Wydarzenia

   powrót

Świątecznie i pomysłowo w świetlicy szkolnej

Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny, a nade wszystko przesycony głęboką symboliką okres, który w naszej pamięci przywołuje wspomnienia pełne ciepła, emanujące atmosferą radości i miłości. Nie wyobrażamy sobie, aby w naszych domach zabrakło świątecznych ozdób, pachnącej choinki, prezentów.

Zarówno pięknie pachnąca, naturalna choinka jak i sztuczne, efektowne drzewko nadaje naszym domom niepowtarzalnego, świątecznego charakteru. Przystrojona różnego rodzaju ozdobami, począwszy od bombek czy łańcuchów, a na słodyczach skończywszy, stanowi symbol życia, odrodzenia. Pamiętając o kultywowaniu polskiej tradycji przygotowywania ozdób świątecznych świetlica szkolna w ZSP w Szewnie pod kierunkiem p. Marzeny Kazimierskiej zorganizowała warsztaty florystyczne. Na warsztaty zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi oraz mili goście p. Emilia Sękiewicz i p. Wanda Hauer, których pasją jest florystyką i przygotowywanie świątecznych ozdób. Wprowadzeniem wszystkich zebranych w miły świąteczny nastrój były kolędy w wykonaniu dzieci: Julii Głowackiej, Zuzanny Ruśkiewicz, Oliwii Turbakiewicz i Mai Gierady. Następnie p. Marzena Kazimierska przedstawiła gościom przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną pod hasłem: „ Tradycje Świąt Bożego Narodzenia’’, uczennica kl. I a Natalia Moćko wyrecytowała wzruszający wiersz pt.„ Wigilijny wieczór’’.

W dalszej części warsztatów głos zabrała p. Emilia Sękiewicz, która opowiedziała o swojej pasji oraz zaprezentowała wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Wszyscy byli zachwyceni pomysłowością przygotowanych ozdób. Korzystając z przedstawionych pomysłów rodzice wraz z dziećmi w grupach zaczęli tworzyć własne ozdoby. Z wielkim zaangażowaniem poszczególne grupy tworzyły choinki z makaronu, bombki i stroiki świąteczne. Wykonane prace zostaną wystawione na sprzedaż na Kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych. Pani Marzena Kazimierska składa gorące podziękowania p. Emilii Sękiewicz i p. Wandzie Hauer oraz zaangażowanym rodzicom, dzięki pomocy których odbyły się ciekawe warsztaty, a szkoła może nawiązywać bliska współpracę ze środowiskiem lokalnym i kreować pozytywną postawę wobec ucznia i rodzica.