Wydarzenia

   powrót

Tuż przed Świętami

5 grudnia 2014 roku w szkole zaroiło się od Mikołajów, Śnieżynek i Reniferów. W tak pogodnej atmosferze uczniowie obdarowywali się nawzajem upominkami. Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku przedłużyć Mikołajki aż do samych Świąt, tak aby czas przygotowań do Wigilii był czasem szczególnym. Wraz z panią pedagog, Anną Orzech-Kunysz, zorganizowano świąteczną zbiórkę dla najbardziej potrzebujących uczniów w naszej szkole. Elfy – pomocnicy św. Mikołaja – zbierały pomoce szkolne, zabawki słodycze oraz niezbędne artykuły spożywcze. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji – dzięki Wam niejedno dziecko będzie miało powód do radości w te święta. W ramach podziękowań elfy rozstawiły w szkole świąteczne życzenia, które, mamy nadzieję wywołały uśmiech na twarzach czytających. Może staną się inspiracją na niebanalne życzenia podczas dzielenia się opłatkiem.

Przedświąteczny tydzień upłynął pod hasłem klasowych wigilii. Podczas tych wpisanych już w tradycję szkoły szczególnych spotkań uczniów, rodziców i wychowawców śpiewano kolędy oraz składano sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

Grudzień w szkole zakończył się jasełkami, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najmłodsi, przedszkolaki i zerówkowicze, zaprosili na swoje występy swoich bliskich. Podczas tych spotkań zrodziła się wyjątkowa atmosfera oczekiwania na narodzenie Dzieciątka, bo uświetniona śpiewem, recytacją i życzeniami z ust aniołków, pastuszków oraz świętej rodziny. Dzieci z klas I-VI mogły podziwiać piękny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez siostrę Małgorzatę Kalicińską oraz Annę Stachurską. Piękne życzenia, gra na flażoletach oraz na klarnecie, wzruszające kolędy w wykonaniu solistek wprowadziły wszystkich słuchaczy w prawdziwie świąteczny nastrój. Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć Wszystkim zdrowych i prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.