sereczka

Od mleczka do sereczka - pod takim hasłem klasa IIb odbyła wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowcu.

więcej

Dziękujemy za udział w akcji!

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do akcji PAH „Zamiast kwiatka – niosę pomoc”.

więcej

Mapę życia w sercu mam

Zakończenie roku szkolnego dla klas VI to czas pełen sentymentalnych wspomnień oraz refleksji. Świadomość zostania absolwentom szkoły podstawowej napawa młodzież dumą, ale uświadamia także, że beztroskie lata dzieciństwa biegną ku końcowi.

więcej

Poznajemy pracę weterynarza

17. 10.2014 r. klasa 3a pojechała do Przychodni Weterynaryjnej "Puma" w Ostrowcu Św. aby poznać niezwykle interesującą pracę weterynarza.

więcej

Majsterkowo

24. 11. 2014 r. uczniowie klasy 3a pojechali na warsztaty "Majsterkowo" do Castoramy w Ostrowcu Św. Dzieci samodzielnie wykonały piękne drewniane wieszaczki na kubki.

więcej

Dzień Dziecka na sportowo

Pod hasłem \"Sport to zdrowie\" w klasie Ia 3.06.2015 roku zorganizowano Dzień Dziecka.

więcej

Występ podczas IV Ostrowieckich Senioraliów

Współpraca szkoły ze środowiskiem rozwija się coraz bardziej, co świadczy o uznaniu naszej szkoły nie tylko w gminie ale i w powiecie. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni, aby uświetnić obchody Senioraliów w Parku Miejskim.

więcej

Dzień Mamy i Taty

Dnia 10.06.2015 w klasie Ib i 11.06.2015 w klasie Ia wychowawczynie Anna Pacia i Elżbieta Oszczypała zorganizowały Dzień Mamy i Taty.

więcej

"SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO" W ŚWIETLICY RÓWNIEŻ MOŻE BYĆ CIEKAWIE.

Dnia 24 kwietnia 2015 roku wychowankowie świetlicy wraz z paniami Katarzyną Bień, Marzeną Kazimierską i Anetą Kasprzyk wykonali sałatkę owocową.

więcej

Warszawskie podium dla matematyków ze Szkoły Podstawowej w Szewnie

Nasi uczniowie stawiają czoła największym wyzwaniom czy to sport czy nauka. Tym razem postawili na rozwijanie umiejętności, którymi rządzi królowa nauk, czyli matematyka. 16 maja 2015 roku pięciu uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie wzięło udział w warszawskim konkursie matematycznym „Mała Olimpiada Matematyczna” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz.

więcej

III Festyn Rodzinny „Baw się i bądź bezpieczny”

Festyn Rodzinny w szewnieńskiej podstawówce stał się już tradycją. W tym roku zabawa rozpoczęła się od występów najmłodszych uczestników. Przedszkolaczki oczarowały publiczność swoimi występami. Po nich wystąpili zerówkowicze i klasy I-VI. Nie zabrakło także zaproszonych gości i przyjaciół szkoły.

więcej

Wycieczka klas 1a i 1b

Dzień 22.05.2015 był pełen wrażeń dla dzieci z klas Ia i Ib. Wszyscy wyjechali na wycieczkę do Kielc.

więcej

Szkolny konkurs wiedzy o Harrym Potterze!

W maju w naszej szkole odbył się konkurs prawdziwych miłośników czytania! Uczennica klasy 6a Nina Dzioba samodzielnie przygotowała i przeprowadziła konkurs, który miał wyłonić największego znawcę książek o Harrym Potterze.

więcej

Sukces poetycki!

2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Poetycki pod hasłem: „Świat jest pełen kolorów”.

Uczestnicy konkursu zgłaszali jeden napisany przez siebie i nigdzie dotąd niepublikowany wiersz na temat, będący hasłem konkursu. Uczennica naszej szkoły...

więcej

Nasza szkoła jest kuźnią talentów

Nasza szkoła jest kuźnią talentów – to wiadomo nie od dziś. Uczniowie mogą wybierać między różnorodnymi formami zajęć. Jednak największym powodzeniem cieszy się taniec.

więcej

Konkurs czytelniczy

W dniu 30.04.2015r.we współpracy z Publiczną Biblioteką w Szewnie został zorganizowany konkurs literacki ze znajomości baśni H. Ch. Andersena. W konkursie wzięły udział dzieci z klasy I a przygotowane przez p. Marzenę Kazimierską.

więcej

Gminny Konkurs Mitologiczny

W tradycję naszej szkoły wpisał się Gminny Konkurs Mitologiczny, który w tym roku szkolnym odbył się dnia 28.04.2015r. Tym niezwykłym zmaganiom z wiedzy o Starożytności patronuje Wójt Gminy Bodzechów- pan Jerzy Murzyn.

więcej

Nasi uczniowie o zaufaniu w Kontroli Jakości!

18 kwietnia 2015r. chętni uczniowie klas 6 wzięli udział w niezwykłych warsztatach na temat zaufania, które odbyły się w Pracowni Otwartej Kontrola Jakości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej

Nasi uczniowie na podium Gminnego Konkursu „Jeden z dwunastu”!

10 kwietnia 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłkowie odbył się konkurs „Jeden z dwunastu”, który sprawdzał wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki, historii i społeczeństwa oraz przyrody.

więcej

Pożegnanie zimy

Dnia 24.03.2015 roku uczniowie klasy Ia i wychowawczyni Elżbieta Oszczypała, klasy Ib i wychowawczyni Anna Pacia ostatecznie pożegnali zimę.

więcej

Zespół Szkół Publicznych wśród nagrodzonych w konkursie „Lubię ćwiczyć na WF-ie”

30 marca 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień – podsumowanie konkursu „Lubię ćwiczyć na WF-ie” ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”.

więcej

„FANTAZJE O WIOŚNIE” – W WYKONANIU WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY

17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie w 3 grupach świetlicowych odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Fantazje o wiośnie”.

więcej

Kochaj świat, kochaj życie, Carpe Diem

więcej

Sukces Pauliny Zielińskiej

Uczennica klasy 5a i członkini koła teatralnego PINOKIO wzięła udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym \"Jaka ta lala..\"

więcej

Koncert na żywo

12 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole koncert pt. ”Złota trąbka”. Muzycy z Łodzi zaprezentowali uczniom utwory klasyczne, muzykę rozrywkową oraz ścieżki dźwiękowe najpopularniejszych bajek Walta Disney’a.

więcej

Zima lubi dzieci- konkurs plastyczny

Dnia 5.03.2015roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych pt. Zima lubi dzieci.

więcej

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

\"Wiedzą to dzieci na całym świecie, wiele zagrożeń jest w Internecie.\" Uczniowie klasy 3a w kilkuosobowych grupach wraz z rodzicami wykonali wspaniałe plakaty mówiące o bezpieczeństwie w Internecie.

więcej

Wiosenne śniadanie

O tym, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem wie każdy, nie każdy jednak je przygotowuje i zjada. Dlatego uczniowie klasy Ia realizując sugestie rodziców dnia 6.03.2015 roku przygotowali wspólne wiosenne śniadanie.

więcej

W krainie Anaruka

Czy wiesz, gdzie leży Grenlandia? Czym żywią się Eskimosi? Co to jest noc polarna? Kiedy słońce na Grenlandii nad horyzont się wznosi?

więcej

Być kobietą…

9 marca upłynął w atmosferze serdecznych życzeń z okazji Dnia Kobiet. Pani Anna Stachurska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, przygotowała do występu chórek dziewcząt, który zaśpiewał takie przeboje jak „Być kobietą…” czy „Gdzie ci mężczyźni”.

więcej

12 życzeń dla Babci i Dziadka

Dnia 30.01.2015 roku w Szkole Podstawowej w Szewnie klasa I b pod kierunkiem pani Anny Paci zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt.: „12 życzeń dla Babci i Dziadka”.

więcej

Misyjne Kolędowanie

22 stycznia od rana rozbrzmiewało w naszej szkole radosne kolędowanie. To nasi absolwenci - obecnie uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szewnie - pod opieką s. Małgorzaty wędrowali po klasach kolędując i opowiadając o trudnej sytuacji dzieci w krajach misyjnych. Przedstawili także scenkę misyjną pt. „Dar dla Dzieciątka.” zapraszając do wzajemnego obdarowywania się dobrym słowem i życzliwością.

więcej

Wycieczka klasy 1b do Muzeum Historyczno -Archeologiczne w Częstocicach

Dnia 12.12.2014 r. klasa 1b była na wycieczce w Muzeum Historyczno -Archeologiczne w Częstocicach na wystawie pt.:"Lalki polskie, lalki świata".

więcej

Spotkanie wigilijne emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili najpierw uczniowie klas: 1a,1b,1c, 2a,4a prezentując program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawców: Grażyny Krupy, Anny Stachurskiej, Anny Paci, Bożeny Turek.

więcej

Wigilie klasowe

Wigilie klasowe były wydarzeniami szczególnymi w klasach: 1b, 2a i 5a.

więcej

Boże Narodzenie na różnych kontynentach

20 uczniów z naszej szkoły pod opieką s. Małgorzaty Kalicińskiej wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Boże Narodzenie na różnych kontynentach”.

więcej

Spotkanie z Mikołajem

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Już od samego rana uczniowie z kl. Ic Szkoły Podstawowej w Szewnie podekscytowani nasłuchiwali, czy nie słychać dźwięku dzwonków sań Św. Mikołaja.

więcej

Klasa 2a wraz z grupą teatralną PINOKIO z wizytą w Muzeum Historyczno –Archeologicznym w Ostrowcu Św.

