Wydarzenia

   powrót

Dzień Kobiet

Dzień 10 marca w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie upłynął jako czas świetności dla Wszystkich Pań z lokalnej społeczności, które przy filiżance kawy i degustacji ciast mogły celebrować słynne, marcowe święto i poczuć się przy tym bardzo wyjątkowo. Swoją obecnością zaszczycił je Pan Wójt Gminy Bodzechów- Jerzy Murzyn.
Gospodarzami tej uroczystości byli nauczyciele na czele z Panią Dyrektor – Małgorzatą Turczyńską oraz Panią Wicedyrektor- Dorotą Lasek. Podążając za słowami francuskiego historyka, że „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”, myśl przewodnia imprezy oscylowała wokół bezkonkurencyjnej roli kobiet , które niewątpliwie stanowią mocny filar w życiu mężczyzny. Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów ze szkoły w Szewnie pod czujnym okiem ich nauczycieli , doprowadził niejedną z obecnych dam do łez, ale uzewnętrzniających skrajnie różne emocje- od wzruszenia po ogromne rozbawienie. Dzieci zaprezentowały wspaniałą interpretację poezji, swoje zdolności wokalne, kabaretowe, taneczne oraz gimnastyczne. Wszechstronność naszych młodych talentów spektakularnie uświetniła to szkolne widowisko, które zakończyło się nietypową niespodzianką dla zgromadzonych Pań. Zagrał Pan Krzysztof Fulara, będący nie tylko sołtysem Szewny, ale również słynnym, lokalnym saksofonistą.
Po tych wszystkich wspaniałych występach Pan Wójt- Jerzy Murzyn zakończył uroczystość przepięknymi życzeniami. Twarze naszych Dam, zarówno tych małych jak i dużych, nie kryły wzruszenia i opatrzone oceanem wrażeń, wyrażały beztroskę i szczęście.