Wydarzenia

   powrót

"Wszystkie kolory świata"

Szkoła Podstawowa w Szewnie przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie kolory świata". Celem podjętych działań jest odpowiedź na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Program ma także na celu uświadomienie uczniom, że pomaganie może być przyjemne i wiąże się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
Po przeprowadzonej "podróży przez kontynenty" uczniowie naszej szkoły z wielkim entuzjazmem przygotowali 58 charytatywnych laleczek. Z wielką pomysłowością ubrały i przyozdobiły w sposób odpowiadający wybranej kulturze kraju swoją laleczkę. Podsumowaniem wszystkich działań będzie "Dzień Wszystkich Kolorów Świata", który odbędzie się 16 lutego 2013r. o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej szkoły. W czasie uroczystości zostanie przeprowadzona licytacja podczas, której każdy będzie mógł wybrać laleczkę i zaopiekować się nią przekazując darowiznę (min.10 zł) na cel charytatywny.

Na ten szczególny dzień serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną.

Ponadto szkoła weźmie udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej, który odbędzie się w zwycięskiej szkole biorącej udział w projekcie. Konkurs zostanie przeprowadzony na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu "Wszystkie Kolory Świata".

Konkurs będzie trwał od 25 lutego do 11 marca 2013 r.

Już teraz zachęcamy do głosowania na laleczkę wykonaną przez ucznia Szkoły Podstawowej w Szewnie!!!!