Wydarzenia

   powrót

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSP w Szewnie

Tradycją w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie stał się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku XIII edycja odbyła się 14 grudnia. Do rywalizacji stanęło 14 uczestników w 4 kategoriach. Kolędy i pastorałki przygotowane przez wokalistów wyciskały łzy wzruszenia i wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Trenerki wokalistów nie kryły dumy ze swoich podopiecznych, a publiczność nie szczędziła oklasków, ponieważ soliści prezentowali bardzo wysoki poziom.

Skład jury nie miał jednak wątpliwości co do ostatecznego werdyktu. Zasiedli w nim bowiem profesjonalni muzycy i doświadczeni wokaliści, czyli zespół „Master Team” w składzie Robert Nowak, Dariusz Czuba oraz Krzysztof Fulara, który jako sołtys wsi Szewna wspiera szkołę podczas imprez i uroczystości. Dyrekcja szkoły ufundowała dla uczestników nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy.

A oto jak rozłożyły się wyniki w poszczególnych kategoriach.

Klasy 1-2:
I miejsce Lilianna Czarnecka (ZSPw Sarnówku),
II miejsce Szymon Kosiela (ZSP w Szewnie).

Klasy 3-4:
I miejsce Aleksandra Gurska (PSP w Bodzechowie),
II miejsce Julia Salamon (ZSP w Szewnie),
III miejsce Maria Oględzińska (PSP w Szwarszowicach),
wyróżnienia otrzymały Amelia Majewska (ZSP w Sarnówku) oraz Julia Krężał (PSP w Chmielowie).

Klasy 5-6:
I miejsce Natalia Adamska (PSP W Chmielowie),
II miejsce Kamila Błaszkiewicz (PSP w Bodzechowie),
III miejsce Natalia Różalska (ZSP w Szewnie),
wyróżnienie otrzymał Wiktor Ręczek (PSP w Szwarszowicach).

Klasy VII:
I miejsce Justyna Jedlikowska (ZSP w Szewnie),
II miejsce Karolina Starachowska (PSP w Chmielowie),
III miejsce Klaudia Rutkowska (PSP w Szwarszowicach).

Przegląd miał jednak szerszy przebieg, ponieważ oprócz poczęstunku zorganizowanego przez szkołę, jury zaszczyciło wszystkich koncertem. Zespół „Master Team” zaprezentował świąteczną odsłonę repertuaru, przy którym wszyscy doskonale się bawili.

Dyrektor szkoły w Szewnie, pani Małgorzata Turczyńska, dziękując uczestnikom, opiekunom oraz jury za przybycie, podkreśliła jak ważnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej jest Przegląd, który cieszy się niegasnącą polarnością, o czym świadczy tegoroczna XIII edycja.

Konkurs nie mógłby się odbyć bez organizatorek, którymi niezmiennie są pani Anna Stachurska oraz Katarzyna Skit, przy wsparciu prowadzącej, pani Kariny Wójcik.