Wydarzenia

   powrót

I can sing – ¶piewanie w Zespole Szkól Publicznych w Szewnie

II Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej to impreza, która zebrała wielu amatorów ¶piewania, ponieważ język angielski to przedmiot nauczany już od najmłodszych grup przedszkolnych. Poziom był bardzo wysoki, a uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo dobrze pod względem językowym i muzycznym. Jury doceniło wysiłek uczestników klas I-III następuj±co: I miejsce Julia Salamon, II miejsce Blanka Trzcińska, III miejsce Maja Gierada. Wyróżnienia przypadły Nikoli Mazur, Wojtkowi Zielińskiemu oraz Natalii Łagowskiej. Klasyfikacja w klasach IV-VI: I miejsce Wiktoria Sokół, II miejsce Alicja Kubicka, III miejsce Julia Gajewska, natomiast wyróżnienia otrzymali Julia Siastacz, Oliwia Turbakiewicz, Julia Wielgus, Martyna Krajewska oraz Radosław Czernik.

Występy wokalne u¶wietniły pokazy taneczne w wykonaniu uczennic z klasy IV b i zespołu „Dzieciaki the Be¶ciaki”. W roli konferansjera wyst±pił Paweł Żelazowski, uczeń klasy IVb.

To jednak nie był koniec zmagań, ponieważ uczniowie, którzy uplasowali się na I i II miejscu w obu kategoriach reprezentowali szkołę podczas Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Klasy młodsze uplasowały się na III miejscu, a klasom IV-VI przyznano wyróżnienie.