Wydarzenia

   powrót

Bal Halloweenowy z humorem, fantazją i tańcem

Niezwykły bal odbył się 29 października w ZSP w Szewnie… W sali gimnastycznej spotkały się tego dnia szkolne duszki, upiory i czarownice. Wszystkie te postaci - jak i wiele, wiele innych przyjaznych straszydeł - zaprezentowali uczniowie klas I-III.

Mali przebierańcy z wielką fantazją i inwencją samodzielnie wymyślili i przygotowali niezbędne kostiumy. Halloweenowe, pomalowane twarze, chociaż groźne i ponure, cały czas zdobił szeroki uśmiech radości płynącej ze wspólnej zabawy! Tej galerii dziwnych stworków nie przestraszyli się także zaproszeni goście - pani dyrektor Małgorzata Turczyńska i pani wicedyrektor Dorota Lasek oraz rodzice, którzy z przyjemności wzięli udział w przygotowanym balu.

Bal Halloween uczniowie rozpoczęli śpiewem zbiorowym piosenki „ Czarownice i rymowanką „ My jesteśmy straszne zmory..” W dalszej części imprezy odbyły się zabawy taneczne, przeplatane ciekawymi konkursami. Wśród nich należy wymienić „ Zjadanie czarodziejskiego jabłka”, „ Wyścigi czarownic’’, „ Taniec z miotłą’’, „ Malowanie straszydeł na baloniku’’ i wiele innych. W każdej konkurencji zwycięzcy zostali nagrodzeni skromnymi upominkami. Bal przebiegał w miłej, radosnej atmosferze, a panie przebrane za tajemnicze czarownice potrafiły wprowadzić uczniów w świat fantazji i wspaniałego humoru. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do domów.

Imprezy takie jak ta są świetną okazją do integracji zespołu dziecięcego, angażują do twórczego działania jak również uczą zdrowego współzawodnictwa, ale przede wszystkim zaspakajają potrzebę zabawy i samorealizacji, pokazując przy tym, że każde dziecko może osiągnąć sukces.

Organizatorkami tej wspaniałej imprezy szkolnej były nauczycielki świetlicy p. M. Kazimierska i p. A. Kasprzyk.