16 grudnia 2014 roku uczniowie z opiekunkami panią Renatą Miśkiewicz i panią Renatą Kwiatkowską oglądali wystawę pt.\"Lalki polskie, lalki świata\".

więcej

Seniorzy - juniorom

9 stycznia 2015r. gościliśmy w naszej szkole sekcję teatralno-kabaretową działającą na Uniwersytecie Trzeciego Wieku...

więcej

Tuż przed Świętami

5 grudnia 2014 roku w szkole zaroiło się od Mikołajów, Śnieżynek i Reniferów. W tak pogodnej atmosferze uczniowie obdarowywali się nawzajem upominkami.

więcej

Dyskoteka

Życie szkolne to nie tylko nauka, ale także zabawa. Dyskoteki w naszej szkole cieszą się ogromną popularnością. Można nawiązać nowe znajomości, ubrać się inaczej niż zwykle i po prostu dobrze się zabawić na szkolnym parkiecie przy największych hitach.

więcej

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

27 listopada 2014r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią sierżant Barbarę Rzepińską. Pani policjantka przedstawiła zgromadzonym uczniom problem dotyczący korzystania z Internetu – zagrożenia jakie płyną z posługiwania się popularnymi komunikatorami, czatem.

więcej

Podróż po Polsce

"Podróż po Polsce" - to projekt badawczy zaproponowany uczniom klasy 2a przez wychowawcę panią Renatę Miśkiewicz.

więcej

VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Boże Narodzenie to czas radości i śpiewania kolęd. 12 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem WÓJTA GMINY BODZECHÓW Jerzego Murzyna.

więcej

Barwy mojej Ojczyzny

Dnia 13 listopada 2014 roku w ZSP w Szewnie odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu odzyskaniu niepodległości.

więcej

Święto jesieni w Szkole Podstawowej w Szewnie

Inspiracją kolejnej imprezy szkolnej była barwna pora roku – jesień. To ona stała się bohaterką wspólnego spotkania klas I – III, na którym uczniowie poszczególnych klas prezentowali wybrane wiersze i piosenki o jesieni.

więcej

Tydzień Uprzejmości i Pisania Listów

Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów wyjątkowe dni pod hasłem „Tydzień Uprzejmości i Pisania Listów”. Od 17 do 21 listopada miały miejsce akcje angażujące całą społeczność szkolną.

więcej

Ruch to zdrowie...

Ruch to zdrowie – wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w rajdzie szkolnym, z którego relację mieliście okazję już obejrzeć.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to przewodnik” pod hasłem odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten potraktowany został jako wspólna zabawa wypełniona podziękowaniami dla Nauczycieli.

więcej

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

W Zespole Szkół Publicznych w Szewnie dzień 16 października 2014r zapisał się w kalendarzu radośnie i niezwykle uroczyście, ponieważ tego dnia poszerzył się krąg „braci uczniowskiej”.

więcej

Rozpoznaj swojego nauczyciela!

Czy to możliwe, że nauczyciel też był kiedyś dzieckiem? Niby odpowiedź oczywista, a jednak niejedna osoba ze zdziwienia przecierała oczy, gdy na kilka dni przed świętem nauczycieli na tablicy szkolnej pojawiły się uśmiechnięte buzie kilkulatków, większości dumnie pozujących przy sędziwym Świętym Mikołaju.

więcej

Warsztaty kulinarno – edukacyjne

Piątek 03.10.2014r. upłynął w ZSP w Szewnie pod hasłem zdrowego odżywiania się. Tego dnia odbyły się warsztaty kulinarno – edukacyjne „ I dziewczyny i chłopaki pragną poznać zdrowe smaki” prowadzone przez szefa kieleckiej restauracji „ Monte Carlo’’ p. Grzegorza Romańskiego we współpracy z Agencją Rynku Rolnego w Kielcach. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami.

więcej

Naszym świętokrzyskim szlakiem…

Dzień 2 października 2014r. na długo pozostanie w najdalszych zakątkach uczniowskich umysłów, ponieważ wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wychowanków i ich rodziców nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie zorganizowali wspaniałą eskapadę po uroczej Ziemi Świętokrzyskiej.

więcej

TYDZIEŃ WYCHOWANIA - KONKURS „KLASA NA MEDAL”

W ramach IV Tygodnia Wychowania, który w tym roku przebiegał pod hasłem: "Prawda fundamentem wychowania" w naszej szkole odbył się konkurs "Klasa na medal".

więcej

Narodowe czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej

Koło teatralne ,,Pinokio” 6 września 2014 roku po raz kolejny uczestniczyło w Narodowym Czytaniu ,, Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

1 września 2014 r. o godz. 9:00 w uroczystym odświętnym stroju, wypoczęci i naładowani pozytywną energią uczniowie

więcej

Konferencja Klubu Twórczych Dyrektorów Województwa Świętokrzyskiego

Występy naszych uczniów na konferencji Klubu Twórczych Dyrektorów Województwa Świętokrzyskiego.

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27.06.2014 r. to dla uczniów bardzo ważna data - zakończenie roku szkolnego...

więcej

WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY W GMINIE BODZECHÓW w roku szkolnym 2013/2014

Zdawało 133 uczniów, średnia 24,71 punktów; 61,8 procent (w ubiegłym roku 24,40- w 2012 - 22,40)

więcej

Hallo, wie geht’s?

Dzień Języka Niemieckiego stał się w SP w Szewnie imprezą cykliczną od roku 2006. Chcemy propagować naukę języków obcych, a w naszej szkole uczniowie uczą się języka niemieckiego jako drugiego w klasach IV-VI.

więcej

Dla Ciebie Mamo…

Pod takim właśnie tytułem odbyła się uroczystość Dnia Matki. 5 czerwca 2014r. uczniowie klasy 1a zaprezentowali montaż – słowno muzyczny przygotowany przez panią Renatę Miśkiewicz i Renatę Kwiatkowską.

więcej

Konstytucja 3 Maja

Uczniowie klasy 1a w szczególny sposób obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

więcej

Tropami legend…

27 maja 2014r. uczniowie klasy V b prezentowali efekty swojej dwutygodniowej pracy w czteroosobowych grupach. Ich zadaniem było opracować wspólnie z zespołem jedną z wylosowanych legend świętokrzyskich i przedstawić ją wykorzystując przy tym maksymalnie swoją inwencję twórczą.

więcej

Uczestnicy KOŁA DZIENNIKARSKIEGO wybrali się ...

Dnia 11 czerwca 2014 uczestnicy Koła dziennikarskiego wybrali się wraz z opiekunem Martą Łukasik do kina na film Roberta Stromberga Czarownica.

więcej

Baw się i bądź bezpieczny! III Festyn rodzinny w Szewnie

Festyny rodzinne są już tradycją w Szkole Podstawowej w Szewnie. W sobotę 31 maja odbył się trzeci festyn pod hasłem „BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY”. Organizatorzy zapewnili nie tylko wspaniałą zabawę i niecodzienną formę edukacji, ale także piękną pogodę – zdawać by się mogło, że specjalnie na ten dzień po deszczowych i pochmurnych dniach na niebie pojawiło się słońce.

więcej

PARAFIADA

Talenty uczniów Szkoły Podstawowej w Szewnie są już szeroko znane w gminie i powiecie. Potwierdzeniem tych słów może być zaproszenie zespołów tanecznych na obchody kolejnej już „Parafiady” w Parafii św. Michała.

więcej

IV edycja SZKOLNEGO KONKURSU MAM TALENT

27 maja 2014 roku odbyła się IV edycja SZKOLNEGO KONKURSU MAM TALENT zorganizowanego przez SU pod kierunkiem pani Anny Stachurskiej. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Każdy z nich zaprezentował swój talent – taniec, śpiew, układ artystyczny oraz skecze. Było dużo wzruszeń, emocji, zaskoczenia, radości i wsparcia.

więcej

Wieczorek taneczny

Szkoła Podstawowa w Szewnie miała zaszczyt zaprosić Wszystkich Przyjaciół Szkoły na wieczorek taneczny, który odbył się 22 maja 2014.

więcej

Bezpieczny Internet

„Bezpieczny Internet” to tytuł apelu o charakterze profilaktycznym, który przygotowała klasa Vb pod kierunkiem pani wychowawczyni pani Doroty Stępień.

więcej

Wiosna w kolorach

W dniu 29 kwietnia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Szewnie funkcjonująca w nim świetlica szkolna zorganizowała widowisko artystyczno-muzyczne pod hasłem „Wiosna w kolorach”. Program został przygotowany przez uczniów klas 0-III pod kierunkiem pań mgr Marzeny Kazimierskiej i mgr Anety Kasprzyk.

więcej

DZIEŃ ZIEMI

28 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, zorganizowany przez uczniów klas drugich z okazji „Dnia Ziemi”.

więcej

Kanonizacja bł. Jana Pawła II

27 kwietnia na stałe wpisze się w nasze serca. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek wyniesie do chwały świętych naszego ukochanego papieża bł. Jana Pawła II.

więcej

Dzień szalonej fryzury

Pierwszy dzień wiosny rozpoczął się u nas w szkole bardzo nietypowo- z racji tego, iż każdy z nas lubi czasem poddać się nutce ekstrawagancji i szaleństwa postanowiliśmy wykorzystać to i tym razem zupełnie inaczej przywitać nową porę roku.

więcej

Dla Babci, dla Dziadka

Wzruszenie i duma – to uczucia, które towarzyszyły Babciom i Dziadkom podczas spotkania, które odbyło się 28 stycznia 2014 roku.

więcej

Zimowy Konkurs Literacki rozstrzygnięty!

