Wydarzenia

   powrót

Pokazy cyrkowe.

Wielu emocji wszystkim uczestnikom dostarczyły pokazy cyrkowe, które odbyły się 12 marca 2012r. w naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas w zapartym tchem śledzili : taniec z gołębiem, pokaz gimnastyki akrobatycznej, jazdę na monocyklu oraz występy klaunów.

Niebywałą atrakcją były także próby cyrkowe prezentowane przez samych uczniów. Artyści zapraszali do udziału w zabawach kolejne osoby spośród zgromadzonych na sali widzów.

Najciekawszy i najbardziej emocjonujący punkt programu pozostawiony był na koniec występu. Publiczność, nie kryjąc wrażenia, z niegasnącym zainteresowaniem oglądała taniec z wężem. Zwierzę było ogromnych rozmiarów i całą długością swojego ciała zgrabnie oplatało się wokół tancerki. Publiczność także miała okazję zmierzyć się z własnym strachem, artystka przeszła z nim pomiędzy rzędami publiczności. Każdy mógł dotknąć węża, a nawet go potrzymać.

Po zakończonym występie wszyscy pozostali pod ogromnym wrażeniem przeżytego spektaklu. Była to także niezapomniana lekcja pokazująca, jak trudnym zawodem jest praca artysty cyrkowego i jak wytrwałość i systematyczny trening potrafią doprowadzić do doskonałości w każdej dziedzinie.