Zdalne nauczanie


Publikacje, książki, poradniki
Zdalne nauczanie


Informacja dla rodziców - zdalne nauczanie


Harmonogram konsultacji - Czytaj

Każdy rodzic ma możliwość konsultacji z nauczycielem w godzinach jego pracy.
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH PODCZAS PRACY ZDALNEJ 
Bezpieczeństwo danych podczas dostępu zdalnego

 


Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami zasad pracy szkoły i w nawiązaniu do Rozporządzenia Ministra Edukacji wprowadzającym kształcenie na odległość zwracam uwagę na zasady bezpieczeństwa przy ochronie danych osobowych.
Szczególnie należy zwrócić uwagę na ochronę urządzeń mobilnych przed wpływem cyberprzestępców i wirusów. Sprawdźmy aktualizację systemów i programów antywirusowych.
Podstawowe zasady pracy w przeglądarce to przede wszystkim odwiedzanie serwisów internetowe zaliczane do bezpiecznych, logowanie za pomocą indywidualnych loginów i haseł (z zastosowaniem haseł bezpiecznych) wyłączone autouzupełnianie i zapisywanie haseł.
W dobie pracy zdalnej, którą wymusił na nas czas pandemii pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci, na które również narażone są dzieci, czasem nieświadome wprowadzania danych. Na dorosłych opiekunach spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa pracy dzieci w systemie nauki na odległość. W kwestii pytań, wątpliwości technicznych i organizacyjnych pozostaję do dyspozycji telefonicznie dzwoniąc +48 690 616 117 lub pisząc na adres dpo.annaglowacka@gmail.com

Anna Głowacka
Inspektor Ochrony Danych
 

  


Publikacje, książki, poradniki

Książki w formacie pdf, bajki terapeutyczne, opowiadania, picturebooki, poradniki, które pomagają dzieciom wyjaśnić, czym jest epidemia koronawirusa i jak należy się w związku z nią zachowywać.

1. Masz tę moc https://bit.ly/artyscidladziecikoronawirus to zupełnie darmowa książka dla dzieci w formacie pdf. Agnieszka Frączek, Ewa Podleś, Wydawnictwo Olesiejuk. Książka powstała przy współpracy lekarzy i psychologów.
Ze wstępu: „Drodzy Czytelnicy, książka, którą macie przed sobą, powstała z potrzeby serca i chęci pomocy. Sytuację związaną z pandemią koronawirusa trudno zrozumieć – często górę biorą strach i panika. Mamy nadzieję, że ta publikacja pozwoli Wam i przede wszystkim Waszym dzieciom zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać”.

2. Ilustrowany poradnik Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie  https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf autorstwa kolumbijskiej psycholożki Manueli Moliny Cruz. Autorka radzi, żeby podkreślać rolę samego dziecka w zachowaniu bezpieczeństwa. Dzięki temu młody czytelnik może poczuć, że sam przyczynia się do poprawy sytuacji, przez co staje się spokojniejszy. Materiał jest darmowy.

 


     Prowadzenie:  zespół redakcyjny