Wydarzenia

   powrót
„STOP Uzależnieniom” stanowiło przewodnie hasło Tygodnia Profilaktyki , w ramach którego apelowaliśmy do naszych wychowanków o poszanowanie życia, a tym samym uświadamialiśmy im, iż wszelkie używki niszczą człowieka i stanowią dla jego egzystencji ogromny balast.

W ramach tego Tygodnia zostały podjęte rozmaite działania zainicjowane przez panią pedagog – Annę Orzech-Kunysz, a wśród nich znalazły się: konkursy, warsztaty oraz spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów z klasy 6b będący poniekąd uwieńczeniem wyżej wymienionych przedsięwzięć.

Uczestnicy przedstawienia bardzo klarownie uwidocznili, co dzieje się z człowiekiem uzależnionym. Jedna z uczennic wcieliła się w postać narkomanki będącej kiedyś piękną, szczęśliwą dziewczyną, a swoją wiarygodną charakteryzacją i wzruszającymi zwierzeniami niewątpliwie skłoniła wszystkich obecnych do szczerych refleksji. Nie zabrakło również innych bohaterów, którzy zmagali się z podobnymi problemami. Historia każdej z osób prowadziła do jasnych wniosków- nałogi nie prowadzą w życiu do niczego dobrego, wręcz przeciwnie - niszczą je, siejąc przy tym niebotyczne spustoszenia.

Nasza szkoła rok rocznie inicjuje takie akcje, aby uświadamiać naszych wychowanków i budować w ich młodych umysłach fundamenty dorosłości bez nałogów, ponieważ tylko takie życie jest gwarancją przyszłej wolności i radości.