Wydarzenia

   powrót

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu 24 uczniów ze szkół podstawowych z Bodzechowa , Chmielowa, Sarnówka, Szwarszowic i Szewny zabrzmiały 13 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Szewnie.
Piękne kolędowanie, podczas VI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod patronatem WÓJTA GMINY BODZECHÓW Jerzego Murzyna, było możliwe dzięki paniom: A. Stachurskiej i D. Lasek, które go przygotowały.
Przegląd miał charakter konkursu. Młodzi uczestnicy walczyli o nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Publiczność wysłuchała przepięknych, tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Miłym akcentem był przepiękny występ uczennicy gospodarzy, Julii Kochan która swą wspaniałą grą na flecie zachwyciła publiczność.

Jury wyróżniło następujące osoby:

W kategorii klas I – II

I miejsce zdobył Jan Sokołowski z PSP w Sarnówku,

II – Marta Klepacz z Chmielowa,

III – Justyna Jedlikowska z Szewny.

Wśród klas III – IV

I miejsce wywalczyła Gabriela Papaj z Sarnówka,

II – Krystyna Klepacz z Chmielowa,

III – Karolina Kowalska z Chmielowa.

Natomiast wśród uczniów klas V i VI najlepszą okazała się Tracz Magdalena z Sarnówka. Drugą była Maja Skowron z Chmielowa, zaś trzecią Zofia Mikołajczak z Szewny.

Konkurs prowadzony przez Wojciecha Marca, ucznia klasy 5a , zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród przez DYREKTORA SZKOŁY, Małgorzatę Turczyńską.