Wydarzenia

   powrót
Czytanie to pokarm dla wyobraĽni. Gło¶ne czytanie to jedno z działań, które towarzyszy programowi czytelnictwa w naszej szkole. Uczniowie i wychowawcy klas młodszych zapraszaj± rodziców do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. W klasie 1 b w której wychowawczyni± jest pani Anna Adamczyk, wiersze Jana Brzechwy czytali rodzice: pani Anna Lipiec, pani Paulina Niedbała oraz pani Karolina Puto. Wiersze Juliana Tuwima czytał pan Grzegorz Puto. Rodzice kilkakrotnie czytali dzieciom gło¶no po 20 minut i na tym nie zakończyli, ponieważ czytanie odbywać się będzie w dalszym ci±gu raz w tygodniu. Od stycznia pierwszaki zaprezentuj± swoje umiejętno¶ci czytelnicze wobec rodziców i bibliotekarzy.

W klasie 2a, w której wychowawczyni± jest pani Grażyna Krupa, bajki czytali rodzice
pan Łukasz Trzciński - "Brzydkie kacz±tko"
pani Dominika Słomka - "Franklin idzie do dentysty"
pan Jacek Paj±k - "Basia i kolega z Haiti"
pani Anna Podsiadły -" Cztery szklane paciorki"
pani Kinga Haraźny -" Bajki polskie"
pani Agnieszka Pora - "Cały rok z aniołkami. Dwana¶cie niebiańskich opowie¶ci"
Dzieciom bardzo podoba się ta forma poznawania literatury, s± dumni, że to wła¶nie ich rodzice czytali całej klasie. Rodzice za¶ udowadniaj±, że kilka chwil czytania w ci±gu dnia może przynie¶ć wiele korzy¶ci, motywuje do nauki czytania i wywołuje u¶miech na twarzach dzieci. Poza tym jak miło jest wrócić na chwilę w ¶wiat dziecięcej wyobraźni z własn± pociech± ... Niezapomniane momenty.
„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać”.
Cycero

Czytanie lektur nie jest ulubionym zajęciem uczniów. A przecież nie musi tak być. W klasie 3a,której wychowawczynią jest pani Elżbieta Oszczypała do ich czytania zachęcają nie tylko nauczyciele, ale i rodzice. To właśnie Oni rozpoczynają głośne czytanie lektury w klasie i przerywają w najciekawszym momencie akcji. W ten sposób zachęcają do dalszego śledzenia losów bohaterów.
"O psie, który jeździł koleją" czytali:
Pani Aneta Soboń- mama Natalii
Pan Arkadiusz Mazur- tata Nikoli

W klasie 3c, w której wychowawczynią jest pani Bożena Turek fragmenty książki „Król Maciuś Pierwszy czytali:

pani Anna Tokarska, pani Aneta Niedziałek oraz pani Ewa Kwiatkowska.

Dzieciom bardzo podoba się ta forma poznawania literatury, są dumni, że to właśnie ich najbliżsi czytali całej klasie. Rodzice zaś udowadniają, że kilka chwil czytania w ciągu dnia może przynieść wiele korzyści, motywuje do nauki czytania i wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. Poza tym jak miło jest wrócić na chwilę w świat dziecięcej wyobraźni z własną pociechą … Niezapomniane momenty.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę i zapraszamy do kolejnych odwiedzin.