Przed feriami ogłosiliśmy konkurs literacki. Waszym zadaniem było napisać opowiadanie rozpoczynające się od zdania:

„Już sam poranek zapowiadał niezwykłość… Szyby w oknach pokrywała gruba warstwa najprawdziwszego lodu.”

więcej

8 MARCA - Dzień Kobiet – złóż życzenia!

Pod takim hasłem nasza szkoła świętowała obchody Dnia Kobiet. W tym roku wydarzenie to wyglądało trochę inaczej niż zwykle – chłopcy składali życzenia nie tylko osobiście, ale także zapisywali je na dużych kartonach na szkolnym korytarzu.

więcej

Międzyklasowy konkurs czytelniczy - „Szewczyk Dratewka”

29.01.2014r. uczniowie klas drugich PSP w Szewnie uczestniczyli w konkursie na temat lektury pt. „Szewczyk Dratewka”.

więcej

Mój region w Unii Europejskiej

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Mój region w Unii Europejskiej” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

więcej

Wspomnień czar

Grupa teatralna PIONOKIO zaprosiła publiczność w sentymentalną podróż w przeszłość. To już 10 lat wspólnych spotkań, wzruszeń, satysfakcji. To samo życie napisało scenariusz naszego spotkania „Wspomnień czar”.

więcej

Pierwszy semestr już za nami !

Minęło pięć miesięcy od rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014. Był to czas wytężonej pracy i nauki. Oprócz lekcji odbyło się w tym semestrze wiele uroczystości , imprez oraz dodatkowych , ciekawych zajęć.

więcej

Jasełka „Gdy ujrzysz Gwiazdę”

19 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez s. Małgorzatę Kalicińską.

więcej

PIELĘGNUJEMY BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE

Przedświąteczny czas uczniowie czwartych klas przeżyli w wyjątkowej atmosferze. 12 grudnia 2013r. pod opieką katechetki s. Małgorzaty Kalicińskiej dzieci podjęły trud przygotowania świątecznych ...

więcej

Zabawnie i wesoło z Pluszowym Misiem w ZSP w Szewnie.

Dzień 25 listopada w ZSP w Szewnie przebiegał pod hasłem obchodów Światowego dnia Pluszowego Misia, Wspólna impreza dla klas 0- III rozpoczęła się od prezentacji artystycznej dzieci w , której uczniowie zaprezentowali inscenizacje wierszy o misiu zaśpiewali piosenki i zatańczyli z ukochanymi pluszakami.

więcej

Świątecznie i pomysłowo w świetlicy szkolnej

Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny, a nade wszystko przesycony głęboką symboliką okres, który w naszej pamięci przywołuje wspomnienia pełne ciepła, emanujące atmosferą radości i miłości.

więcej

Spektakl profilaktyczny

W dniu 3 grudnia 2013 roku w naszej szkole gościliśmy teatr krakowski Moralitet, który jest pomysłodawcą spektaklu "La Dolce Vita".

więcej

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Kolędy to jeden z piękniejszych darów jakie przynoszą nam ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. 13 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem WÓJTA GMINY BODZECHÓW Jerzego Murzyna.

więcej

„ Majsterkowo”– wspaniałe warsztaty w Castoramie

4 grudnia 2013 r dzieci z klasy 2a wraz z wychowawczynią p. G. Krupą uczestniczyły w niecodziennych zajęciach technicznych na terenie sklepu Castorama w Ostrowu Św.

więcej

Andrzeju, Andrzeju...

28 listopada 2013 r. uczniowie klasy 2a poznawali tradycje Andrzejek i Katarzynek. Wychowawczyni p. Grażyna Krupa przygotowała dla dzieci wiele wróżb i zabaw...

więcej

ANDRZEJKI W KLASIE II B

28 listopada 2013r. klasa IIB zorganizowała ,,KLASOWE ANDRZEJKI’’. Imprezie towarzyszyła: rozmowa z zaproszonymi gośćmi na temat zwyczajów andrzejkowych dawniej i dziś...

więcej

Rok bł. Edmunda Bojanowskiego

Rok 2014 został poświęcony osobie bł. Edmunda Bojanowskiego – żyjącego w XIX w. wybitnego pedagoga, twórcy ochronek dla dzieci, literata i wielkiego patrioty.

więcej

Dzieci czytają dzieciom

Takie przewodnie hasło towarzyszyło realizacji programu „Poczytaj Bratkowi” wdrożonego do naszej szkoły przez panie Danutę Bańdę i Elżbietę Oszczypałę, które wraz ze swoimi wychowankami przystąpiły do realizacji tego pilotażowego projektu.

więcej

Matematyczne Andrzejki w Szewnie

Jak co roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szewnie pamiętały o tradycji ANDRZEJKOWYCH WRÓŻB.

więcej

Święto owoców i warzyw

Pod koniec listopada zagościły w naszej szkole warzywa i owoce. Chcąc przekonać uczniów do spożywania witamin w postaci owoców, 20 listopada 2013r. zorganizowano „Święto owoców i warzyw”.

więcej

W fabryce bombek

26 listopada odbyła się wycieczka do Nowej Dęby - fabryki bombek.

więcej

Tradycje rodzinne

Uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pani Renaty Miśkiewicz w ramach integracji dzieci z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami wykonały przepiękne drzewa genealogiczne...

więcej

Rozśpiewani poligloci

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. W czwartek 21 listopada w Bodzechowie spotkali się miłośnicy języków obcych, którzy połączyli swoją pasję z talentem wokalnym. Nasi uczniowie zaprezentowali największa gamę języków obcych, ponieważ śpiewali po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Konkurs ten był dla nas szczególnym wydarzeniem, z kilku względów.

więcej

Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za serce…

Dnia 11.10.2013r. uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Edukacji Narodowej. Tym razem uczniowie zaprezentowali scenki kabaretowe, by jak najpełniej przedstawić szkolną rzeczywistość, a więc często mozolne zmagania nauczycieli ze swoimi wychowankami.

więcej

Eliminacje do XI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego

W piątek 15 listopada 2013r. jedenastu uczniów reprezentujących naszą szkołę wzięło udział w eliminacjach do XI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego.

więcej

Eliminacje do XI Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego

W środę 13 listopada 2013r. pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach do XI Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

więcej

„Niepodległość znaczy wolność – słowa najpiękniejsze”

„Niepodległość znaczy wolność – słowa najpiękniejsze”. Trudno nie zgodzić się z wersami piosenki, którą usłyszeliśmy w Szkole Podstawowej w Szewnie na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

więcej

Projekt JESIENNE KRAJOBRAZY

We wrześniu 2013 roku uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem nauczycielki mgr Elżbiety Oszczypały rozpoczęły pracę metodą projektu na temat JESIENNE KRAJOBRAZY.

więcej

Niezwykła lekcja języka angielskiego

Uczniowie klas 6 w ramach niezwykłej lekcji języka angielskiego pogłębiali swoją wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych.

więcej

Bal Halloweenowy z humorem, fantazją i tańcem

Niezwykły bal odbył się 29 października w ZSP w Szewnie… W sali gimnastycznej spotkały się tego dnia szkolne duszki, upiory i czarownice. Wszystkie te postaci - jak i wiele, wiele innych przyjaznych straszydeł - zaprezentowali uczniowie klas I-III.

więcej

Jesienna szkoła

W naszej szkole jesień zagościła już na dobre, kolorowa, pachnąca i ciepła!

więcej

Ratujemy i Uczymy Ratować

Od ubiegłego roku szkolnego, pod patronatem Fundacji WOŚP, realizowany jest w naszej szkole Ogólnopolski Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

więcej

TYDZIEŃ WYCHOWANIA

Tradycyjnie w dniach 15 – 22 września 2013r. przeżywaliśmy w naszej szkole III Tydzień Wychowania. Towarzyszyło nam hasło: „Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na skale.”

więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2.09.2013r., po dwóch miesiącach wakacji uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny.

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013.

więcej

„ Kwiaty dla Mamy i Taty” w PSP w Szewnie – 12 czerwca 2013r.

Ach, cóż to był za dzień… pełen emocji, łez i wzruszeń, a wszystko za sprawą klasy 3a i wychowawczyni pani Renaty Miśkiewicz. Ten szczególny Dzień Matki i Ojca dzieci uczciły wspaniale. Śpiewając piosenki z repertuaru Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Wojciecha Młynarskiego i zespołu 2+1 oraz recytując z ogromną wrażliwością utwory poważne, i zabawne, które wywoływały uśmiech na twarzach rodziców.

więcej

Nasza Matka …

Nasza Matka Ziemia pod takim hasłem 12 czerwca 2013 r. uczniowie klasy Ib z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szewnie przygotowali montaż słowno –muzyczny kończący realizowaną w roku szkolnym 2012 / 2013 innowację Mali obserwatorzy przyrody .

więcej

Z KOPCIUSZKIEM I BRZYDKIM KACZĄTKIEM PRZEZ BAŚNIE!

Cóż to była za lekcja! 7 czerwca uczniowie klas czwartych zamiast do szkolnych ławek zaproszeni zostali do Magicznej Krainy Baśni…

więcej

NASI SZKOLNI REDAKTORZY W KINIE ETIUDA

Z uwagi na tematykę związaną z umiejętnością redagowania recenzji dn. 7.06.2013r. zajęcia koła dziennikarskiego odbyły się w kinie Etiuda.

więcej

WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY W GMINIE BODZECHÓW w roku szkolnym 2012/2013

Gmina Bodzechów – zdawało 115 uczniów, średnia 24,40(w ubiegłym roku 22,40)...

więcej

Angielski – zabawnie i z głową!

