AKTUALNOŚCI


2019/2020

1. Święto Drzewa

2018/2019
Rok szkolny 2019/2020

Nauczanie zdalne

Konkurs ekologiczny w grupie przedszkolnej „Biedronki’’

 

Dzieci z grupy „ Biedronki’’,  realizując treści przyrodnicze z zakresu ekologii i ochrony środowiska podczas nauczania zdalnego z wielkim zapałem i entuzjazm przystąpiły do konkursu pod hasłem „ Eko – zabawka’’. Dzieci wykonały zabawkę z surowców wtórnych wg własnego pomysłu.

Z dostępnych materiałów w trudnym dla nas wszystkich czasie stworzyły przepiękne zabawki, które odznaczają się inwencją twórcza i kreatywnością.  Wszystkie oczywiście zdobyły I miejsce.

Obrazy prac wprawiają w zachwyt  popatrzcie na zamieszczone zdjęcia i oceńcie sami.

 

                                                                Wychowawca grupy: Marzena Kazimierska.


Święto
Drzewa w naszym przedszkolu10 października 2019r. nasze przedszkolaki obchodziły „Święto Drzewa”. Dzieci zapoznały się z historia tego święta, oglądały zdjęcia lasu i jego mieszkańców, słuchały odgłosów lasu, tańczyły przy piosence „Jagódki”. Święto Drzewa to również apel o ratowaniu zwierząt, o adaptacji rzek czy segregowaniu odpadów.
W nawiązaniu do tych celów przedszkolaki złożyły przyrzeczenie o szanowaniu zieleni i wykonały „Drzewko przyjaźni”.
W przedszkolnym ogródku zasadzono drzewa, które  przekazało Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Każda grupa przedszkolaków otrzymała „własną” roślinkę, o którą będzie dbać przez cały rok. Była to zatem nie tylko lekcja ekologii, ale i ogrodnictwa.
Święto przygotowały opiekunki grup przedszkolnych: panie  Monika Kolasa, Izabela Rojek, Marzena Kazimierska, Danuta Bańda oraz Ewelina Rybusińska
Rok szkolny 2018/2019


Nasze przedszkole jest organizatorem

I OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW

„Bądź jednym z dziesięciu,

czyli Alfa i Omega przedszkolnej matematyki”

pod patronatem Świętokrzyskiego  Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Bodzechów

Regulamin - regulamin_olimpiady_matematycznej2019.pdf

Formularz zgłoszeniowy - https://docs.google.com/forms/d/1OU9MtoY6e_
CMplJEWxhmMK2nKVQ_ZX6tFVienBFQptM/edit?usp=sharinghttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYfqE-WF-
XOmvOeHqeaFyEy2YkpUAweNZPpq32hEMvzD2Tmw/viewform?usp=pp_url


Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” 

te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyły się w dniu 01.02.2019r roku w naszym przedszkolu

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Grupy przedszkolne „ Motylki’’ i  „ Biedronki’’ zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. 

W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. 

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Zebrania z rodzicami w grupach przedszkolnych " Motylki" i  " Biedronki" odbędą się
30.01.2019 r o godz. 15.30

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie informuje,

iż  w czasie ferii zimowych

(od 14 stycznia 2019 r. do 27 stycznia 2019r .)

Publiczne Przedszkole w Szewnie

pracuje w godzinach od 600 do 1600
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem  Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

 Tego dnia, wszystkie dzieci zaproszono do wspólnej zabawy i udziału                        w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły                     o wspaniałej zabawie. Dzieci wręczyły wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola słoneczka. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Było wesoło   i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się .

Rok szkolny 2017/2018Dzień Przedszkolaka w Szewnie z niezwykłym efektem

 

Przedszkole w Zespole Szkół Publicznym corocznie przystępuje do akcji Światowego Dnia Przedszkolaka. W tym roku była to wyjątkowo niezwykła przygoda. Przedszkolaki pod opieką pań: Danuty Bańdy,  Marzeny Kazimierskiej, Izabeli Rojek, Moniki Kolasy i Anny Paci odwiedzały miejsca przyjazne małym dzieciom, które znajdują się w okolicy przedszkola. Maluszki wybrały Orlik, muzeum w Częstocicach, Gminną Bibliotekę, gospodarstwo agroturystyczne w Mychowie oraz scenę teatralną przy kościele w Szewnie. Następnie zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych związanych z odwiedzonymi miejscami. Z tych szczerych prac od serca powstał kolorowy plakat. Kolejnym krokiem było wykonanie projektu, który miał przedstawiać pomysły dzieci na wymarzone otoczenie przedszkola przyjazne maluszkom. Trzeba przyznać, że dzieci przystąpiły do zadania z niezwykłą powagą i odpowiedzialnością, ale i z naturalnym dla siebie wdziękiem. Odwiedzając wójta Gminy Bodzechów, pana Jerzego Murzyna oraz  panią Władysławę Ćwik Przewodniczącą Rady Gminy, z odwagą przedstawiły swoje marzenia dotyczące zmodernizowania przyszkolnego placu zabaw. Pan Wójt nie miał więc żadnych argumentów przeciw i musiał poddać się woli przedszkolaków. W ten sposób mali obywatele spełnili swoje marzenia i wspólnie z wychowawczynią wybrali nowoczesne wyposażenie placu zabaw. Pan wójt Jerzy Murzyn obiecał realizację projektu na wiosnę przyszłego roku. Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Turczyńska, nie kryje dumy ze swoich małych podopiecznych, którzy już teraz potrafią zadbać o swoje bezpieczne i przyjazne otoczenie.
Rok szkolny 2016/2017


