Wydarzenia

   powrót

Uczniowie w świecie mitów!

W pełnej emocji atmosferze, przy kojących dźwiękach greckiej muzyki upłynął w naszej szkole III gminny konkurs pt. „W świecie mitów”.

W konkursie wzięło udział 5 dwuosobowych drużyn znawców mitologii ze szkół
z Bodzechowa - Andrzej Olszewski, Dawid Ludynia,
Szewny - Maciej Bąk, Dawid Lasocki ,
Chmielowa – Zuzanna Wiecheć, Jakub Stojek,
ze Szwarszowic – Jakub Wrona i Radosław Curyło
oraz z Miłkowa- Patryk Zembala i Dominika Tkaczyk.

Gospodarze przywitali uczestników wykonaniem tradycyjnego tańca Greka Zorby, po którym rozpoczęła się część konkursowa. Uczniowie, którzy, niczym Tezeusz, musieli przedzierać się przez labirynt trudnych zadań, za nić Ariadny mieli tylko swoją wiedzę. Znać mity, greckich bogów i ich zwyczaje to jeszcze nie wszystko, aby wejść na Parnas – liczyła się także wiedza ortograficzna, umiejętności oratorskie i dobra współpraca w drużynie. Okazało się, że ze znawcami mitologii nie ma żartów – dogrywka w finale nie miałaby końca, gdyby nie decyzja jury, aby

I miejsce przyznać ex aequo dwóm najlepszym reprezentacjom, ze szkoły w Bodzechowie, drużynie przygotowywanej przez panią Marię Dziamę i ze szkoły w Szewnie, nad którą opiekę sprawowała pani Renata Kwiatkowska. Dla pozostałych uczestników miejsc na podium też nie zabrakło.

II miejsce zajęła drużyna prowadzona przez panią Monikę Jabczyk z Chmielowa,

III miejsce zajęła ex aequo drużyna z Miłkowa pod opieką pani Lucyny Batory i Jarosława Chudzika oraz przygotowywana przez panią Marzenę Wilczyńską grupa ze Szwarszowic.

Wszyscy uczestnicy wraz z gratulacjami z rąk pani dyrektor otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, które poświadczają ich mitologiczną wiedzę. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Renata Kwiatkowska, Marta Łukasik, Renata Miśkiewicz i Katarzyna Sobczyk.

Zapraszamy za rok!