Wydarzenia

   powrót

VI Tydzień Wychowania

Już po raz szósty włączamy się do Tygodnia Wychowania, który w tym roku przypadł na dni 11-17 września. Dziękujemy uczniom i wychowawcom klas 4-6 za przygotowanie plakatów na VI Tydzień Wychowania, który w naszej szkole przeżywaliśmy pod hasłem: „Niech miłosierdzie nie zginie w naszej klasie, szkole i rodzinie”

Cieszymy się, że nasi uczniowie bardzo bogato zaprezentowali swoje miłosierne serce, ukazując solidarność klasową, jak np. praca klasy 4C i 5B, gdzie łatwo dostrzec, jak bardzo każdy z nas jest ważny we wspólnocie, do której należy.

Uczniowie zaprezentowali również różne sposoby okazywania sobie miłosiernego serca w klasie, szkole i rodzinie, jak na plakacie 6B i 4B, ilustrując zbieranie nakrętek, dzielenie się żywnością, wspólne przeżywanie urodzin, pomaganie sobie w odrzucaniu złych postaw i zachowań- przedstawiły to klasy: 6A, 4A i 5 A

Doceniając Waszą pracowitość, staranność, pomysłowość, a przede wszystkim wspólnotowość w wykonaniu pracy przyznajemy DYPLOM UZNANIA dla klasy 4C. Zostanie on wręczony podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Klasy 1-3 wraz z wychowawcami, przeżywały ten czas bardziej warsztatowo niż artystycznie...

Przygotowując makietę ilustrującą relacje uczniów w danej klasie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że było to dodatkowe zajęcie dla wychowawców... stąd bardzo serdecznie dziękujemy za wprowadzenie uczniów w szczególną pracę wychowawczą nad poprawieniem relacji uczniowskich w tym tygodniu. Bardzo serdecznie dziękujemy za szczerość wychowawców, dzięki którym możemy cieszyć się tym, że nasze klasy nie są wspólnotami skłóconymi. Szczególne podziękowanie składamy klasie 2C i 3A za odważne przyznanie się do tego, że nie zawsze wszystko jest idealnie piękne.. czasem zdarzają się upadki i sprzeczki, które jednak należy przezwyciężać. Taki też był cel, naszego zaangażowania w „Tydzień wychowania”, aby kontrolować nasze emocje i szybko pokonywać i rozwiązywać trudne sytuacje.

s.Anna Godek
Anna Stachurska