Wydarzenia

   powrót

Solidne fundamenty to dobry start w przyszłość !

W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia 2011r., w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie.
Podczas XIII Sesji Rady Gminy, wspólnie z najważniejszymi przedstawicielami władz wojewódzkich i lokalnych, uroczyście zainaugurowano funkcjonowanie nowych pomieszczeń w powiększonym i odnowionym budynku szkoły.

Nowoczesne wyposażenie sal, przestronne, kolorowe wnętrza, nowa stołówka i pomieszczenia przedszkolne – tego wszystkiego dokonano z myślą o podwyższeniu warunków nauczania.
Sierpniowe spotkanie było doskonałą okazją dla zaproszonych gości do zwiedzenia całej szkoły, dla przedstawicieli społeczności szkolnej zaś okazją do podziękowania za tak wspaniałe zmiany. Podczas zwiedzania budynku na gości czekała niespodzianka – uroczyste podziękowania i wręczenie honorowych statuetek PRZYJACIELA ZSP W SZEWNIE wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozbudowy bazy szkolnej. Statuetki przedstawiające symboliczną dłoń z ulokowanym na niej sercem oraz przynoszące szczęście figurki słonika otrzymali:
wicemarszałek województwa świętokrzyskiego pan Kazimierz Kotowski, Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego pan Marek Szczepanik, Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego pan Wojciech Borzęcki, Wójt Gminy Bodzechów pan Jerzy Murzyn, Przewodnicząca Rady Gminy Bodzechów pani Władysława Ćwik. Statuetkę słonika otrzymał również ksiądz dziekan Jan Butryn, który służąc pomocą, nie zapominał o szkole, co przyczyniało się do jej rozwoju.
Zespół folklorystyczny "Szewnianeczki" zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego tańca, a zwieńczeniem spotkania było posypanie progów szkoły ziarnem, symbolizującym pracę i wysiłek wszystkich tych, którzy tworzą szkołę.
Oby plony były widoczne już wkrótce i z roku na rok stawały się coraz bardziej dostatnie!