Wydarzenia

   powrót

XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szewnie

„Jesteśmy dumni z naszej tradycji organizowania przeglądu pieśni bożonarodzeniowych” – powiedziała pani Małgorzata Turczyńska, dyrektor ZSP w Szewnie otwierając konkurs. W tym roku to już dwunasta edycja pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów, pana Jerzego Murzyna. 9 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie rywalizowało 16 wokalistów z całej gminy. Jury miło twardy orzech do zgryzienia, ponieważ oprócz doskonałego przygotowania wokalnego uczestnicy wykazali się też inwencją w doborze strojów. Pieśni i pastorałki wprawiły publiczność w ciepły świąteczny nastój. Trzeba było jednak wybrać tych najlepszych w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii 1-2 klasa

I miejsce zajęła Liliana Czarnecka (ZSP w Sarnówku),

II miejsce Julia Bąk (PSP w Chmielowie),

III miejsce Milena Ciepielewska (PSP w Szwarszowicach).W kategorii klas 3-4 górowała Kamila Błaszkiewicz (ZSP w Bodzechowie), a za nią Maria Oględzińska (PSP w Szwarszowicach) i Julia Krężał(PSP w Chmielowie).Zwycięstwo w kategorii klas 5-6 przypadło Natalii Adamskiej (PSP w Chmielowie), na kolejnych miejscach uplasowały się

Klaudia Rutkowska (PSP w Szwarszowicach)

oraz Adam Skoczylas (ZSP w Bodzechowie).

Szkołę Podstawową w Szewnie dumnie reprezentowały Blanka Trzcińska, Natalia Różalska oraz Julia Salamon. Każdy z uczestników otrzymał pluszowy upominek oraz okolicznościowy dyplom. Imprezę prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Nela Wójcik, natomiast wieloletnią organizatorką czuwającą nad prawidłowym przebiegiem przeglądu była pani Anna Stachurska, nauczycielka muzyki. Pod jej kierunkiem wystąpił także zespół muzyczny „Nutki” wygrywając na flażoletach znajome nuty kolęd. Przegląd Kolęd i Pastorałek to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w ZSP w Szewnie i jesteśmy dumni, że możemy na naszej scenie odkrywać talenty wokalne naszej gminy.