Wydarzenia

   powrót

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Internet jest z w naszym życiu nieodzownym narzędziem do nauki czy pracy. Jednak wielu z nas trzeba przekonywać o tym jakie zgubne skutki może mieć jego niewłaściwe wykorzystywanie. Edukacja szkolna w tym zakresie jest bardzo potrzebna, a nic tak nie trafia do młodzieży jak wizualizacja problemu czy zagrożeń.
Corocznie obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na 6 lutego. Od wielu jednak dni pełną parą szły przygotowania do przedstawienia, które pod kierunkiem pani Anny Stachurskiej, pani Eulalii Jedlikowskiej i pana Leonarda Starsiaka zaprezentowali uczniowie klas 7a i 7b.

Wystąpili:
Z klasy VIIa: Dziekan Agnieszka, Gajewski Mateusz, Janasiewicz Natalia, Jędyka Zuzanna, Kowalska Katarzyna, Książka Kamila, Lepiarz Kinga, Polak Bartosz, Pytlak Natalia, Rolecki Mateusz, Stefankiewicz Katarzyna,
Z klasy VIIb: Alf Sara, Dąbrowska Iga, Dzik Aleksandra, Jęczmień Paweł, Jedlikowska Justyna, Kaczor Oskar, Wąsiel Michał, Sobolewska Julia,
Młodsi koledzy aktorów z uwagą wsłuchiwali się w to co siódmoklasiści chcieli im przekazać.
Jednak aby ten przekaz był jeszcze pełniejszy sięgnęliśmy do autorytetów w dziedzinie prawa. Odwiedziła nas aspirant Maja Ćwik z Zespołu Profilaktyki Społecznej, która przedstawiła uczniom skutki prawne nieodpowiedniego wykorzystywania Internetu oraz portali społecznościowych. Było to już kolejne z serii spotkań profilaktycznych, przy organizacji których współpracujemy z ostrowiecką policją.