Wydarzenia

   powrót

Konkurs wiedzy religijnej


W I etapie, który był testowym sprawdzeniem wiedzy na temat spotkań dzieci z Maryją udział wzięli:
Katarzyna Stefankiewicz, Miłosz Hert, Wiktoria Sokół, Dawid Wyrębkiewicz, Wiktoria Grzegorska, Julia Żaczek, Justyna Jedlikowska, Michał Wąsiel, Julia Siastacz, Natalia Pytlak, Adam Szczygieł.
6 osób spośród nich – z największą liczbą punktów przeszło do II etapu – który przebiegał w formie 5 rundowego turnieju. Uczestnicy losowo zasiedli w 2 osobowych drużynach, którym nadano nazwy: Drużyna Łucji, Drużyna Hiacynty i Drużyna Franciszka.

W I Rundzie uczestnicy mieli wyszukać w opisie I Objawienia Maryi 10 błędów.

II runda wymagała kreatywności od naszych zawodników, gdyż mieli ułożyć 2 pytania, które ułożyli w specjalnych miejscach na „karuzeli pytań”, po kilkakrotnym zakręceniu karuzelą – pytania same stanęły na miejscu zaznaczonym dla konkretnej osoby.

III rundę stanowiły zagadki umieszczone w sali , w zamkniętych kolorowych okienkach. Uczestnicy świetnie odgadywali dlaczego ten obrazek jest związany z objawieniami Maryi w Fatimie.

Do IV rundy zaprosiliśmy uczniów na łąkę Cova da iria, gdzie wokół Maryi umieszczane były kwiaty z pytaniami. Jeśli zdanie dotyczące tematyki konkursu było prawdziwe- zostawiali kwiatek, jeśli jednak nie – zostawiali tylko listek.

W V- ostatniej rundzie, na paciorkach różańca, który Maryja dala dzieciom jako obronę przed pokusami zła, uczestnicy wybierali pytania trudniejsze i łatwiejsze aby zwiększać punktację dla swej grupy – a punktami w tej grze były: słodkie jajka wielkanocne z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Rywalizacja była bardzo mocna, uczniowie wykazali się świetną współpracą, poczuciem humoru ale przede wszystkim szeroką wiedzą na temat objawień Maryi w Fatimie i orędzia, jakie przekazała światu.

Gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce : Julia Żaczek i Justyna Jedlikowska
II miejsce: Adam Szczygieł i Michał Wąsiel
III miejsce: Julia Siastacz i Natalia Pytlak.Jury i organizatorzy: s. Anna Godek i Katarzyna Bień