Dbamy o Ziemię bo to nasz wspólny dom

 

W dn. 28.04.20117r. w ZSP w Szewnie w grupach przedszkolnych: „ Motylki ‘’ i” Biedronki’’ odbył się „ Zielony dzień w przedszkolu’’, który był podsumowaniem realizacji hasła „ Na ratunek Ziemi’’. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane się na zielono i przyniosły zielone warzywa, owoce i maskotki, które były symbolem czystej i zdrowej planety Ziemi. W trakcie zajęć rozmawiały o tym, w jaki sposób należy  dbać o naszą planetę Ziemię, wybierały ilustracje o tym mówiące, bawiły się przy piosenkach pt. „Posprzątajmy świat” i „Leśne duszki”, układały dobre rady na odpady, jak również segregowały zgromadzone w klasie śmieci do odpowiednich pojemników, tańczyły z chustą animacyjną. Uroczystość została przygotowana przez panie: Monikę Kolasę, Izabelę Rojek i Marzenę Kazimierską.

Realizując treści  z edukacji ekologicznej dzieci  uświadomiły sobie, jakie niebezpieczeństwa grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka (pożary lasów, zatrucie wody i powietrza, zaśmiecanie), jak również rozwijały troskę o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi poprzez nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby i konieczności dbania o życie na Ziemi, kształtowanie umiejętności mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą.


Finał konkursu plastycznego „ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki’’

W dn. 10.04.2017r. w ZSP w Szewnie został rozstrzygnięty konkurs  plastyczny „ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki’’ organizowany przez . p.  M. Kazimierską w ramach realizacji innowacji  pedagogicznej „ Żyj zdrowo i wesoło’’. W konkursie wzięło udział 30 dzieci z klas 0 i grup przedszkolnych „ Motylki’’ i „ Biedronki’’. Przedszkolaki wykazały się wielką pomysłowością i wyobraźnią twórczą. Barwne prace zostały wykonane z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych  takich jak : malowanie farbami akwarelowymi i plakatowymi, rysowanie kredkami ołówkowymi, świecowymi , woskowymi , wydzieranki i wycinanki z kolorowego papieru, wylepianie plasteliną czy kuleczkami z bibuły. Zorganizowana została  wystawa prac, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieła „ małych artystów’’ podziwiała społeczność szkolna, jak również rodzice i dziadkowie przedszkolaków.

W konkursie I miejsca zajęli: Zuzanna Korpacka, Wojciech Czerwiec, Liliana Gajewska, Lena Ślaszkiewicz, Aleksander Kucharski, Amelia Janasiewicz, Kamila Krzysztoforska, Julia Błasiak, Mikołaj Kaniewski,

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.


Owocowy zawrót głowy w przedszkolu w Szewnie

Edukacja żywieniowa małych dzieci odgrywa ważną rolę w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych. W naszym przedszkolu od początku roku staramy się prowadzić prozdrowotną edukację planując i realizując tematy jej dotyczące.

Od października 2016 roku w grupie przedszkolnej „ Biedronki’’ realizowana jestinnowacja pedagogiczna „ Żyj zdrowo i wesoło’’ autorstwa pani Marzeny Kazimierskiej, której zadaniem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Włączając się aktywnie do działań promujących zdrowie w dniu 15.02.2017r. wszystkie przedszkolaki z grupy„Biedronki”wzięły udział w uroczystości przebiegającej pod hasłem:„Dzień owoców’’. Poprzez różne zabawy i zajęcia dzieci dowiedziały się, że owoce są dla nich bogatym źródłem witamin potrzebnych do prawidłowego ich rozwoju i zdrowia.

