WOLONTARIAT

Szkolne Koło Wolontariatu „Otwarte serca”


Rok szkolny 2019/2020


W listopadzie odbył się „Konkurs na najładniejszy karmnik”, którego organizatorem było Szkolne Koło Wolontariatu. Konkurs adresowany był do uczniów klas I- VIII. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do komisji konkursowej napłynęło bardzo dużo prac, a mianowicie aż 44.

<br><br>Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali wyróżnieniami w postaci dyplomów oraz pochwałami w dzienniku elektronicznym Librus, natomiast rodzice otrzymali listy z podziękowaniem za wspaniała współpracę.

<br><br>Część wykonanych karmników została przekazana za zgodą autorów na sprzedaż, a zebrane pieniądze przekazane na cele charytatywne Fundacji Bo w Nas Jest Moc.


Od września  w naszej szkole prowadzona była zbiórka plastikowych nakrętek. Akcja charytatywna ,,Korek dla Antosia”, zorganizowana została dla małego Antka Plewińskiego z Rzepina, który od urodzenia choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe oraz padaczkę. Zgromadzone nakrętki, zostały przekazane  przy współpracy z „Fundacją Bo w Nas Jest Moc” mamie chorego chłopca. Do akcji przystąpiła cała szkoła.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom za ogromne zaangażowanie w naszą akcję. Pragniemy również poinformować, że akcja trwa do końca roku szkolnego.
W grudniu 2019r. odbył się „Konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową” zorganizowany  przez Szkolne Koło Wolontariatu. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów z naszej placówki. Komisja konkursowa otrzymała 2 przepiękne stroiki, które za zgodą autorów zostały wystawione na sprzedaż, a uzyskana kwota przekazana na cele charytatywne.

Obydwaj uczestnicy otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów oraz skromne upominki ufundowane przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Przed Świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało szkolny kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.  Cały dochód z tej akcji przeznaczony został na cele charytatywne.
Urodzinowa kartka dla Oskarka

Zbiórka charytatywna dla schroniska

Szkolne koło wolontariatu w akcji

Dziękujemy za Pioruna!

Akcje charytatywne w naszej szkole – dziękujemy!

Dziękujemy za udział w akcji!

 Podczas spotkania z rodzicami została zebrana dla Oli Lipskiej kwota  - 244,04zł

                                                                        Serdecznie dziękujemy
Wolontariat w ZSP w Szewnie – pomóż i Ty!

Szkolne Koło Wolontariatu „Otwarte serca” działa w szkole od ponad roku. Wolontariusze przeprowadzili kilka udanych przedsięwzięć: pomoc dla Olesia, wsparcie zwierząt w fundacji WWF, Góra Grosza czy sprzedaż kalendarzy dla fundacji. Tym razem zorganizowano w szkole akcję sprzedaży ciasteczek dla Oli Lipskiej, podopiecznej Fundacji Siepomaga. Kilka tygodni temu lekarze zakwalifikowali Olę do terapii komórkami macierzystymi. Znane są 3 osoby z chorobą Friedreicha, którym ta terapia przyniosła wspaniałe efekty - wróciła samoobsługa i ci ludzie są obecnie w stanie samodzielnie egzystować! Akcja w fundacji trwa do 27 listopada, liczy się zatem każda chwila. W szkolną akcję ZSP w Szewnie włączyli się Rodzice piekąc ciasteczka i przeznaczając je na sprzedaż.

 Opiekunki Koła Wolontariatu, pani Karina Wójcik, pani Dorota Stepień-Zając oraz dyrektor szkoły, pani Małgorzata Turczyńska serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie, zarówno Rodzicom, Uczniom jak i Wolontariuszkom z klas 6b i 6c, które na każdej przerwie sprzedawały wypieki.

Zebrano kwotę ponad 530 zł!

 Pomóc można także przelewając pieniądze na konto Oli w Fundacji Siepomaga lub wysyłając sms na numer 72365 o treści S12600 (Koszt 2,46 brutto (w tym VAT).  Prowadzenie:  zespół redakcyjny