Uczniowie klas 1-3, biorący udział w zajęciach w ramach projektu „Dobry start dużo wart! Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach 1-3 w Zespole Szkół w Szewnie”

więcej

Turniej Poetycki Wierszy Juliana Tuwima!

Jesteś uczniem klasy 4?

Lubisz recytować?

Nie jest Ci obca twórczość Juliana Tuwima?

więcej

Poznając Szekspira…

Uczniowie klas VI naszej szkoły mieli okazję poznać się bliżej z postacią Williama Szekspira, jednego z najwybitniejszych twórców literatury angielskiej.

więcej

Nietypowa lekcja w restauracji „Pod Parowozem”

Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej w Szewnie wraz z wychowawczynią Renatą Miśkiewicz i panią Renatą Kwiatkowską 20 maja 2013 roku uczestniczyli w niezwykłej „Lekcji zachowania przy stole” przeprowadzonej w restauracji „Pod Parowozem”.

więcej

Wychodzenie zwierząt z bezdomności

Ścisła współpraca szkoły z rodzicami nadal owocuje. Dzięki panu Dariuszowi Stawiarskiemu, lekarzowi weterynarii, uczniowie klas szóstych mogli uczestniczyć w pogadance dotyczącej bezdomnych zwierząt.

więcej

Globusy w nagrodę za…

Nasi uczniowie i rodzice znowu nie zawiedli. Dzięki Wam chronimy środowisko i wygrywamy. Zebraliśmy 60 kg (!) zużytych baterii, dzięki którym pracownia przyrodnicza wzbogaciła się o 4 globusy fizyczne świata.

więcej

Diecezjalny Konkurs Biblijny „Z Pismem Św. w Trzecie Tysiąclecie”

15 lutego 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Z Pismem Św. w Trzecie Tysiąclecie” (znajomość Rdz 25 – 50 ).

więcej

Dzień Ziemi

W dniu 19 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy I b w ramach koła przyrody działającego pod nazwą "Mali obserwatorzy przyrody" zorganizowali uroczysty apel na temat "Chrońmy Ziemię".

więcej

Duet smyczkowy

19 grudnia 2012r. w naszej szkole gościł „Duet smyczkowy”. Żywiołowi panowie zaprezentowali uczniom instrumenty smyczkowe robiąc to w bardzo ciekawy sposób. Słuchacze mogli dowiedzieć się wiele zarówno na temat grup instrumentów jak i pochodzenia usłyszanych utworów.

więcej

Wizyta Biskupa

14 grudnia 2012r. zaszczycił nas swoją wizytą biskup diecezji sandomierskiej ksiądz Krzysztof Nitkiewicz. Uczniowie w galowych strojach przygotowali dla szczególnego gościa niecodzienne powitanie.

więcej

KIM CHCESZ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI?

Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie naszej szkoły, którzy realizowali akcję pod hasłem „Poznajemy zawody”. W twórczych, a przy tym niełatwych poszukiwaniach jak zwykle dzieciom pomogli ich rodzice, którzy zgodzili się zagościć w klasach i podczas specjalnych tematycznych lekcji opowiedzieć o tajnikach własnego zawodu.

więcej

SZEWNIANECZKI na Jarmarku Wielkanocnym

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny odbywający się corocznie w Szewnie uświetnił już tradycyjnie występ małych SZEWNIANECZEK.

więcej

Wędrówką jest życie człowieka…

20 marca 2013 roku członkowie koła teatralnego PINOKIO zabrali zaproszonych gości na niezwykłą poetycką wędrówkę po zakamarkach ludzkiego życia, dotykając uczuć miłości, rozczarowania, tęsknoty i radości…

więcej

Szkolny Konkurs SUDOKU

14 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs SUDOKU. Udział wzięło 11 uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych. Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. SUDOKU, to ciekawa łamigłówka, rozwijająca spostrzegawczość i logiczne myślenie.

więcej

Dla wszystkich Pań...

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły przygotowali dla pań piękny program artystyczny.

więcej

Hu Hu Ha Zima Zła

Hu Hu Ha Zima Zła – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Szewnie odbył się przegląd piosenek i wierszy o tematyce zimowej, które prezentowali uczniowie klas O – III. Swoje występy mali artyści wzbogacili pięknymi strojami i ciekawymi rekwizytami.

więcej

WYNIKI PLEBISCYTU

27 lutego 2013r. w naszej szkole został przeprowadzony PLEBISCYT NAUCZYCIELI...

więcej

DWT

Kiedy do szkoły przyjechał kolorowy zgrabny samochodzik wszyscy byli ciekawi co kryje ten pojazd. Uczniowie znaleźli tam dobrą zabawę, łatwość zapamiętywania nowych słówek i motywację do dalszej nauki.

więcej

Naszym dziadkom

Dnia 6 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej w Szewnie klasa IIIa pod kierunkiem pani Renaty Miśkiewicz i Renaty Kwiatkowskiej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. „Naszym dziadkom”.

więcej

Wszystkie kolory świata – licytacja laleczek

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.

więcej

A u nas latały Amorki!

W naszej szkole jest czas na naukę, ale i jest czas na zabawę. Dyskoteka walentynkowa 12 lutego była jednym z elementów święta zakochanych, które co roku tak chętnie obchodzone jest przez naszych uczniów i organizowane przez panie Martę Łukasik i Beatę Majcher.

więcej

Wszystkie kolory świata

Szkoła Podstawowa w Szewnie przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie kolory świata". Celem podjętych działań jest odpowiedź na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie.

więcej

Betlejem w Szkole Podstawowej w Szewnie

Kolędowanie to jeden z najmilszych zwyczajów świątecznych. Wprowadza nas w wigilijny, podniosły nastrój. Wszyscy, którzy uczestniczą w życiu Szkoły Podstawowej w Szewnie nie mogli pominąć tego szczególnego czasu.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15 października 2012r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym celu uczniowie klasy IV b, VI b oraz szkolny chór wraz ze swoimi opiekunami przygotowali uroczystość w formie kabaretu.

więcej

Finał konkursu plastycznego ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

5 grudnia 2012 roku nastąpiło rozstrzygniecie międzyklasowego konkursu plastycznego pt. Światowy Dzień Pluszowego Misia.

więcej

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu 24 uczniów ze szkół podstawowych z Bodzechowa , Chmielowa, Sarnówka, Szwarszowic i Szewny zabrzmiały 13 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Szewnie.

więcej

Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju

Popołudnie 29 listopada 2012 roku na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych. Czarownice, wróżby, Cyganie, magia stały się charyzmatycznym elementem dla całej szkolnej społeczności.

więcej

Konkurs plastyczny DARY JESIENI

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku, która daje wiele plastycznych inspiracji. 8 października 2012 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem DARY JESIENI. Do konkursu przystąpiło 48 uczniów z klas 0 - III.

więcej

Konkurs recytatorski - wieczorek poetycki PORTRET JESIENI

15 listopada 2012 roku na świetlicy szkolnej w ZSP w Szewnie zaroiło się od kolorów jesieni. Był to ważny dzień dla uczniów klas I – III, ponieważ zmagali się oni w konkursie poetyckim pt. PORTRET JESIENI. Wiersze o tematyce jesiennej recytowało 38 świetliczaków, przygotowanych przez panie Annę Adamczyk i Marzenę Kazimierską.

więcej

Promujemy młode talenty!

Jesień w oczach dziecka - pod takim hasłem uczniowie klas O – III Szkoły Podstawowej w Szewnie przygotowali prezentacje wokalno – recytatorskie, które nie tylko były przeglądem talentów młodych artystów, ale także przerodziły się w Święto Jesieni.

więcej

Niepodległość – trudne słowo, wiemy co znaczy.

Niepodległość znaczy dobroć – słowa najpiękniejsze. Trudno nie zgodzić się z wersami piosenki, którą usłyszeliśmy na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

więcej

Nie daj się złapać w sieć.

8 listopada 2012 w naszej szkole nastąpiła kumulacja działań związanych z bezpieczeństwem dzieci, które są zagrożone uzależnieniem od komputera i innych mediów, a co za tym idzie skutecznie odciągane od rodziny, przyjaciół i obowiązków.

więcej

II Tydzień Wychowania

W dniach 16 – 22 września 2012r. przeżywaliśmy w naszej szkole wyjątkowy Tydzień. Był to II Tydzień Wychowania. Towarzyszyło nam hasło: Wychowywać – ale jak? Wychowywać do pełni człowieczeństwa.

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

W dniu dzisiejszym, tj. 3 września 2012r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

więcej

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

„Szkoła to miejsce najdziwniejsze, które z lat upływem staje się piękniejsze.”

28 czerwca 2012 r. odbyło się ...

więcej

Szewna górą!

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w dniu 26 czerwca 2012r. gościł „matematycznych mistrzów” - finalistów II Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego zorganizowanego pod patronatem Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

więcej

Dzień Matematyczny

25 czerwca 2012r. to dzień, który na długo zapadnie w pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szewnie, gdyż matematyczne łamigłówki przygotowane przez nauczycieli matematyki obfitowały w szereg atrakcji, to dzięki nim dzieci mogły „zasmakować” domieszki różnych emocji oscylujących pomiędzy dreszczykiem podenerwowania a szczerej radości.

więcej

Baw się i bądź bezpieczny!

