Wydarzenia

   powrót

Konkurs recytatorski - wieczorek poetycki PORTRET JESIENI

15 listopada 2012 roku na świetlicy szkolnej w ZSP w Szewnie zaroiło się od kolorów jesieni. Był to ważny dzień dla uczniów klas I – III, ponieważ zmagali się oni w konkursie poetyckim pt. PORTRET JESIENI. Wiersze o tematyce jesiennej recytowało 38 świetliczaków, przygotowanych przez panie Annę Adamczyk i Marzenę Kazimierską. Każdy recytator zaprezentował się w stroju adekwatnym do treści wiersza. W tej kwestii nieocenieni byli rodzice, którzy przygotowywali atrakcyjne, unikalne oraz pomysłowe kostiumy. Publiczność z zachwytem podziwiała wygląd uczniów nagradzając ich gromkimi brawami.

Jesiennego klimatu dopełniała sceneria jesiennej aury przeplatana multimedialnym pokazem barwnych krajobrazów. Dzieci zaprezentowały swój wokal, kunszt recytatorski oraz umiejętność śpiewu w chórach. W miłej atmosferze, przy herbatce i smacznych ciastach przygotowanych przez rodziców, widzowie wsłuchiwali się w jesienną poezję. Jury miało trudne zadanie, aby wybrać sześciu najlepszych uczniów. A oto zwycięzcy:

I miejsce: Szymon Chudzik – I a
Julia Żaczek – II a

II miejsce: Zuzanna Ruśkiewicz – I a
Julia Głowacka – I b

III miejsce: Mateusz Chmielewski – II b
Kamila Rdzanek – I a

Pozostałym uczestnikom pani dyrektor Małgorzata Turczyńska i jury wręczyli nagrody i wyróżnienia.

Wieczorek nie skończył się jednak tylko na występach dzieci. Podczas obrad jury, nauczycielki świetlicy przygotowały i przeprowadziły szereg konkursów zarówno dla dzieci jak i rodziców. Był to taniec na gazecie, konkurs na najdłuższa obierkę jabłka, konkursy z balonami, konkurs na rymowankę jesienną. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak konkurs na wykonanie najciekawszej dekoracji talerzyka z jabłek. Różnorodność pomysłów wprawiła w zachwyt zgromadzonych obserwatorów. Na talerzach powstały jeżyki, łabędzie oraz inne ozdobne elementy, których mógłby pozazdrościć nie jeden restaurator. Konkursy cieszyły się dużą popularnością i zaangażowaniem, dlatego nie mogło zabraknąć drobnych upominków dla uczestników.

Uroczystość przebiegała w przyjaznym i wesołym klimacie. Wieczorek poetycki dostarczył wiele wrażeń i radości dzieciom i rodzicom oraz sprzyjał nawiązaniu bliskiej współpracy nauczyciel- dziecko-rodzic. Impreza była wynikiem współpracy świetlicy szkolnej z Biblioteką Szkolna i Biblioteką Gminną w Szewnie. Dlatego gorące podziękowania należą się bibliotekarzom, pani Iwonie Lipce i panu Pawłowi Dryjasowi, którzy ufundowali dla zwycięzców nagrody książkowe.