Wydarzenia

   powrót

Rozśpiewani poligloci

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. W czwartek 21 listopada w Bodzechowie spotkali się miłośnicy języków obcych, którzy połączyli swoją pasję z talentem wokalnym. Nasi uczniowie zaprezentowali największa gamę języków obcych, ponieważ śpiewali po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Konkurs ten był dla nas szczególnym wydarzeniem, z kilku względów.

Byliśmy jedyną szkołą prezentującą piosenkę po niemiecku i po rosyjsku, dzieci z duetu anglojęzycznego były najmłodszymi uczestnikami konkursu, a ponadto jedynym chłopcem uczestniczącym w zmaganiach był uczeń naszej szkoły.

Jesteśmy więc szkołą jedyną w swoim rodzaju! Piosenki anglojęzyczne właściwie zdominowały konkurs, ale nasze piosenki po niemiecku i po rosyjsku były niewątpliwie perełkami występów. Utwór po niemiecku , „99 Luftballons”, świetnie zaśpiewała Natalia Gajewska z klasy V b. Za swój bardzo dobry występ z rosyjską piosenką pt. „Katiusza” Zofia Mikołajczak (kl. VI a) otrzymała wyróżnienie. Duet najmłodszych uczestników, Julia Wielgus oraz Paweł Żelazowski (kl. I b) , za wykonanie piosenki „Let’s Go to School”, otrzymał specjalne wyróżnienie.

Największym sukcesem okazał się jednak występ Jana Jakubowskiego, który zajął II miejsce wykonując piosenkę „Any Kind of Guy”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ponieważ niełatwo jest przygotować się to takiego rodzaju występu, w którym dobry wokal to nie wszystko. Uczniów przygotowały panie Anna Hamera, Anna Stachurska, Katarzyna Skit, Katarzyna Mazan oraz Karina Wójcik.