"Baw się i bądź bezpieczny" to hasło przewodnie festynu zorganizowanego przy Szkole Podstawowej w Szewnie 15 czerwca 2012r. Hasło to pochodzi od ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF, do której przyłączyła się Szkoła Podstawowa w Szewnie.

więcej

I rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

1 maja uroczyście obchodziliśmy rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie klas czwartych i szóstych przedstawili społeczności szkolnej a także rodzicom wspomnienia o Ojcu Świętym.

więcej

Diecezjalny Konkurs Biblijny

22 maja 2012r. w Sandomierzu odbyły się eliminacje Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie” - znajomość Rdz 1 – 25.

więcej

Wiosno, ach wiosno o Tobie wierszy moc

W środę 6. czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Szewnie odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wiosna w literaturze dziecięcej" zorganizowany przez nauczycielki świetlicy szkolnej panie Annę Adamczyk i Marzenę Kazimierską we współpracy z Biblioteką Szkolną oraz Publiczną Biblioteką w Szewnie.

więcej

SZEWNIANECZKI

W niedzielne popołudnie 3 czerwca 2012 r. szkolny zespół folklorystyczny SZEWNIANECZKI wystąpił podczas Akcji Katolickiej przy parafii Św. Michała w Ostrowcu Św.

więcej

III edycja SZKOLNEGO KONKURSU MAM TALENT

4 czerwca 2012 roku odbyła się III edycja SZKOLNEGO KONKURSU MAM TALENT zorganizowanego przez SU pod kierunkiem pań: Anny Stachurskiej i Doroty Lasek. W konkursie wzięło udział 16 uczestników.

więcej

DZIECI DZIECIOM

Pod takim hasłem dnia 1 czerwca, uczniowie klasy IIIb Szkoły Podstawowej w Szewnie przygotowali uroczysty apel, na który zaprosili Dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów pozostałych klas.

więcej

Poloneza czas zacząć

Weronika Kasprzyk - członek koła teatralnego PINOKIO została przygotowana przez opiekunkę koła panią Renatę Miśkiewicz do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Poloneza czas zacząć"

więcej

Najmłodsi z angielskim za pan brat!

W naszej szkole pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów Jerzego Murzyna odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III BINGO.

więcej

Uczniowie w świecie mitów!

W pełnej emocji atmosferze, przy kojących dźwiękach greckiej muzyki upłynął w naszej szkole III gminny konkurs pt."W świecie mitów".

więcej

MISTRZOWIE MATEMATYKI

26 kwietnia 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Chmielowie odbył się GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pt. ,, MISTRZOWIE MATEMATYKI .’’ Szkołę Podstawową w Szewnie reprezentowały dwa zespoły z klas trzecich.

więcej

Szkolny Turniej SCRABBLE

Od 6 lutego do 2 kwietnia odbywał się w naszej szkole Turniej Scrabble w języku angielskim, którego organizatorem była pani Katarzyna Skit wraz z uczniami koła językowego COLUMBUS.

więcej

PINOKIO o miłości

28 marca 2012 roku koło teatralne PINOKIO w związku z nadejściem wiosny przygotowało kolejny wieczór poezji BO CÓŻ ŻYCIE BEZ MIŁOŚCI.

więcej

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

3 kwietnia 2012r. uczniowie naszej szkoły napisali swój pierwszy, ważny egzamin-sprawdzian szóstoklasisty.

więcej

ŻEBY DZIECIOM BYŁO LEPIEJ

13 marca 2012 roku w naszej szkole gościliśmy pana Jacka Musiatowicza muzyka, poetę, autora tekstów do wielu popularnych piosenek znanych zespołów.

więcej

Pokazy cyrkowe.

Wielu emocji wszystkim uczestnikom dostarczyły pokazy cyrkowe, które odbyły się 12 marca 2012r.

więcej

WYNIKI PLEBISCYTU

21 marca 2012r. w naszej szkole został przeprowadzony PLEBISCYT NAUCZYCIELI...

więcej

Witamy Cię WIOSNO!

21 marca 2012 r. przyszła do nas WIOSNA . Klasy 0-3 przywitały ją piękną recytacją wierszy Juliana Tuwima.

więcej

Dzień Kobiet

8 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet.

więcej

ZABAWA CHOINKOWA

21 stycznia 2012r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.

więcej

Najlepszy bramkarz

Mikołaj Lasocki jest najlepszym bramkarzem. 14 stycznia 2012r. zdobył ...

więcej

JASEŁKA

“Podobno była gwiazda jaśniejsza od wszystkich, nad szopą,
co pachniała wyścielonym sianem.
I ktoś położył w ciasnym żłobie złoto,
uginając kolana przed Dzieckiem, które płacze..."

więcej

V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

16 grudnia 2011r. , w naszej szkole odbyła się przygotowana przez panie: A. Stachurską i D. Lasek, piąta edycja Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod patronatem WÓJTA GMINY BODZECHÓW Jerzego Murzyna.

więcej

Święty Mikołaj nie zapomniał o nas.


6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

więcej

DZIEŃ CZARÓW I MAGII

30 listopada 2011r. nasza szkoła zamieniła się w miejsce czarów i magii. Dzieci postanowiły sprawdzić, co czeka ich w przyszłym roku.

więcej

"Święta miłości kochanej ojczyzny" 93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Koło teatralne „ Pinokio” i zespół wokalny „Nutki” wprowadził uczniów PSP w Szewnie w podniosły i świąteczny nastrój.

więcej

Ślubowanie

20.10. 2011r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie, nie tylko w życiu uczniów, ale ich rodziców, nauczycieli i całej szkoły.

więcej

Tydzień Misyjny

W dniach 23 – 30 października już po raz 85 obchodziliśmy Światowy Tydzień Misyjny – czas, w którym poznajemy trudną pracę misjonarzy, a także niełatwy los mieszkańców innych kontynentów.

więcej

"European Language Label"dla Szkoły Podstawowej w Szewnie

„Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych” to prestiżowa europejska nagroda ...

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2011r.odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.

więcej

Koło teatralne PINOKIO na lekcji w restauracji

Już po raz trzeci uczniowie koła teatralnego PINOKIO działającego przy PSP w Szewnie wraz z opiekunkami Renatą Kwiatkowską i Renatą Miśkiewicz uczestniczyli w nietypowej lekcji zachowania przy stole...

więcej

Tydzień Wychowania

W dniach 12 – 18 września 2011r. obchodziliśmy w naszej szkole I Tydzień Wychowania.

więcej

WITAJ SZKOŁO!

Po dwóch miesiącach wakacji nasi uczniowie przekroczyli próg szkoły.

więcej

Solidne fundamenty to dobry start w przyszłość !

W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia, w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Podczas XIII Sesji Rady Gminy, wspólnie z najważniejszymi przedstawicielami władz wojewódzkich i lokalnych, uroczyście zainaugurowano funkcjonowanie nowych pomieszczeń w powiększonym i odnowionym budynku szkoły.

więcej

Wreszcie wakacje!!!

21 i 22 czerwca 2011r. świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2010/2011.

więcej

Pielgrzymki

15 czerwca 2011r. uczniowie klas trzecich pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

więcej

Jaś i Małgosia

16 czerwca 2011r. obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia"

więcej

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

6 czerwca 2011r. obchodziliśmy DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY, czyli święto szkół biorących udział w ogólnopolskim programie społecznym "Szkoła bez przemocy".

więcej

DZIEŃ DZIECKA

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych w naszej szkole.

więcej

GRACJA w ODK

Zespół taneczny z naszej szkoły został zaproszony 3 czerwca 2011r. do ODK...

więcej

Plebiscyt Belfer Roku 2010/2011

Dobrego belfra wspomina się przez całe życie.

więcej

Dzień Języka Niemieckiego

więcej

Wyniki I Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego!

Zakończyły się zmagania I Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego. Od stycznia do maja bieżącego roku dzieci zmagały się z zadaniami matematycznymi i łamigłówkami logicznymi (Blok Abakus i Dekoder).

więcej

6 czerwca 2011r.Dzień Szkoły bez Przemocy

więcej

SZKOLNY KONKURS MAM TALENT

1 czerwca 2011r. w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu MAM TALENT.

więcej

Wycieczki

Uczniowie naszej szkoly byli na wycieczkach w WARSZAWIE i w BIESZCZADACH.

więcej

Spektakl teatralny NIEWIDZIALNI

18.05.2011r. dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzechowie, uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły oraz ze szkół podstawowych z Chmielowa i Szwarszowic obejrzeli przedstawienie NIEWIDZIALNI.

więcej

DZIEŃ ZIEMI

10 maja 2011r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.

więcej

Zespół taneczny GRACJA

8 maja 2011r. zespół taneczny GRACJA wystąpił na majówce zorganizowanej przez Radę Osiedla "Kamienna".

więcej

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

6 maja 2011r. odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

więcej

AKADEMIA Z OKAZJI BEATYFIKACJI OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Jan Paweł II – PAPIEŻ POLAK, odszedł od nas 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. Sześć lat po Jego śmierci wciąż pamiętamy, jak wspaniałym i wielkim był człowiekiem.

więcej

JUŻ PO SPRAWDZIANIE SZÓSTOKLASISTY

Tak jak wszyscy uczniowie w naszym kraju 5 kwietnia 2011r. o godzinie 9 00, także i nasi szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej.

więcej

Sukces naszej uczennicy w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM!

21 marca zakończyła się edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II bliski dzieciom.

więcej

TO MY! MISTRZOWIE MATEMATYKI!

