Wydarzenia

   powrót

SZEWNIANECZKI na Jarmarku Wielkanocnym

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny odbywający się corocznie w Szewnie uświetnił już tradycyjnie występ małych SZEWNIANECZEK. Dlaczego małych? Otóż ten od dziesięciu lat istniejący zespół skupia w swoich szeregach najmłodsze dzieci. Są to uczniowie klas pierwszych i drugich.
Prezentowany repertuar przygotowują pod okiem pani Grażyny Krupy i Eweliny Rybusińskiej. Założycielką zespołu i krzewicielem kultury naszego regionu jest pani Dyrektor PSP w Szewnie mgr Małgorzata Turczyńska.
Mali artyści rozpoczęli swój występ od tańca do znanej piosenki ludowej pt. „Czerwone jabłuszko”. Później popłynęły melodie takich utworów, jak: „Jadą goście, jadą”, „Uciekła mi przepióreczka”, „Lipka”, i „Czerwone jagody”.
Po zakończonym występie swój talent sceniczny pokazały dzieci grające na flażoletach. Pod kierunkiem pani Grażyny Krupy okazały się wspaniałymi muzykami, tak wdzięcznymi, że oklaskom dla nich nie było końca, a ich muzykowanie okazało się prawdziwą atrakcją dla zaproszonych gości. Dzieci wystąpiły jak zawsze w strojach regionalnych, co dopełniło jeszcze atmosfery tradycyjnych świąt wielkanocnych.