Wydarzenia

   powrót

Mitologiczne zmagania

Już od 6 lat Szkoła Podstawowa w Szewnie jest organizatorem i gospodarzem Gminnego Konkursu Mitologicznego, odbywającego się pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów Jerzego Murzyna.
28 kwietnia uczniowie klas piątych z pięciu szkół Gminy Bodzechów spotkali się, aby wykazać się znajomością greckich mitów. Ostatnią powtórką przed konkursem było obejrzenie przygotowanej przez uczniów klas 5 i 4 szkoły w Szewnie krótkiej inscenizacji mitu o Prometeuszu. Gdy nadszedł czas rywalizacji, uczniowie poznali wylosowane przez siebie nazwy drużyn i przystąpili do pracy. Tylko dwie z pięciu dwuosobowych reprezentacji mogły wejść do finału, ale wcześniej uczestnicy mieli do pokonania aż trzy etapy konkursowych zmagań. Oprócz wypełniania kolejnych kart pracy z różnorodnymi mitologicznymi zadaniami uczniowie musieli wykazać się także umiejętnością pięknego opowiadania. Jednym z zadań było ciekawe i wierne tekstowi mitu opowiedzenie wylosowanej pracy Heraklesa.
W przerwach pomiędzy kolejnymi etapami uczniowie mogli wczuć się w klimat prawdziwie grecki, a to wszystko dzięki muzyce, tematycznej poezji recytowanej przez członkinie Koła Teatralnego „Pinokio” i smakowaniu specjalnie przygotowanej greckiej sałatki!
Konkurs zakończył się wyłonieniem trzech najlepszych drużyn:

I miejsca zajęli „Herosi”, czyli drużyna Szkoły Podstawowej w Sarnówku,

II miejsce przypadło „Sturękim” – Szkole Podstawowej w Bodzechowie,

III miejsce na podium zajęli „Bogowie”, reprezentujący Szkołę Podstawową w Chmielowie.Każdy uczeń opuścił szkołę w Szewnie z nagrodą książkową.

Konkurs przygotowały panie: Katarzyna Bień, Renata Kwiatkowska, Marta Łukasik, Katarzyna Mazan, Renata Miśkiewicz.