15 kwietnia 2011r. w Chmielowie odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny MISTRZOWIE MATEMATYKI.

więcej

Belfer roku

Każdego roku gazeta Echo Dnia organizuje plebiscyt na BELFRA ROKU .
W tegorocznej piątej edycji dwie panie z naszej szkoły zostały nominowane do tego tytułu...

więcej

Sukces naszych germanistów!

Wysokimi wynikami możemy pochwalić się w wielu dziedzinach. Język niemiecki jest jedną z nich. Zosia Marzec z kl. VI a i Emilka Reczko z kl. V a starowały w ogólnopolskim konkursie "Der, die, das Kenner".

więcej

Tak się uczymy i bawimy w zerówce

W zerówce życie wesoło płynie.

więcej

O kobietach dla kobiet

8 marca to ważny dzień w życiu każdej kobiety. To tego dnia czekają one na kwiaty i życzenia. Uczniowie naszej szkoły postanowili uświetnić obchody święta wszystkich kobiet prezentując przedstawienie teatralne

więcej

PRACOWNIA JĘZYKOWA

Od kilku tygodni lekcje języka angielskiego i niemieckiego w naszej szkole stały się niebanalnymi zajęciami. Uczniowie z niecierpliwością czekają, kiedy usiądą w pracowni językowej.

więcej

Podróż do Brzechwolandii

W poniedziałek, 21 marca 2011 r. uczniowie z kl. 0-3, przenieśli nas do KRAINY UŚMIECHNIĘTYCH WIERSZY.

więcej

Dance ma sens!

W skład zespołu tanecznego GRACJA wchodzi 16 dziewczynek z klas IV – VI.
W każdy czwartek ciężko ćwiczą, aby zaprezentować się szerszej publiczności.

więcej

SZEWIEŃSCY RECYTATORZY

Nie od dziś wiadomo, że nasza szkoła odkrywa i rozwija wiele talentów. 3 marca 2011r. mieliśmy okazje zaprezentować nasze zdolności recytatorskie.

więcej

JESTEŚMY MISTRZAMI ORTOGRAFII!

28 lutego 2011r. w Szkole Podstawowej w Bodzechowie już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów Jerzego Murzyna. Sześcioro uczniów naszej szkoły stanęło do ostrej rywalizacji po prestiżowe tytuły mistrzowskie w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 i klasy 4-6.

więcej

Przystąpiliśmy do I ŚWIĘTOKRZYSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

36 uczniów naszej szkoły przystąpiło do I ŚWIĘTOKRZYSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO.

więcej

Sukces naszej uczennicy w Gminnym Konkursie Informatycznym!

Natalia Zając - uczennica kl. 4a zajęła 3 miejsce w Gminnym Konkursie Informatycznym!
Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: E-kologia.

więcej

Diecezjalny Konkurs Biblijny

11 lutego 2011r. odbyły się szkolne eliminacje Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE

więcej

WYNIKI PLEBISCYTU

25 lutego 2011r. w naszej szkole został przeprowadzony PLEBISCYT NAUCZYCIELI. Uczniowie przyznali tytuły:
ULUBIONY NAUCZYCIEL,
NAUCZYCIEL NAJBARDZIEJ PRZYJAZNY UCZNIOM,
NAJBARDZIEJ POGODNY NAUCZYCIEL
i NAJBARDZIEJ DOWCIPNY NAUCZYCIEL.

więcej

PRZEPIS NA BEZPIECZNE FERIE

28 stycznia 2011r. uczniowie klasy III b przygotowali apel pod hasłem PRZEPIS NA BEZPIECZNE FERIE .

więcej

ZABAWA CHOINKOWA

Karnawał bez zabawy nie byłby karnawałem ...

więcej

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Boże Narodzenie to święta obchodzone na całym świecie.
Uczniowie naszej szkoły przekonali się o tym biorąc udział w konkursie o tematyce związanej z tradycjami bożonarodzeniowymi.

więcej

Koło teatralne Pinokio oddało hołd Ojczyźnie

7 grudnia 2010r. roku odbyła się premiera wieczoru poezji ŚWIĘTA MIŁOŚCI KOCHANEJ OJCZYZNY.

więcej

Łobuziaki mają przywileje

17 grudnia 2010 r. odbył się apel, podczas którego uczniowie klasy IV b i V a wygłosili prawa małych obywateli.

więcej

Betlejem czyli DOM CHLEBA

Magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia zapoczątkowało w naszej szkole przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowane pod kierunkiem Elżbiety Oszczypały i Anny Paci.

więcej

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

Kolędy to jeden z piękniejszych darów jakie przynoszą nam ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA, radują nasze serca i pogłębiają więzi między ludźmi.

więcej

ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Jak co roku, dzieci z naszej szkoły pamiętały o tradycji ANDRZEJKOWYCH WRÓŻB.

więcej

Dyskoteka

W środę, 25 listopada 2010 r., wszyscy uczniowie, którzy lubią dobrą zabawę, zebrali się w naszej szkole już o godz. 16.00.

więcej

JESIENNE ŚPIEWANIE

26.11.2010r w Publicznym Przedszkolu W Szewnie odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI - JESIENNE ŚPIEWANIE.

więcej

BRZECHWA ZNANY I NIEZNANY

Pod takim tytułem dnia 25.11.2010r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego i recytatorskiego.

więcej

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ...

10 listopada 2010r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

więcej

Koło teatralne PINOKIO w restauracji POD PAROWOZEM

listopada 2010 roku uczniowie z koła teatralnego PINOKIO wraz opiekunkami Renatą Miśkiewicz i Renatą Kwiatkowską uczestniczyły w niezwyklej "Lekcji zachowania przy stole".

więcej

Szewnianeczki

17 września 2010r. szkolny zespół SZEWNIANECZKI wziął udział w Festynie Rodzinnym.

więcej

Szewnianeczki w Chmielowie

10 października 2010r. zespół folklorystyczny SZEWNIANECZKI uświetnił swym występem 85-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielowie.

więcej

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

23 października 2010r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych.

więcej

Dyskoteka

21.10.2010r. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w roku szkolnym 2010/2011 dyskotekę.

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13.10.2010r.obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

6 września 2010r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego budynku naszej szkoły.

więcej

Koniec roku szkolnego 2009/2010

25.06.2010 r. to dla uczniów bardzo ważna data - zakończenie roku szkolnego - ostatni przed wakacjami dzień pracy szkoły i dzień zbierania całorocznych plonów.

więcej

Uroczyste obchody 200-lecia Gminy Bodzechów

22 czerwca 2010r. zostanie zapisany w historii naszej szkoły jako dzień obchodów doniosłych jubileuszy – 200 lat GMINY BODZECHÓW i 20 lat SAMORZĄDU.

więcej

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOŁA ŁOWIECKIEGO "DUDEK"

27 maja 2010r. już po raz kolejny odbyło się w naszej szkole spotkanie z Tadeuszem Kidzińskim i Eugeniuszem Dregerem.

więcej

MAM TALENT

25 maja 2010r. odbył się w naszej szkole konkurs MAM TALENT. Wszystkie występy młodych wykonawców były bardzo udane, mimo tremy, która im początkowo towarzyszyła.

więcej

O KRÓLEWNIE ŚNIEŻCE - BAJKA INACZEJ

6 maja 2010r. obejrzeliśmy przedstawienie profilaktyczne: „O KRÓLEWNIE ŚNIEŻCE - BAJKA INACZEJ".

więcej

Warsztaty garncarskie

5 maja 2010r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach garncarskich.

więcej

Ratujmy Ziemię

5 maja 2010r. odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi.

więcej

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja 2010 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.

więcej

Deutsch – Wagen – Tour – inspiracja do nauki niemieckiego.

Jasne, że klar! – to hasło akcji, w ramach, której pięć samochodów z logo projektu DWT odwiedza szkoły w całej Polsce. 29 kwietnia 2010 jeden z takich samochodów przybył do naszej szkoły na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego pani Kariny Wójcik.

więcej

Koło teatralne „Pinokio” na koncercie Majki Jeżowskiej

Członkowie Koła teatralnego „Pinokio” na długo zapamiętają wspaniały występ Majki Jeżowskiej, w którym uczestniczyli 27 kwietnia, wraz z opiekunkami panią Renatą Miśkiewicz i Urszulą Siporską.

więcej

JESTEŚMY MISTRZAMI MATEMATYKI !!!

29.04.2010 r. w PSP w Chmielowie odbył się Gminny Konkurs MISTRZOWIE MATEMATYKI.

więcej

"Pinokio" z wizytą w TVP w Warszawie

20 kwietnia 2010r. uczniowie z koła teatralnego „Pinokio” z panią R. Miśkiewicz i panią U. Siporską byli na wycieczce w Warszawie.

więcej

Nigdy nie zapomnimy.

Ogromnym bólem przepełniła nas wiadomość o tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010r.

więcej

TRAGEDIA NARODOWA W SMOLEŃSKU

10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu.

więcej

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

8 kwietnia 2010r. czterdziestu siedmiu uczniów naszej szkoły napisało swój pierwszy, ważny egzamin-sprawdzian szóstoklasisty.

więcej

Dzień inny niż zwykle.

