Wydarzenia

   powrót

Dzień Matematyczny

Jak świat długi i szeroki każdy wie, że matematyka to królowa nauk, a królową należy traktować z powagą i szacunkiem. A zatem dzień matematyczny nie mógł przejść nie zauważony. W Szkole Podstawowej w Szewnie przygotowano się do obchodów tego dnia bardzo skrupulatnie.
Szkolne hole za sprawą uczniów zamieniły się w galerie plakatów reklamujących matematykę, na których można było zobaczyć wiele informacji związanych z "królową" nauk, a także obrazki zbudowane z figur geometrycznych.
Ambasadorki matematyki, uczennice z klas 7, odwiedziły dzieci z przedszkola, klasy "0" i klas I-III z zagadkami matematycznymi i geometrycznym pajacykiem. W klasach I-III dzieci miały także za zadanie połączyć kropki tak, aby powstał obrazek.
Natomiast klasy IV-VII zmagały się z łamigłówkami: zabawiły się w "architekta", grały w "Szalone zakupy" oraz poznały mnożenie liczb sposobem japońskim. Uczniowie klasy 5a zmagali się z zadaniami zegarowymi walcząc o tytuł Mistrza Zegara.
Kolejnym matematycznym wydarzeniem był szkolny konkurs "Sudoku" z następującymi wynikami:
I miejsce - Julia Gajewska,
II miejsce - Roksana Wójcik,
III miejsce - Iga Dąbrowska.
W całej szkole zaangażowanie uczniów było widać na każdym kroku, a to za sprawą równie zaangażowanych matematyczek pani Beaty Majcher i pani Doroty Stępień-Zając.