Wydarzenia

   powrót

Baw się i bądź bezpieczny! III Festyn rodzinny w Szewnie

Festyny rodzinne są już tradycją w Szkole Podstawowej w Szewnie. W sobotę 31 maja odbył się trzeci festyn pod hasłem „BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY”. Organizatorzy zapewnili nie tylko wspaniałą zabawę i niecodzienną formę edukacji, ale także piękną pogodę – zdawać by się mogło, że specjalnie na ten dzień po deszczowych i pochmurnych dniach na niebie pojawiło się słońce.

Zaproszeni na to rodzinne święto goście przypomnieli o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia, co może okazać się bardzo przydatną lekcją przed zbliżającymi się wakacjami. Pani Ilona Kaniewska, przedstawicielka Sanepidu, uświadamiała zarówno dzieciom jak i rodzicom, jak ważne jest odpowiednie dbanie o swoje zdrowie, między innymi poprzez unikanie nałogów. Pan Stanisław Golmento, inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, „dobry duch” szewieńskiego festynu, który od początku wspiera go swoją obecnością, przypomniał o zapisach prawnych dotyczących pracy dzieci oraz o bezpieczeństwie w gospodarstwie. Nie lada atrakcją okazała się wizyta strażaków oraz policjantów, którzy wszystkim zainteresowanym opowiadali o swojej pracy, prezentowali wyposażenie służbowych wozów, zachęcali do przymierzania elementów umundurowania. Podczas sobotniego spotkania na szkolnej scenie wystąpili uczniowie wszystkich klas, prezentując różnorodne talenty. Publiczność tłumnie zgromadzona na festynie gromko oklaskiwała wykonawców. Na spragnione zabawy dzieci, na dzień przed ich wielkim świętem, czekała moc atrakcji – dmuchany zamek, zjeżdżalnia, strzelnica, można było także wziąć udział w licznych zmaganiach sprawnościowych, rodzinnych zgadywankach oraz językowych i baśniowych konkursach. Ważnym punktem festynu było przedstawienie dotyczące Praw Dziecka, przygotowane przez uczniów klasy 6b. Stanowiło ono podsumowanie współpracy szkoły z UNICEFEM w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła z Prawami Dziecka”. Zwieńczeniem trwającego cały rok szkolny projektu było uroczyste wręczenie Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka, odznaczenia, które szkoła przyznała osobom w szczególny sposób zaangażowanym w działanie na rzecz dobra dzieci.

Uhonorowani tą ważną odznaką zostali: Wójt Gminy Bodzechów Jerzy Murzyn, Władysława Zwolińska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Iwona Lipka kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Wojciech Turczyński redaktor naczelny Gazety Ostrowieckiej, Stanisław Golmento inspektor Powiatowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Rozmach i atrakcyjność wydarzenia zapewnili sponsorzy i przyjaciele szkoły -

firmia „PUBLIMA” Lichota&Lichota, Zakład „MISTER” z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz firma „UNIWERSAL” – Edyta i Krzysztof Chyżowscy. Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie tego wielkiego święta dzieci!