Kolor żółty jest kolorem papieskim - i to właśnie dlatego, w dniu 31 marca 2010r. nasza szkoła wyglądała inaczej niż zwykle.

więcej

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

30 marca 2010r. ZAJĄCZEK WIELKANOCNY wprowadził uczniów naszej szkoły w radosny i świąteczny nastrój.

więcej

Z kulturą anglojęzyczną za pan brat

24 marca 2010r. w Szkole Podstawowej w Szewnie zebrali się najlepsi angliści szkół podstawowych z terenu Gminy Bodzechów.

więcej

TRADYCJE I OBRZĘDY ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

31 marca 2010r. zespół folklorystyczny SZEWNIANECZKI przypomniał nam tradycje i zwyczaje związane ze ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI.

więcej

DZIEŃ PAPIESKI

31 marca 2010r. dzieci z naszej szkoły uczciły piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II.

więcej

W krainie wierszy Jana Brzechwy

25 marca 2010r. klasa 2a pod kierunkiem pani Haliny Mierzejewskiej przedstawiła inscenizacje wierszy Jana Brzechwy.

więcej

WYNIKI PLEBISCYTU

17 marca 2010r. w naszej szkole została przeprowadzona anonimowa ankieta. Po raz kolejny spośród wszystkich nauczycieli uczniowie wytypowali tych, którym przyznali tytuł NAUCZYCIELA KOSY, MISTRZA, SERDUSZKO I NA TOPIE.

więcej

Dzień Kobiet

8 marca 2010r. cała społeczność naszej szkoły zebrała się na akademii z okazji Dnia Kobiet.

więcej

WALENTYNKI

15 lutego 2010r. w naszej szkole był dniem niezwykłym. W otoczeniu serduszek w czerwonych barwach symbolizujących miłość uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w walentynkowym przedstawieniu zorganizowanym przez klasę VIb oraz szkolny zespół taneczny "Gracja"

więcej

Wspomnienia z zabawy choinkowej.

16 stycznia 2010r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

więcej

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Koło teatralne Pinokio zaprezentowało własne interpretacje wierszy papieża Polaka.

więcej

Jasełka

22 grudnia 2009r. obejrzeliśmy JASEŁKA w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

więcej

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

18 grudnia  2009 r. odbył się w naszej szkole Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem WÓJTA GMINY BODZECHÓW.

więcej

KONKURS LITERACKI

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, BIBLIOTEKA SZKOLNA przy współpracy ze ŚWIETLICĄ SZKOLNĄ przeprowadziły w dniu 9.12.2009r. II etap konkursu literackiego ze znajomości książki pt."Kubuś Puchatek".

więcej

POŻEGNANIE JESIENI

30 listopada 2009r. oddziały przedszkolne 0a i 0b odwiedziły przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały krótki występ o tematyce jesiennej.

więcej

MIKOŁAJKI

4 grudnia 2009 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów, a to dzięki małym, roześmianym MIKOŁAJOM, które licznie odwiedziły naszą szkołę.

więcej

Święto Niepodległości

10 listopada 2009r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2009r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny.

więcej

WAKACJE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach "Wakacje z językiem angielskim", które odbywały się w dniach 24-28 sierpnia 2009. Prowadziła je nauczycielka j. angielskiego Katarzyna Skit.

więcej

WITAJ SZKOŁO!

Wszystko, co dobre szybko się kończy, także i wakacje.

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2008/2009 odbyły się uroczyste akademie połączone z wręczeniem najlepszym uczniom nagród i świadectw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości.

więcej

Matematyka na wesoło

16 czerwca 2009 r. już kolejny raz odbył się w naszej szkole turniej matematyczny dla klas IV – VI zorganizowany przez panie: Beatę Majcher i Dorotę Stępień.

więcej

Wspaniała wycieczka

22 maja 2009 r. uczniowie  klasy 1a i 2b odwiedzili  Sobków.

więcej

Czerwony Kapturek

27 kwietnia 2009 członkowie koła językowego COLUMBUS zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt. "Czerwony Kapturek".

więcej

89 rocznica urodzin Jana Pawła II

By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,
by prawdziwa była zawsze słów wymowa;
o Jego wielkości i pracy codziennej,
o Jego wysiłku, miłości niezmiennej.

więcej

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

13 maja 2009r. odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II i III "Bingo" przygotowany przez panią Annę Hamerę. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Bodzechowa, Chmielowa i Szewny.

więcej

Co dwie głowy, to nie jedna.

6 maja 2009r. odbył się konkurs ortograficzny "CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA", przygotowany przez panie: Annę Stachurską i Dorotę Lasek.

więcej

KOŁO ŁOWIECKIE "DUDEK"

6 maja 2009r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami KOŁA ŁOWIECKIEGO "DUDEK".

więcej

Sukces naszych trzecioklasistów

29 kwietnia 2009r w Publicznej Szkole Podstawowej w Chmielowie odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów J.Murzyna. I miejsce i tytuł "Mistrza Matematyki" zdobyła reprezentacja naszej szkoły.

więcej

Wolność oddechu - zapobiegaj astmie

30 kwietnia 2009 r. klasa 1a przedstawiła uczniom klas 1-3 inscenizację poświęconą astmie i chorobom alergicznym.

więcej

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia 2009 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.

więcej

Witamy wiosnę wierszem i piosenką

23 kwietnia 2009 r.oddziały przedszkolne 0a i Ob zaprezentowały maluchom program artystyczny.

więcej

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2009 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.

więcej

Trzecie miejsce naszej dużyny

21.04.2009r.nasza szkoła zajęła trzecie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej na bocznym boisku KSZO.

więcej

Młodzież zapobiega pożarom

W dniu 07.04.2009r.odbył się POWIATOWY KONKURS PRZECIWPOŻAROWY "Młodzież zapobiega pożarom ", w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły Izabela Stępień.

więcej

W świątecznym nastroju

8 kwietnia 2009r. zespół folklorystyczny SZEWNIANECZKI...

więcej

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POCZTY POLSKIEJ

06.04.2009r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Poczty Polskiej.

więcej

Wieczór poezji

31 marca 2009 roku uczniowie PSP w Szewnie, którzy uczestniczą w pozalekcyjnych zajęciach koła teatralnego "Pinokio" zaprezentowali program pt. "Nic miłości nie pokona".Przybyło wielu emerytowanych nauczycieli.

więcej

Woda to skarb

25 marca 2009r.w oddziale przedszkolnym 0a odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Poprowadziła je pani Elżbieta Oszczypała. Temat zajęcia brzmiał: Woda to skarb - dotknięcie kropli.

więcej

W poszukiwaniu wiosny

W sobotę 21.03.2009 roku odbył się harcerski bieg patrolowy "W poszukiwaniu wiosny". Pośród wielu drużyn harcerskich powiatu ostrowieckiego nie zabrakło również drużyny "Róża wiatrów" działającej przy PSP w Szewnie.

więcej

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

1 kwietnia 2009r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" organizowane cyklicznie w GMINIE BODZECHÓW.

więcej

"Nic miłości nie pokona"

19 marca 2009r. nasza szkoła ponownie zapełniła się licznymi gośćmi, a wszystko to za sprawą koła teatralnego PINOKIO. Uczniowie podczas wieczoru poezji zaprezentowali program pt. "Nic miłości nie pokona".

więcej

"ŻYWA LEKCJA HISTORII"

24 marca 2009 r. w naszej szkole odbyła się "żywa lekcja historii".

więcej

SUKCES ZESPOŁU TEATRALNEGO PINOKIO

10 marca 2009r. w MCK w Ostrowcu Św. odbyły się Eliminacje Rejonowe XXX Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych Dziatwa' 2009.

więcej

WYNIKI PLEBISCYTU

6 marca 2009r. w naszej szkole została przeprowadzona anonimowa ankieta. Po raz kolejny spośród wszystkich nauczycieli uczniowie wytypowali tych, którym przyznali tytuł NAUCZYCIELA KOSY, MISTRZA, SERDUSZKO I NA TOPIE.

więcej

Spotkanie integracyjne


12 lutego 2009 r. odbyło się spotkanie integracyjne dzieci sześcioletnich z przedszkolakami przygotowane przez panie: Elżbietę Oszczypałę i Annę Pacię.

więcej

BEZPIECZNE FERIE 2009


Z myślą o zbliżającej się przerwie zimowej, 10 lutego 2009r. pod hasłem BEZPIECZNE FERIE odbyła się w naszej szkole akademia. Uczniowie przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

więcej

JASEŁKA

19 grudnia 2008r. odbyły się jasełka.

więcej

ZABAWA CHOINKOWA JUŻ ZA NAMI

28 stycznia 2009r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.

więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 i 23 stycznia 2009r. w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b odbyły się uroczyste spotkania wnuków z Babciami i Dziadkami.

więcej

AUKCJA

17 grudnia w PSP w Szewnie odbył się niecodzienny wieczór kolęd i pastorałek oraz aukcja "Bombka Radości".

więcej

PINOKIO przedstawia...

9 grudnia 2008r. uczniowie kl. 2a zaprezentowali się w dwóch inscenizacjach:NA STRAGANIE i CO SŁYCHAĆ W LESIE.

więcej

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

“Nie było miejsca dla Ciebie w Betlejem ….” o tym jak silna jest tradycja kolędowania przekonaliśmy się 17 grudnia 2008r.

więcej

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia 2008r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj.

więcej

Życie nie po to jest by brać...

