Wydarzenia

   powrót

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

„Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele Śpiewam wesoło, bo przygód czeka mnie wiele…”W Zespole Szkół Publicznych w Szewnie dzień 16 października 2014r zapisał się w kalendarzu radośnie i niezwykle uroczyście, ponieważ tego dnia poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” .

Dzieci długo przygotowywały się do tak wielkiego wydarzenia, jakim jest ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Zostały wybrane piosenki i wiersze, wykonane zaproszenia i dekoracje. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. pani Dyrektor, Wicedyrektor, Rodzice, Nauczyciele, Wychowawczynie kl. 0. Ciepłe słowa skierowała do uczniów Pani Dyrektor Małgorzata Turczyńska, witając ich w gronie uczniów. Do uroczystości włączyli się także przedstawiciele klas starszych z Samorządu Uczniowskiego, którzy powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbyło się ślubowanie. W obecności Grona Pedagogicznego, Rodziców i wszystkich zaproszonych gości pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i dużym piórem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zostali przyjęci przez Panią Dyrektor w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Szewnie . Po oficjalnej ceremonii dzieci, w iście bajkowej scenerii, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając swój program artystyczny. Pierwszoklasiści mieli się czym pochwalić! Wykazali się znajomością symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewali piosenki i pokazali, że dobrze czują się w swoim „drugim domu”, że łączy ich prawdziwe koleżeństwo. W ten sposób udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole i pełni zapału do zdobywania wiedzy. Rodzice z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom, a koniec uroczystości wręczyli uczniom wspaniałe słodkie upominki.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny, jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Uroczystość przygotowały : Bożena Turek, Anna Pacia, Elżbieta Oszczypała.