Wydarzenia

   powrót

Matematyczny miesi±c

W Naszej szkole w marcu świętowaliśmy ważne matematyczne wydarzenia. 13 marca odbył się Dzień Matematyki natomiast21 marca dzień pod tytułem„W zaczarowanym  świecie wielokątów”.Ponadto klasa VI a pod kierunkiem pani Małgorzaty Turczyńskiej przedstawiła „Bajkę o małym Kwadracie”.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej fascynującej nauki, pokazać, że matematyka może być przyjemna i ciekawa. W matematyczne obchody włączyli się wszyscy nauczyciele, nie tyko matematycy. Każda lekcja w klasach 0-VI tego dnia rozpoczynała się od krótkiego spotkania z królową nauk. Odbyło się 18 rożnych wydarzeń:

Plan działań  13 MARCA „ DZIEŃ MATEMATYKI” 

1.

CLIL matematyka

AnnaHamera

2

Matematycznekolorowanki

Danuta Bańda

3.

Zabawy w sklep

MarzenaKazimierska

4.

" W jakimjestemzbiorze?"

M. Kolasa, I. Rojek

5.

Polowanienazadanie

G. Krupa, kl.I-III

6.

"Losuję-rozwiązuję"

E.Barańska, kl. I-III

7.

"Matematycznagimnastyka"

M.Mansz, kl. I-III

8.

"Szukamdzielnika"

E. Oszczypała, kl. I-III

9.

MatematyczneKolorowanki

EwelinaRybusińska

10.

Lotto – liczebniki

Karina Wójcik

11.

Dyktandomatematyczne

R. Kwiatkowska,  
M. Łukasik, K. Mazan

12.

Obliczmyswoje BMI, piramidażywienia

Ł. Kulibab

13.

Krzyżówkamatematyczna

D. Lasek, L. Starsiak,A. Stachurska

14.

 

Matematyczna enigma czylikwadratowełamaniegłowy.

B. Turek, kl.I-IIIKatarzyna Tkaczyk - Tofil

15.

Matematykawokółnas

M. Turczyńska

16.

Król/Królowaobliczeńrachunkowych, łamigłówkiliczbowe, małesudoku, skojarzenia-pojęciamatematyczne

B. Majcher

17.

Cyferki I numerkirozwiązujązadania I zadanka

R. Miśkiewicz A. Adamczykklasa 1a I 1b 

18.

Ćwiczeniadoskonaląceprawidłowąwymowęliczebnikówzawierającychgłoskiszereguszumiącego

EwelinaRygalska

 

21 marca to dzień wielokątów obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń.Każdaklasa przedstawiała jedną figurę geometryczną i miałanaszyjnikiwłaśnie z ta figurą. Uczniowie bawili się także plastycznie w "Figuraki-kwadraciaki", czyli wyklejanieludzików z figurgeometrycznych i przyklejanieichnadużychkartonach. Praca klasy 2c została wyeksponowananaszkolnym holu. W klasach 1a,2a,3a i 3c odbyło się wspólnepieczeniekruchychciasteczek. Słodkiewielokąty rozdano uczniom i nauczycielom.Zeróweczki bawiły się w Kosmicznepojazdy, czyliwycinanie,kolorowanieinaklejanie figur. Klasa 3b i 1a poisłay się znajomością architektury poprzez stworzenie Geometrycznego zoo oraz wyklejanierobotów z figurgeometrycznych. Przedszkolaków odwiedziła Geometrycznakrólewna pomagającwycinaćpostaci z figurgeometrycznych. 

Podsumowaniem dnia wielokątów było przedstawienie “Bajki o małym Kwadracie” w wykonaniu uczniów klasy VIa oraz konkursy i zabawy prowadzone dla przedszkola i klas 0 – III przez uczennice klas VI (Nadia Madejska, Agnieszka Dziekan, Iga Dąbrowska, Julia Sobolewska). Na zakończenie zabawy każde dziecko zostało pasowane na matematycznego rycerza.

Wszystkie działania przypadły do gustu zarówno młodszym jak i starszym uczniom i mamy nadzieję, że matematyka nie będzie więcej już tak zagadkowa, choć nadal ciekawa i godna odkrywania swoich tajemnic.