Wydarzenia

   powrót

Wieczorek taneczny

Szkoła Podstawowa w Szewnie miała zaszczyt zaprosić Wszystkich Przyjaciół Szkoły na wieczorek taneczny, który odbył się 22 maja 2014.

Na sali zgromadzili się zarówno zaproszeni goście jak i społeczność lokalna oraz szkolna. Taniec od wieków łączył ludzi, był wyrazem porozumienia ponad słowami. Spotkanie w Szkole Podstawowej w Szewnie, było okazją do połączenia pasjonatów tańca i wspólnego obchodzenia jego Święta! Podczas „roztańczonej” imprezy mogliśmy podziwiać reprezentantów folkloru gminy Bodzechów, czyli zespół „Szewnianeczki”, który powitał zgromadzoną publiczność.

Opiekunki zespołu, Ewelina Rybusińska i Grażyna Krupa, zadbały o wesoły, ludowy repertuar zespołu, który spotkał się z aplauzem publiczności. Niezmiernie miło było obejrzeć także gości ze szkoły tańca „Twist”, której tancerze zaprezentowali styl standardowy i latynoamerykański.

Najmłodszymi uczestnikami imprezy była grupa przedszkolna 5 i 6-latków, którą do występu przygotowała pani Bożena Turek. Taniec „Muchomorków” był tak wdzięczny, że na twarzach widzów od razu pojawił się uśmiech, a oklaskom nie było końca.

Uczniowie klasy I b, czyli „Dzieciaki TheBesciaki”, popisali się nie tylko tanecznie, ale i wokalnie w utworze „Kocia samba” i „Wiosenne porządki”. Prezentację tą przygotowała pani Anna Hamera, wychowawca klasy.

Kolejnymi uczestnikami pokazu był zespół „Iskierki”. Dzieci z klasy II a zaprezentowały się w dwóch układach tanecznych, do których przygotowała ich pani Grażyna Krupa.

Najstarsi szkolni tancerze, grupa „Gracja”, zatańczyła trzy układy, prezentując różne style taneczne. Dziewczynki z klas IV i VI rozwijają swoją pasję pod opieką pani Kariny Wójcik.

Zebrana publiczność z niegasnącym zainteresowaniem śledziła starania wszystkich tancerzy przy słodkim poczęstunku. Światła reflektorów i atmosfera zachęcały do pląsów, dlatego na zakończenie każdy mógł popisać się swoimi umiejętnościami tańcząc wspólnie „Macarenę”. Święto Tańca w SP w Szewnie zdobyło serca publiczności. Jest to szkoła, w której prężnie rozwija się kultura tańca już od przedszkola, dlatego uczniowie pragną prezentować swoje umiejętności na forum lokalnej społeczności, a rodzice dzięki temu mają możliwość podziwiania talentów swoich pociech.