Wydarzenia

   powrót

Szewna górą!

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w dniu 26 czerwca 2012r. gościł „matematycznych mistrzów” - finalistów II Świętokrzyskiego Turnieju Matematycznego zorganizowanego pod patronatem Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szewnie byli niedoścignieni i niejednokrotnie sięgnęli po zwycięstwa i prestiżowe wyróżnienia.

Wielki sukces uczniowie naszej szkoły odnieśli w kategorii Bloku Kreator na poziomie Beta (klasy 4-6), którzy okazali się nie tylko wybitnymi matematykami, ale także pomysłowymi twórcami. Nasze zespoły zgarnęły podium:

I miejsce „PRYMUSY MATEMATYKI” w składzie: Rafał Budziński, Wojciech Marzec, Mikołaj Lasocki, Jakub Garbacz - opiekun p. dyr. Małgorzata Turczyńska;

II miejsce „TALESKI” w składzie: Jakub Śliwka, Jakub Góra, Maciej Bąk, Filip Skowierzak – opiekun p. Beata Majcher ,

III miejsce „MISTRZYNIE MATEMATYKI” w składzie: Zofia Mikołajczak, Weronika Kasprzyk, Justyna Jabłońska, Kinga Gierczak - opiekun p. dyr. Małgorzata Turczyńska.

Potwierdzeniem, że nasza szkoła reprezentuje bardzo wysoki poziom było wyróżnienie w kategorii: Najlepsza gra, na poziomie Alfa (klasy 1-3). Nasi młodzi matematycy w składzie: Dominik Jasiński, Hubert Krajewski, Michał Osowski, Dominik Szczygieł przygotowani przez p. Grażynę Krupę mogą pochwalić się wykonaną przez siebie grą matematyczną „Wielka przygoda w tajemniczej dżungli”.

Szczególne wyróżnienie za pracę, poświęcony czas i czuwanie nad rzetelną realizacją całości otrzymała p. Dorota Stępień, która koordynowała przebieg turnieju na terenie naszej szkoły.Gratulujemy!