WOLONTARIAT

Szkolne Koło Wolontariatu „Otwarte serca”


Urodzinowa kartka dla Oskarka

Zbiórka charytatywna dla schroniska

Szkolne koło wolontariatu w akcji

Dziękujemy za Pioruna!

Akcje charytatywne w naszej szkole – dziękujemy!

Dziękujemy za udział w akcji!

 Podczas spotkania z rodzicami została zebrana dla Oli Lipskiej kwota  - 244,04zł

                                                                        Serdecznie dziękujemy
Wolontariat w ZSP w Szewnie – pomóż i Ty!

Szkolne Koło Wolontariatu „Otwarte serca” działa w szkole od ponad roku. Wolontariusze przeprowadzili kilka udanych przedsięwzięć: pomoc dla Olesia, wsparcie zwierząt w fundacji WWF, Góra Grosza czy sprzedaż kalendarzy dla fundacji. Tym razem zorganizowano w szkole akcję sprzedaży ciasteczek dla Oli Lipskiej, podopiecznej Fundacji Siepomaga. Kilka tygodni temu lekarze zakwalifikowali Olę do terapii komórkami macierzystymi. Znane są 3 osoby z chorobą Friedreicha, którym ta terapia przyniosła wspaniałe efekty - wróciła samoobsługa i ci ludzie są obecnie w stanie samodzielnie egzystować! Akcja w fundacji trwa do 27 listopada, liczy się zatem każda chwila. W szkolną akcję ZSP w Szewnie włączyli się Rodzice piekąc ciasteczka i przeznaczając je na sprzedaż.

 Opiekunki Koła Wolontariatu, pani Karina Wójcik, pani Dorota Stepień-Zając oraz dyrektor szkoły, pani Małgorzata Turczyńska serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie, zarówno Rodzicom, Uczniom jak i Wolontariuszkom z klas 6b i 6c, które na każdej przerwie sprzedawały wypieki.

Zebrano kwotę ponad 530 zł!

 Pomóc można także przelewając pieniądze na konto Oli w Fundacji Siepomaga lub wysyłając sms na numer 72365 o treści S12600 (Koszt 2,46 brutto (w tym VAT).  Prowadzenie:  zespół redakcyjny