Wydarzenia

   powrót

Zabawa w teatr w klasie 5c …

Ogromnym pokładem wigoru i determinacji wykazali się uczniowie klasy 5c, którzy dnia 6 czerwca 2018r. wystawili miniaturę teatralną własnego autorstwa, będącą ukoronowaniem cyklu działań związanych z teatrem.

Zadanie obejmowało pracę w czteroosobowych grupach. Na początku każda z nich musiała zmierzyć się z napisaniem scenariusza teatralnego na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze. Stał się on podstawą do przygotowania krótkich spektaklów. Dzieci wykazały się przy tym imponującą pomysłowością- nie zabrakło oryginalnych rekwizytów, którymi stały się zwyczajne, codzienne przedmioty, aczkolwiek doskonale spełniające swoją funkcję podczas występu; fantazyjnych, barwnych strojów, wypożyczonych z garderoby rodziców. Piątoklasiści udowodnili przy tym, iż nie trzeba ogromnego wkładu finansowego, aby stworzyć coś nieszablonowego, wystarczy jedynie coś niecoś kreatywności.

Po zakończeniu prezentacji młodzi artyści dzielili się swoimi przemyśleniami towarzyszącymi im podczas przygotowań. Wszyscy jednoznacznie stwierdzili, iż w tego typu przedsięwzięciach kluczową rolę odgrywa reżyser.

Marta Łukasik