Wydarzenia

   powrót

Nie daj się złapać w sieć.

8 listopada 2012 w naszej szkole nastąpiła kumulacja działań związanych z bezpieczeństwem dzieci, które są zagrożone uzależnieniem od komputera i innych mediów, a co za tym idzie skutecznie odciągane od rodziny, przyjaciół i obowiązków.

Wszystko zaczęło się od konkursu plastycznego pod hasłem \"Jestem bezpieczny w Internecie\". Najlepsze prace - plakaty mówiące o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera były wyeksponowane na szkolnym holu.

Kolejnym krokiem była inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy 4b ukazująca jak łatwo dziecko może uzależnić się od komputera oraz jakie są tego konsekwencje. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przedstawienie pokazując je nie tylko uczniom szkoły, ale także swoim rodzicom. Trzeba dodać, że akcja promująca bezpieczeństwo medialne objęła całą społeczność szkolną.

Rodzice i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pani Małgorzaty Więczkowskiej pt. W jaki sposób media zagrażają naszym dzieciom. Prezentacja uświadomiła słuchaczom jak ważna jest kontrola i prawidłowe wprowadzenie dziecka w świat mediów, który nie opiera się tylko na Internecie, ale także na gazetach czy telewizji.