S P O R T 


Rok szkolny 2016/2017

Wydarzenia sportowe  w drugim  półroczu roku szkolnego 2016/2017


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt 


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej chłopców



Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej dziewcząt


II Turniej Innowacji Pedagogicznej „Młody Badmintonista”

KULTURALNY DOPING DRUŻYNY NASZYCH SIATKAREK

 W MECZU

KSZO OSTROWIEC ŚW – BKS BIELSKO BIAŁA



Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt  


TURNIEJ BADMINTONA –

ĆMIELÓW











Wydarzenia sportowe  w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017


Junior Sport

Mały Mistrz




Rok szkolny 2015/2016

II   SZKOLNY TURNIEJ
GIER I ZABAW DLA UCZNIÓW KLAS I – III


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt

– II miejsce

Szewna 21.02.2017r.

Reprezentacja:

1.     Janasiewicz Natalia     kl. VI                         

2.     Jedlikowska Justyna    kl. VI                         

3.     Wójcik Nela      kl. VI

4.     Dąbrowska Iga kl. VI                         

5.     Włodarczyk Weronika    kl. VI                         

6.     Sokół Wiktoria   kl. VI

7.     Sobolewska Julia   kl. VI 

8.     Lepiarz Amelia     kl. VI





Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej chłopców – I miejsce

Bodzechów 07.03.2017r.

Reprezentacja:

 

1.     Bzymek Dawid   kl. VI                         

2.     Kaczor Oskar   kl. VI                         

3.     Wąsiel Michał   kl. VI

4.     Buba Dawid   kl. VI                         

5.     Okleka Wiktor    kl. VI                         

6.     Lipa Dominik       kl. VI

7.     Dryjas Kacper        kl. V   

8.     Gajewski Dominik         kl. V






Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej dziewcząt – II miejsce

Bodzechów 14.03.2017r.

Reprezentacja:

 

1.Dąbrowska Iga                           kl VI b

2.Sobolewska Julia                       kl VI b

3.Zdonek Anna                              kl VI b

4.Pająk Emilia                                kl V a

5.Różalska Natalia                        kl V a

6.Jedlikowska Justyna                 kl VI b

7.Wójcik Nela                                kl VI a

8.Janasiewicz Natalia                   kl VI a




II Turniej Innowacji Pedagogicznej „Młody Badmintonista” – 16.03.2017r. Mąchocice Scholasteria

Reprezentacja kl. V a:

1.     Balcerowska Roksana – II miejsce w konkursie indywidualnym

2.     Pająk Emilia

3.     Walczak Miłosz

4.     Rzepka Mateusz



KULTURALNY DOPING DRUŻYNY NASZYCH SIATKAREK

 W MECZU

KSZO OSTROWIEC ŚW – BKS BIELSKO BIAŁA

18.03.2017r.

Reprezentacja:

1.     Kaczor Oskar                                 kl. VI b

2.     Chmielewski Mateusz                  kl. VIb

3.     Wąsiel Michał                                kl. VI b

4.     Jedlikowska Justyna                     kl. VI b

5.     Dąbrowska Iga                              kl. VI b

6.     Sobolewska Julia                           kl. VI b

7.     Gierczak Weronika                       kl. V a

8.     Żelazowska Oliwia                        kl. V a



Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt – I miejsce

Szewna 04.04.2017r.

 

Reprezentacja:

1.     Sobolewska Julia                           kl. VI b

2.     Jedlikowska Justyna                     kl. VI b

3.     Dąbrowska Justyna                      kl. VI b

4.     Lepiarz Amelia                               kl.VI b

5.     Zdonek Anna                                 kl. VI b

6.     Wójcik Nela                        kl.VI a

7.     Dziekan Agnieszka                       kl.VI a

8.     Jędyka Zuzanna                            kl.VI a

9.     Janasiewicz Natalia                      kl. VI a



TURNIEJ BADMINTONA –

ĆMIELÓW 10.05.2017 r.

Reprezentacja:

1.     Balcerowska Roksana      kl. V a -  I miejsce

2.     Pająk Emilia     kl. V a –   III miejsce

3.     Rzepka Mateusz  kl. V a –   III miejsce

4.     Walczak Miłosz      kl. V a

5.     Żelazowski Paweł      kl. IV b

6.     Dryjas Kacper      kl. V b


















Mały
Mistrz




W Zespole Szkól Publicznych w Szewnie realizowany jest program „Mały Mistrz”, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego i dzięki wsparciu Urzędu Gminy Bodzechów.

Od  roku szkolnego2014/15 uczestniczą w nim uczniowie z obecnej  klasy  III a i II a.

W tych klasach lekcje wychowania fizycznego wyglądają troszeczkę inaczej. Lekcje są prowadzone przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej – p. E. Oszczypałę i G. Krupę ze wsparciem nauczycieli wychowania fizycznego – p. R. Rolak i p. K. Tkaczyk-Tofil

Celem programu jest zachęcenie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, rozwijania sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych i monitorowanie stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów.

Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w sześciu kategoriach: rowerzysta – turysta, gimnastyk – tancerz, narciarz (saneczkarz, łyżwiarz), lekkoatleta, piłkarz i pływak - wodnik

Zdobycie określonych umiejętności uczniowie potwierdzają wklejeniem naklejki do dzienniczka własnego rozwoju pt.: „Mały Mistrz”

W ramach projektu szkoła otrzymała przybory i pomoce sportowe, które uatrakcyjniają lekcje wychowania fizycznego.