25 listopada 2008r. odbył się wieczór poezji "Życie nie po to jest by brać...".

więcej

Święto Niepodległości

12 listopada 2008r.odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

więcej

MATEMATYCZNE ANDRZEJKI

28 listopada zaowocował magią wróżb andrzejkowych przygotowanych przez panie: Beatę Majcher i Dorotę Stępień. Uczennice wcieliły się w postacie wróżek, które tajemniczo i wiarygodnie zdradzały swoim kolegom i koleżankom tajniki przyszłości.

więcej

MISIE ZNANE I NIEZNANE

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczny dla klas pierwszych "Misie znane i nieznane".

więcej

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Nasza szkoła uczestniczy w ogólnoeuropejskiej akcji pod nazwą TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ.17 listopada 2008r. odbyło się spotkanie poświęcone problemom krajów rozwijających się.

więcej

Prelekcja psychologa

Październik został ogłoszony w PSP w Szewnie Miesiącem Praw Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawcami podejmują różnorodne zadania, aby jak najpełniej poznać swoje prawa. Nie zapominają jednocześnie o obowiązkach.

więcej

Spotkanie z policjantką

16 października w ramach Tygodnia Praw Dziecka wychowawczynie klas VA, VB i IIA zorganizowały spotkanie z panią policjantką, która przeprowadziła pogadankę na temat zapobiegania agresji.

więcej

SŁONECZNE ŚWIĘTO JESIENI

SŁONECZNE ŚWIĘTO JESIENI wpisało się na stałe w tradycje naszej szkoły.

więcej

TYDZIEŃ PRAW DZIECKA

W naszej szkole uroczyście obchodzimy TYDZIEŃ PRAW DZIECKA.

więcej

Za trud, za serce, za uśmiech - nauczycielom dziękujemy.

Z okazji dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował KONCERT ŻYCZEŃ.

więcej

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego.

Dobrym pomysłem na spędzenie Dnia Chłopca okazał się wyjazd klas czwartych do gospodarstwa agroturystycznego w Starej Dębowej Woli.

więcej

Ślubowanie klas pierwszych

25 września i 3 października 2008r. nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Publicznych Szkoły Podstawowej w Szewnie.

więcej

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się w ostatnim tygodniu września.
Kandydować mogą uczniowie klas IV-VI, którzy wchodzą w skład SAMORZĄDU KLASOWEGO.

więcej

Wakacje z językiem angielskim w naszej szkole

Już po raz kolejny uczniowie PSP w Szewnie uczestniczyli w wakacyjnych zajęciach z języka angielskiego, prowadzonych przez Panią Katarzynę Skit w ostatnim tygodniu sierpnia.

więcej

Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT

Jak się okazuje piątek trzynastego nie musi być pechowy. Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych, którzy 13 czerwca wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT.

więcej

Cinderella w PSP Szewnie

11 czerwca uczniowie klas szóstych i czwartych zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając znaną wszystkim bajkę – Kopciuszek.

więcej

Brzechwa w PSP w Szewnie

30 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie łączące uczniów dwóch szkół: PSP w Szewnie i PSP w Szwarszowicach. Podczas spotkania uświetniającego Dzień Dziecka zabrzmiały wiersze Jana Brzechwy.

więcej

KARTA ROWEROWA 2008

Tradycyjnie jak co roku w dniu 05.06.08r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów kl. IV-VI.

więcej

Rozśpiewany Dzień Dziecka w naszej szkole.

Tegoroczny rozśpiewany Dzień Dziecka już za nami.

więcej

Dzień Dziecka w kl. 0b

2 czerwca 2008r. z okazji Dnia Dziecka wychowawczyni Anna Pacia wraz z rodzicami przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

więcej

ŚWIĘTO SPORTU - Szewna 2008

28 maja 2008r. nasza szkoła tętniła sportowym życiem.

więcej

ŚWIĘTO SPORTU

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE,RADA RODZICÓW ORAZ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZEWNIE SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ...

więcej

SUKCES MATEMATYCZNY NASZYCH UCZNIÓW ! ! !

29.04.2008r.w PSP w Chmielowie odbył się I Gminny Konkurs MISTRZOWIE MATEMATYKI.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszej szkoły.

więcej

MAMY MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA

24.05.2008r. odbył się konkurs matematyczny MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA. Wzięły w nim udział klasy trzecie.

więcej

Zajęcie otwarte

16.04.2008r. pani Elżbieta Oszczypała przeprowadziła w kl. 0a zajęcie otwarte dla rodziców.

więcej

WOLNOŚĆ ODDECHU - ZAPOBIEGAJ ASTMIE

Program Edukacyjny "WOLNOŚĆ ODDECHU - ZAPOBIEGAJ ASTMIE" jest skierowany do uczniów klas I-III oraz do ich opiekunów. Ma na celu ...

więcej

Teatrzyk PINOKIO PRZEDSTAWIŁ...

Teatrzyk PINOKIO pod kierunkiem pań: Barbary Swat i Grażyny Krupy przedstawił Szewczyka Dratewkę.

więcej

EMOCJE SZÓSTOKLASISTÓW

8 kwietnia 2008r. uczniowie klas szóstych zgromadzili się w szkole już o godzinie 8.

więcej

Dzień Kobiet

12 marca 2008r. uczniowie z SU przygotowali akademię z okazji Dnia Kobiet.

więcej

V JARMARK WIELKANOCNY

9 marca 2008r. odbył się V JARMARK WIELKANOCNY. Wystąpił na nim nasz zespół folklorystyczny SZEWNIANECZKI.

więcej

STO LAT BABCIU I DZIADKU

23 stycznia 2008r. odbył się w klasie 0a Dzień Babci i Dziadka.

więcej

Jaś i Małgosia

19 lutego 2008r. teatrzyk PINOKIO przedstawił inscenizację pt."Jaś i Małgosia".

więcej

WYNIKI PLEBISCYTU

21 lutego 2008r. w naszej szkole została przeprowadzona anonimowa ankieta. Spośród wszystkich nauczycieli uczniowie wytypowali tych, którym przyznali tytuł NAUCZYCIELA KOSY, MISTRZA, SERDUSZKO I NA TOPIE.

więcej

„Nad Kapuletich i Montekich domem,...”

„Nad Kapuletich i Montekich domem,...” - pod tym hasłem przebiegł Dzień Zakochanych w PSP w Szewnie.

więcej

Fotoreportaż z dyskoteki

15 stycznia 2008r. odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

więcej

Hej kolęda, kolęda...

Uczennica klasy 2b Julia Pajur zdobyła wyróżnienie w POWIATOWYM KONKURSIE WOKALNYM "Hej kolęda, kolęda..."

więcej

Raz, dwa, trzy-bądź bezpieczny TY

Nasza szkoła realizuje wspólnie z Wojewódzką Komendą Policji i Kuratorium Oświaty w Kielcach program profilaktyczno-prewencyjny "Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny TY".

więcej

Próba zespołu tanecznego

Próba zespołu tanecznego w nowych strojach zakupionych z funduszu Świętokrzyskiej Kuźni Pomysłów.

więcej

SPOTKANIE OPŁATKOWE

20 grudnia 2007r. odbyło się spotkanie opłatkowe KLUBU 4H z PRYMASEM POLSKI JÓZEFEM GLEMPEM.

więcej

JASEŁKA

19 grudnia 2007r.uczniowie naszej szkoły zaprezentowali JASEŁKA, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Najpiękniejsze zakątki Gminy Bodzechów".

więcej

Przegląd Kolęd i Pastorałek

11 grudnia 2007r. nasi uczniowie brali udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kinie "Etiuda" w Ostrowcu Św.

więcej

MIKOłAJ

6 grudnia do naszej szkoły przybył MIKOłAJ.

więcej

A N D R Z E J K I

29 listopada 2007r. rozbrzmiewało w naszej szkole stare przysłowie „ Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

więcej

Spotkanie z policjantem

W ramach współpracy z policją uczniowie kl. Ia, IVa, IVb wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń mogących wystąpić w szkole, w domu i na ulicy.

więcej

Spotkanie z piłkarzem Rafałem Lasockim

Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z piłkarzem Rafałem Lasockim zorganizowane przez wychowawczynie klas IA – R. Miśkiewicz, IVA – R. Kwiatkowską, IVB – K. Skit.

więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przeprowadzono dla klas trzecich konkurs plastyczny i literacki ze znajomości książki pt.„Kubuś Puchatek”, przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkolnej.

więcej

Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny TY!

22 listopada 2007r. odbyło się zebranie z rodzicami. Tematem spotkania było wprowadzenie w naszej szkole programu profilaktyczno – prewencyjnego ukierunkowanego na uczniów, rodziców i nauczycieli klas I – III pod nazwą „Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny TY! ”

więcej

UCZNIOWIE PSP W SZEWNIE WŚRÓD NAJLEPSZYCH

6 listopada 2007r.odbyły się eliminacje V Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.

więcej

WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY

W dniu 8 listopada 2007r. nasi uczniowie brali udział w III PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I LEGIONOWYCH w sali kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Tradycyjnie już, 13 października 2007r. Samorząd Uczniowski zorganizował akademię, aby żywym słowem wyrazić wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy nauczyciela.

więcej

Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2007 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Doniosłym momentem uroczystości było wypowiedzenie słów ślubowania.

więcej

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2007r. odbyło się wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Było ono okazją do doskonałej zabawy. Każde dziecko w naszej szkole poczuło, że jest to dla niego dzień szczególnie ważny i wyjątkowy.

więcej

ŚWIĘTOKRZYSKA KUŹNIA POMYSŁÓW

PSP w Szewnie od 01 marca 2007r. do 28 lutego 2008r. realizuje program Świętokrzyskiej Kuźni Pomysłów.

więcej

W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

18.05.2007r. to szczególny dzień w życiu uczniów PSP w Szewnie, którzy z radością uczcili 87 rocznicę urodzin Papieża Polaka.

więcej

SZKOLNA SZANSA NA SUKCES W PSP W SZEWNIE

24 kwietnia 2007r. w PSP w Szewnie rozbrzmiewały melodie z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

więcej

  Prowadzenie:  zespół redakcyjny