Wydarzenia

   powrót

„W karnawale to są bale” - zabawa choinkowa w Publicznej Szkole Podstawowej w Szewnie

Tuż przed feriami zimowymi, w sobotę 16 stycznia 2016r. odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Szewnie zabawa choinkowa.

Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich, bo stał się okazją do wyśmienitej imprezy, podczas której cała społeczność szkolna i przedszkolna miała okazję spotkać się i razem świetnie się bawić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się z kolegami i koleżankami, a także rodzicami i nauczycielami. Nie brakowało radości, muzyki, tańca i uśmiechu.

Bal podzielony był na dwie części – w godzinach przedpołudniowych na parkiecie spotkały się dzieci z przedszkola i klas 1-3, zaś po południu brylowały dzieci starsze.

Już od rana rozbrzmiewała w szkole muzyka, a dzieci zmieniły się nie do poznania. Na sali gimnastycznej pojawili się rycerze, supermeni, a także księżniczki, wróżki i wiele innych postaci z bajek. To oczywiście nasi uczniowie przybyli na zabawę. Niektórych trudno było nawet rozpoznać. Ich stroje zrobiły na wszystkich wrażenie. Zabawy i konkursy dla najmłodszych zorganizowała pani wodzirej przebrana za klauna. Dzieci chętnie w nich uczestniczyły.

Później do zabawy ruszyli uczniowie klas 4-6. Bawili się przy muzyce dyskotekowej, a konkursy i zabawy przygotował Samorząd Uczniowski.

W naszej szkole od lat bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija ich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa choinkowa się udała – serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.