Wydarzenia

   powrót

Betlejem czyli DOM CHLEBA

Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, leżące pod nią prezenty i ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia zapoczątkowało w naszej szkole przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowane pod kierunkiem Elżbiety Oszczypały i Anny Paci.
Tradycyjnie na scenie wystąpili Józef i Maryja z Dzieciątkiem, nie zabrakło również Trzech Króli, aniołków i pastuszków. Dzieci z wielką dumą i radością wcieliły się w te postacie. Barwne przedstawienie ubogacone było kolędami i pastorałkami.
Za trud i wysiłki maluchy zostały nagrodzone oklaskami i słodkimi upominkami. Natomiast 22 grudnia 2010r. przy udziale koleżanek i kolegów z klas starszych przeżywaliśmy wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wspaniałe wspomnienie o narodzinach Jezusa przygotowała pani Barbara Swat wraz z uczniami klasy 2b.Okres przedświąteczny nie dla wszystkich jest radosny i szczególny. Jednak nasi uczniowie postanowili, że umilą ten czas i wystąpią dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej przy ulicy Grabowieckiej. 24 stycznia 2010r. wraz z opiekunką, panią Barbarą Swat zaprezentowali JASEŁKA. Nie brakowało łez wzruszenia podczas wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Uczniowie wspaniale wcielili się w powierzone im role. Dopełnieniem świątecznej tradycji było wspólne składanie życzeń. Na zakończenie mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i pamiątkowym stroikiem świątecznym.