Wydarzenia

   powrót

Warszawskie podium dla matematyków ze Szkoły Podstawowej w Szewnie

Nasi uczniowie stawiają czoła największym wyzwaniom czy to sport czy nauka. Tym razem postawili na rozwijanie umiejętności, którymi rządzi królowa nauk, czyli matematyka. 16 maja 2015 roku pięciu uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie wzięło udział w warszawskim konkursie matematycznym „Mała Olimpiada Matematyczna” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz. W finale konkursu w Szkole Podstawowej nr 65 im. W. Orkana uczniowie zmagali się nie tylko z trudnymi zadaniami, ale i z dużą konkurencją, bo do konkursu przystąpiło aż 210 trzecioklasistów z 17 warszawskich dzielnic. Jak się okazało nasi matematycy zdołali pokonać wielu rówieśników i zostali ponownie zaproszeni do stolicy, aby odebrać nagrody. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 27 maja i jesteśmy z nich bardzo dumni, gdyż
III miejsce zajęli: Emilia Pająk (3a), Mateusz Rzepka (3a), Krzysztof Suswał (3b), natomiast wyróżnienia otrzymali: Roksana Balcerowska (3a) i Igor Gałka (3b).
W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyła pani dyrektor Małgorzata Turczyńska wraz z opiekunkami uczniów panią Grażyną Krupą i panią Mirosławą Mansz. Gratulujemy sukcesu i liczymy na to, że jeszcze nie raz usłyszymy o waszych dokonaniach, bo od matematyki zaczyna się podbój dziedzin ścisłych.