Wydarzenia

   powrót

KIM CHCESZ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI?

Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie naszej szkoły, którzy realizowali akcję pod hasłem „Poznajemy zawody”. W twórczych, a przy tym niełatwych poszukiwaniach jak zwykle dzieciom pomogli ich rodzice, którzy zgodzili się zagościć w klasach i podczas specjalnych tematycznych lekcji opowiedzieć o tajnikach własnego zawodu. Przez luty i marzec szkołę odwiedzili przedstawiciele 12 zawodów i z prawdziwą pasją opowiedzieli o tym, co stanowi ich zawodową codzienność. Byli i tacy rodzice, którzy zaprosili całą klasę do własnych miejsc pracy, aby pokazać uczniom, na czym polega ich działalność.

W sobotę 6 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, podczas którego szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą „giełdę pracy”! Uczniowie klas I-III przygotowali 12 stoisk prezentujących wybrane przez siebie zawody. Na temat każdego a nich publiczność mogła usłyszeć wiele ciekawych informacji, tematycznych wierszy i piosenek. Niewątpliwie najważniejsza była możliwość obejrzenia różnych akcesoriów niezbędnych w pracy konkretnego przedstawianego zawodu. Uczniowie mogli zobaczyć, jak funkcjonuje gabinet stomatologiczny oraz zakład fryzjerski, które na czas imprezy wraz z wyposażeniem przeniosły się na szkolny parkiet. Najmłodsi zaprezentowali, jak wygląda odpowiedzialna praca policjanta, powinności pielęgniarki oraz lekarza weterynarii, zadania informatyka, żołnierza i kasjera. Dzięki wystąpieniom dzieci publiczność dowiedziała się, co robi dj, dżokej a także pracownik socjalny.

Uczniowie klas IV-VI również wykazali się nie lada pomysłowością i profesjonalnym przygotowaniem, prezentując 13 wybranych przez siebie zawodów. Widzowie mogli więc nie tylko dowiedzieć się, do czego służą poszczególne przybory w gabinecie kosmetycznym i lekarskim, ale także zobaczyć, jak wygląda praca policjanta, żołnierza, informatyka, inżyniera, nauczyciela, piosenkarza, rysownika, przekonać się o niełatwej sztuce bycia dobrym piłkarzem, niezbędnej wiedzy posiadanej przez hodowcę ptaków oraz zobaczyć prawdziwy pokaz mody zaprojektowanej przez szkolne projektantki. Multimedialny sprawdzian wiadomości zdobytych podczas prezentacji wyłonił najuważniej słuchających uczniów oraz zakończył to niezwykle ciekawe wydarzenie.

Warto podkreślić, że projekt został zrealizowany w odpowiedzi na propozycję rodziców, która wyłoniła się podczas wspólnych rozmów na temat funkcjonowania szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji! W ramach akcji „Poznajemy zawody” o swojej pracy opowiedzieli: pani Alina Adamska – pracownik socjalny, pan Rafał Bochenek – policjant, pan Krzysztof Chlewicki – policjant, pani Anna Cholewa – pielęgniarka, pani Aneta Cybula- fryzjerka, pani Anna Czerwińska-Wójcik – stomatolog, pan Łukasz Dryjas – bibliotekarz, pani Beata Formela – kasjer-sprzedawca, pan Wojciech Gajewski – informatyk, pani Małgorzata Gierada – fryzjerka, pani Agnieszka Gierczak– pielęgniarka, pan Marek Kaptur – żołnierz, pan Wojciech Kowalski – menager, kierownik salony sprzedaży, państwo Iwona i Jarosław Krajewscy – geodeci, pan Mariusz Nadbrzuchowski- żołnierz, pani Marzena Rdzanek – nauczycielka, pan Tomasz Rzepka– weterynarz, Pan Roman Semków – stolarz, pani Małgorzata Włodarczyk – pielęgniarka, pan Dominik Ziemian – dj, pani Elżbieta Żelazna – sędzia. Dziękujemy!

Za mundurem panny sznurem

25 lutego 2013 roku klasa III a wraz z wychowawcą panią Renatą Miśkiewicz gościła zawodowego żołnierza pana Mariusza Nadbrzuchowskiego. Pan Nadbrzuchowski w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy prezentując maskę MP4, atrapę karabinu „Beryl” oraz żołnierki zestaw do jedzenia.

Dziękujemy za wizytę w naszej klasie i baczność! Bierzemy się do nauki!
Ach, cóż to był za dzień…

18 lutego 2013 roku klasa III a wraz z wychowawcą panią Renatą Miśkiewicz udała się na wycieczkę do Zakładu Fryzjerskiego „Aneta” w Ostrowcu Św. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą fryzjera. Pani Aneta Cebula – mistrz fryzjerstwa – omówiła zagadnienia dotyczące swojej pracy. Pokazała narzędzia, a także w profesjonalny sposób wraz z panią Małgorzatą Gieradą uczesała dziewczynki i chłopców. To był fantastyczny dzień, szczególnie dla dziewczynek, które jak wiemy lubują się we wszelkich fryzurach. Chłopcy natomiast dowiedzieli się, żel to nie tylko sylaba słowa „żel-ki”.

Dziękujemy Mamom – Fryzjerkom za ten wspaniały pokaz!
Biały uśmiech

11 marca 2013 klasa III a wraz z wychowawcą panią Renatą Miśkiewicz udała się na wycieczkę do Ostrowca Św. do gabinetu stomatologicznego pani Anny Czerwińskiej-Wójcik. Dzieci miały możliwość obejrzeć gabinet lekarski, wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji nt pielęgnacji zębów, zobaczyć narzędzia służące do dbania o „biały uśmiech”, skorzystały także z darmowego badania uzębienia.

Dzięki tej wizycie dzieci może już nie będą miały obaw związanych z pójściem do stomatologa. Nie taki lekarz straszny jak go malują, a z taką pani a doktor to borowani nic a nic nie będzie bolało. Miejmy jednak nadzieję, że wszystkie dzieci wezmą sobie rady pani Anny i wtedy wiertło nie będzie potrzebne.

Dziękujemy serdecznie za wizytę w gabinecie!
*************************************

Fotorelacja z akcji "Poznajemy zawody".