Wydarzenia

   powrót

Gminny Konkurs Mitologiczny

W tradycję naszej szkoły wpisał się Gminny Konkurs Mitologiczny, który w tym roku szkolnym odbył się dnia 28.04.2015r. Tym niezwykłym zmaganiom z wiedzy o Starożytności patronuje Wójt Gminy Bodzechów- pan Jerzy Murzyn. Natomiast pieczę sprawują panie: Renata Kwiatkowska, Renata Miśkiewicz, Katarzyna Mazan, Katarzyna Bień i Marta Łukasik. W tym roku mieliśmy również ogromne wsparcie w grupie rodziców z klasy V a, gdyż przygotowali oni wspaniałą dekorację uświetniającą tę ważną dla naszej szkoły imprezę, zaś nasi uczniowie zaprezentowali znakomitą inscenizację mitu o Demeter i Korze oraz popularny taniec grecki- Zorbę.

Zgodnie z powiedzeniem „co dwie głowy, to nie jedna” nasi uczestnicy konkurowali ze sobą w dwuosobowych drużynach. Współzawodnictwo rozpoczęło się od znajomości mitologicznych związków frazeologicznych. Ogromne emocje wzbudził etap krasomówczy odwołujący się do kunsztu oratorskiego naszych uczestników, ich zadaniem było bowiem opowiedzenie wylosowanego wcześniej mitu. Po wyłonieniu grupy zwycięzców rozpoczęła się ostatnia część zmagań. Nasi mali mistrzowie w przeciągu paru sekund udzielali odpowiedzi na wybierane losowo pytania o różnym stopniu trudności, wykazując się przy tym szeroką wiedzą o świecie antycznym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego, tak wytrwałego zgłębiania wiedzy o Antyku, który niewątpliwie stanowi podwalinę kultury europejskiej.