Wydarzenia

   powrót

Warsztaty kulinarno – edukacyjne

Piątek 03.10.2014r. upłynął w ZSP w Szewnie pod hasłem zdrowego odżywiania się. Tego dnia odbyły się warsztaty kulinarno – edukacyjne „ I dziewczyny i chłopaki pragną poznać zdrowe smaki” prowadzone przez szefa kieleckiej restauracji „ Monte Carlo’’ p. Grzegorza Romańskiego we współpracy z Agencją Rynku Rolnego w Kielcach. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami.
Na wstępie miłych gości powitała dyrektor szkoły pani Małgorzata Turczyńska , a następnie uczniowie: A. Krycka, W. Styczeń, M. Jęczmień, E. Kałuża, N. Rożek i P. Włodarczyk zaprezentowali krótką scenkę artystyczną, składającą się z wierszy i piosenki o zdrowym odżywianiu, wprowadzając wszystkich zebranych w tematykę spotkania. W dalszej części uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o zdrowym odżywianiu, poszczególnych witaminach i produktach , w których się znajdują oraz o piramidzie żywieniowej. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę z zakresu omawianej tematyki spotkania, uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach z nagrodami i zagadkach przygotowanych przez prowadzącego. W drugiej części spotkania uczniowie pracując w trzech grupach zamienili się w małych kucharzy i w fartuszkach, czepkach na głowach przygotowywali samodzielnie następujące potrawy: szaszłyki, sałatkę owocową, kanapki. Uczniowie w radosnej atmosferze i z wielkim zaangażowaniem podjęli postawione przed sobą zadania. Przygotowanymi przez siebie smakołykami częstowali swoich kolegów i panie wychowawczynie.

Na zakończenie warsztatów każde dziecko w nagrodę zostało pasowane ogromną, drewnianą łyżką na prawdziwego kucharza . Taka forma spotkania aktywizuje dzieci do działania, rozwija krąg zainteresowań i daje możliwość poznania rzeczywistości różnymi zmysłami.
Organizatorami imprezy była świetlica szkolna p. A. Kasprzyk i p. M. Kazimierska.