Wydarzenia

   powrót

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Czy umiałbym pomóc w nagłej sytuacji? Takie pytanie zadajemy sobie często. Aby móc na nie odpowiedzieć „Tak, potrafię!” trzeba się szkolić i ćwiczyć od najmłodszych lat. W ZSP w Szewnie dbamy o to, aby nasi uczniowie znali zasady udzielania pierwszej pomocy, dlatego uczestniczymy w akcjach i programach uczących dobrych nawyków.

21 września 2016r. zaprosiliśmy do nas absolwenta naszej szkoły, ratownika medycznego, Marcina Chyżowskiego, który przedstawił uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły przekonać się, że ułożenie, nawet postawnej osoby dorosłej, w pozycji bezpiecznej nie wymaga użycia wielkiej siły i poradzi sobie z tym zdaniem chociażby uczeń szkoły podstawowej. Za pomocą fantomu uczniowie ćwiczyli uciski i wdechy oraz dowiedzieli się, że na miejscu wypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Wiemy jak ważne jest systematyczne przypominanie zasad pierwszej pomocy, dlatego z pewnością powtórzymy takie spotkanie. Warsztaty zorganizowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego Anna Stachurska, Katarzyna Mazan, Karina Wójcik oraz Marta Łukasik.