Wydarzenia

   powrót

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

Kolędy to jeden z piękniejszych darów jakie przynoszą nam ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA, radują nasze serca i pogłębiają więzi między ludźmi.
15 grudnia 2010r. w Szkole Podstawowej w Szewnie rozbrzmiewał radosny śpiew pieśni bożonarodzeniowych.
Piękne kolędowanie, podczas IV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod patronatem WÓJTA GMINY BODZECHÓW Jerzego Murzyna, było możliwe dzięki paniom: A. Stachurskiej i D. Lasek, które go przygotowały i przeprowadziły.
Przegląd miał charakter konkursu i wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz wzruszeń. Młodzi uczestnicy walczyli o nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Publiczność wysłuchała przepięknych, tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Na scenie wystąpiło 18 uczniów ze szkół podstawowych z Bodzechowa , Chmielowa, Sarnówka, Szwarszowic i Szewny.

Miłym akcentem był przepiękny występ uczniów gospodarzy, Przemka Religi i Zosi Mikołajczak, którzy swą wspaniałą grą na gitarze zachwycili publiczność.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia przy ocenie tak wspaniałych wykonawców, ale wyróżniło następujące osoby:


W kategorii klas I – II

I miejsce zdobyła Gabriela Papaj z PSP w Sarnówku, II - Karolina Kowalska z Chmielowa, III - Bartosz Winiarski z Szewny.


Wśród klas III – IV

I miejsce wywalczyła Monika Bieńkowska ze Szwarszowic, II -Matylda Tracz z Sarnówka, III -Maja Skowron z Chmielowa.


Natomiast wśród uczniów klas V i VI

najlepszą okazała się Karolina Różalska z Szewny. Drugą była Weronika Matus z Bodzechowa, zaś trzecią Aleksandra Lipa z Sarnówka.


Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród przez DYREKTORA SZKOŁY, Małgorzatę Turczyńską oraz Romana Kaczmarskiego, ZASTĘPCĘ WÓJTA GMINY BODZECHÓW.