Wydarzenia

   powrót

Wszystkie kolory świata – licytacja laleczek

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.

16 lutego 2013 roku, również nasi uczniowie i nauczyciele włączyli się do przedsięwzięcia , które pozwoliło pomóc dzieciom w Afryce.

W tym dniu odbyła się licytacja 60 niezwykle oryginalnych laleczek, wykonanych przez dzieci naszej szkoły, niejednokrotnie przy wsparciu rodziców, dziadków i rodzeństwa.

Imprezę otworzyła PANI DYREKTOR SZKOŁY MAŁGORZATA TURCZYŃSKA, witając przybyłych gości, wśród których byli przedstawiciele władzy samorządowej, rodzice i mieszkańcy. Licytację rozpoczął pan WÓJT GMINY BODZECHÓW, JERZY MURZYN.
Cena wywoławcza laleczki wynosiła 10 zł. – to koszt jednej szczepionki ratującej życie dziecku w Czadzie. Licytacji towarzyszyły ciekawe programy artystyczne , podczas których uczniowie prezentowali swoje zdolności recytatorskie oraz taneczne i wokalne.

Dzięki hojności darczyńców zebrano aż 2 tys. zł, które zostaną przekazane na akcję UNICEF.