Wydarzenia sportowe  w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017

29 WRZEŚNIA 2016r. – SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW                         REPREZENTACJA DZIEWCZĄT

III miejsce                                                                             udział

Gajewski Dominik - 5b                                             Łączkowska Agata – 5b

Kryj Wiktor - 5b                                                        Grzegorska Angelika – 5b

Dryjas Kacper - 5b                                                    Głowacka Julia – 5b

Paw Kacper - 5b                                                        Pająk Emilia – 5a

Okleka Wiktor - 6a                                                    Skiba Dominika – 5a

Gajewski Mateusz - 6a                                              Zabawska Karolina – 5a

Rolecki Mateusz - 6a                                                 Jabłońska Natalia – 5a

Polak Bartosz - 6a                                                     Wójcik Nela – 6a

Kaczor Oskar - 6b                                                     Dziekan Agnieszka – 6a

Mazur Przemysław - 6b                                             Janasiewicz Natalia – 6a

                                                                                  Sobolewska Julia – 6b

                                                                                   Zdonek Anna – 6b















25 października 2016r. - FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY W DRUŻYNOWYM TURNIEJU BADMINTONA – ZAGNAŃSK

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW                         REPREZENTACJA DZIEWCZĄT

Udział                                                                        Udział

Rezpka Mateusz – 5a                                                Skiba Dominka – 5a

Walczak Miłosz – 5a                                                 Pająk Emilia – 5a

                                                                                  Balcerowska Roksana – 5a



03.01.2017r. - GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM – SARNÓWEK

II miejsce

Jedlikowska Justyna – 6b

Zdonek Anna – 6b


12.01.2017 r. -POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM – SZEWNA

Vmiejsce

Jedlikowska Justyna – 6b

Zdonek Anna – 6b







ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI SPORTU

SIATKÓWKA

19.01.2017r. w naszej szkole odbył się Świętokrzyski Dzień Siatkówki, pod patronatem Kuratora Oświaty w Kielcach. Uczniowie rozegrali między-klasowe Turnieje w piłkę siatkową - systemem pucharowym:


KLASY CZWARTE

I miejsce klasa IVc

II miejsce klasa IVb

III miejsce IVa


 

KLASY PIĄTE


I miejsce klasa Vb

II miejsce klasa Va


KLASY SZÓSTE


I miejsce klasa VI a

II miejsce klasa VI b




ROZWIJAMY SWOJĄ SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ

POSZERZAJĄC ZAKRES SWOICH UMIEJĘTNOŚCI

Zapraszam uczniów klas IV – VI na zajęcia pozalekcyjne, które są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych formach stymulując aktywność fizyczną uczestników.

Zajęcia odbywają się na różnych obiektach sportowych : hala, sala gimnastyczna, boisko ORLIK, ścieżki rowerowe….

Spotykamy się przy przebieralniach w każdy:

Poniedziałek         14.30 – 16.00
Środa            14.30 – 16.00
Czwartek        14.30 – 16.00

            Ze sportowym pozdrowieniem prowadząca
                        Katarzyna Tkaczyk-Tofil


II   SZKOLNY TURNIEJ

GIER I ZABAW DLA UCZNIÓW

KLAS I – III

 

Wszystkich  uczniów klas I -III

 Szkoły Podstawowej w Szewnie zachęcamy do wzięcia udziału

w II Szkolnym Turnieju Gier i Zabaw,

który odbędzie się  13 kwietnia 2016r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szewnie.

Zmagania sportowe będą odbywały się grupach:

1. Klasy pierwsze – godz. 7.55 – 8.30

2. Klasy drugie – godz. 8.30 – 9.00

3. Klasy trzecie – godz. 9.00 – 9.35.

 

Rodziców serdecznie zapraszamy na widownię!

Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy:

                                 Renata Rolak i Katarzyna Tkaczyk- Tofil.

 

 


SZKOLNY TURNIEJ 

W BADMINTONA

 

Wszystkich  uczniów klas III, IV, V, VI

 Szkoły Podstawowej w Szewnie zachęcam do wzięcia udziału

w SzkolnymTurnieju w Badmintona.

Chętni proszeni są o zgłaszanie  się

i zapisanie do nauczyciela wychowania fizycznego Renaty Rolak w terminie do 28.05.2014r.( środa).

Zmagania sportowe będą odbywały się grupach dla dziewcząt i chłopców

od 30. 05. 2014r. do 10. 06. 2014r. -

piątek na 7 godz lekcyjnej, poniedziałek na 8 godz lekcyjnej , wtorek na 7 godz lekcyjnej -

w sali gimnastycznej naszej szkoły.

 

             Ze sportowym pozdrowieniem organizator.

















1


2










mini



sport

I miejsce – klasa VI a

II miejsce – klasa V a

III miejsce – klasa VI b

IV miejsce – klasa IV a

V miejsce – klasa IV b

VI miejsce – klasa V b

KLASYFIKACJA NA KRÓLA STRZELCÓW

I miejsceDamian Czechowski – 12 bramek

II miejsce Daniel Filipczak – 11 bramek

IIII miejsceKarol Chojnacki – 6 bramek

IV miejsceDawid Lasocki – 5 bramek

V miejsceKacper Wawrzyniak – 4 bramki

VI miejsceBartłomiej Stefański – 3 bramki

                         Jakub Wojtala

VII miejsceDawid Kowalski – 2 bramki

VIII miejsce   Maciej Adamski – 1 bramka

                           Kamil Kwiecień

                             Rafał Niedzielski

                               Damian Ochocki

                                 Piotr Wieczorek



1


 






2












  Prowadzenie:  zespół redakcyjny