Wydarzenia

   powrót

Najmłodsi z angielskim za pan brat!

W naszej szkole pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów Jerzego Murzyna odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III BINGO.

Trzecioklasiści stanęli przed pierwszym prawdziwym językowym wyzwaniem! Różnorodne zadania wymagały od uczniów dużej wiedzy - nie tylko znajomości słówek z zakresu kilku obszarów tematycznych, ale również wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii.
Sprawdzana była także umiejętność mówienia, ponieważ każda z drużyn miała za zadanie przedstawiać się jurorom oraz zaśpiewać przygotowaną wcześniej piosenkę w języku angielskim. Uważne, czujne ucho sprawdzały zadania wychwytywania słówek ze słyszanych tekstów i piosenek, natomiast umiejętnością pisania uczniowie wykazywali się zapisując rozpoznane wyrazy.

W konkursie wzięło udział pięć drużyn ze szkół terenu gminy Bodzechów.

Sarnówek reprezentowała grupa przygotowana przez panią Alinę Pastuszkę, Bodzechów – uczniowie pani Marzeny Szyszko, pani Katarzyna Gryz przyjechała z reprezentacją ze Szwarszowic, pan Artur Paluch przygotował drużynę z Chmielowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pani Anny Hamery i Katarzyny Sobczyk. Po kilkunastu rundach językowych zawiłości jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szewnie,

II miejsce wywalczyła grupa ze Szkoły Podstawowej w Bodzechowie,

na III miejscu na podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarnówku.


Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody, gratulacje i dyplomy wręczone przez panią dyrektor. Konkurs udowodnił, że nawet najmłodsi wiedzą, że nauka języków obcych to prawdziwy klucz do sukcesu!

Konkurs przygotowały panie: Anna Hamera, Katarzyna Skit, Katarzyna Sobczyk.