Dzieci poznawały owoce  ich nazwy, kształty i kolory. Dowiedziały się, gdzie rosną owoce   oraz gdzie je można kupić.  Przedszkolaki poznawały smak owoców, a degustując   dowiedziały się, że w owocach jest dużo witamin, zwłaszcza w tych jedzonych ze skórką, wcześniej dokładnie umytych. Następnie samodzielnie wykonywały sałatkę owocową.Cały dzień pełen był niespodzianek, a na zakończenie odbył się konkurs, w którym został wybrany „ Król i Królowa Owoców’’. Wszystkim naszym działaniom w tym dniu przyświecał jeden – główny cel: aby nasze przedszkolaki od najmłodszych lat zachęcać do codziennego spożywania owoców .Pieczenie Pierników

15 grudnia dzieci z  przedszkola w ZSP z grupy „ Motylków’’ i „Biedronek’’ zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.Wesoło i zabawnie z Pluszowym Misiem

W środę 25 listopada 2016r. w Publicznym Przedszkolu w Szewnie wszystkie przedszkolaki przybyły ze swoimi misiami , tak obchodzone było święto Pluszowego Misia. Grupy przedszkolne : „ Motylki’ ’i „ Biedronki zebrały się w jednej sali i rozpoczęła się wesoła zabawa.  Na wstępie pani z biblioteki opowiedziała dzieciom historię pluszowego misia i podsumowała konkurs plastyczny „ Kolorowe misie”. Przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników biblioteki.

 Zabawę w sali rozpoczęliśmy od magicznego powitania, a następnie dzieci recytowały wiersz o misiu, słuchały piosenki „ O kochaniu misia” i bawiły się przy muzyce ze swoimi misiami. Na koniec dzieci usypiały swoje pluszaki na chuście animacyjnej i odpoczywały wraz z nimi. Uroczystość została zakończona wręczeniem każdej grupie dyplomu oraz obrazków do kolorowania „ Wesoły miś’’. Obchodzone święto przygotowały panie:

 M. Kolasa, I. Rojek i M. Kazimierska. Mamy nadzieje , że ten dzień długo pozostanie w pamięci dzieci jak również będzie  sprzyjał wzajemnej integracji.Andrzejki

30 listopada w przedszkolu w ZSP w Szewnie w grupie „ Biedronki’’ odbyła  się impreza andrzejkowa.Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy też losowania kart  kim zostaną w przyszłości?  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Po wspólnych zabawach dzieci miały okazje uczestniczyć w zajęciach warsztatowo – kulinarnych „ Wykonujemy owocowe szaszłyki’’. Warsztaty miały uświadomić dzieciom potrzebę spożywania owoców i warzyw, które są źródłem witamin, bowiem dzieci uczestniczą od 01 października 2016r. w realizacji zajęć innowacji pedagogicznej „ Żyj zdrowo i wesoło’’ autorstwa p .Marzeny Kazimierskiej, której celem jest promowanie zdrowego stylu życia.W trakcie warsztatów dzieci kroiły owoce,układały na patyczkach , tworząc kolorowe kompozycje ponadto uczyły się nakrywać  do stołu.Miłymi gośćmi andrzejkowych warsztatów byli rodzice , którzy z  dumą obserwowali swoje pociechy, że tak świetnie radzą sobie  w roli „małych kucharzy’’. Przyrządzanie szaszłyków owocowych dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadomiło jak ważną rolę mają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.Dzień Przedszkolaka


„ Dzień Przedszkolaka” w Publicznym Przedszkolu w Szewnie upłynął w radosnej i słonecznej atmosferze. Część oficjalną wypełniły prezentacje grup w strojach : motylków, biedronek oraz znanych postaci  bajkowych. Każda grupa przedstawiła krótki repertuar wokalno-muzyczny.  Były tańce wspólne z rodzicami i nauczycielkami. Podczas radosnego świętowania nie mogło zabraknąć balonów,  z którymi dzieciaki bawiły się a potem zabierały do domu aby wypuścić do nieba i spełnić swoje marzenie.

Miłym akcentem uroczystości był słodki poczęstunek. Na twarzy każdego przedszkolaka w tym dniu gościł szeroki uśmiech, ponieważ każde dziecko wiedziało, że to jest jego dzień i jego święto.Rok szkolny 2015/2016


Wesoło i zabawnie z Pluszowym Misiem

W środę 25 listopada 2015 roku w Publicznym Przedszkolu w Szewnie obchodzone było święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu, grupy przedszkolne „ Motylki” i „ Biedronki zebrały się w jednej sali i rozpoczęła się wesoła zabawa. Kilka dni wcześniej dzieci przygotowując się do tego wyjątkowego  święta poznały historię  powstania pluszowego misia.

Zabawę w sali rozpoczęto od magicznego powitania, a następnie dzieci zaprezentowały się z pluszakami w śpiewając  wybraną  piosenkę. Były także tańce z misiami, konkursy, recytacja wierszy, zabawa „ Gzie jest miś?’’ oraz „Zjadanie miodku z talerzyka”. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania „ Przygody Zielonego Misia’’. Uroczystość została zakończona wręczeniem każdej grupie dyplomu oraz obrazków do kolorowania „Wesoły miś”.

Święto przygotowały panie Monika Kolasa, Izabela Rojek i Marzena Kazimierska. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i będzie  sprzyjał wzajemnej integracji.


Motylki, biedronki i inne radości –Dzień Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu w Szewnie

„ Dzień przedszkolaka” w Publicznym Przedszkolu w Szewnie upłynął w radosnej i słonecznej atmosferze. Część oficjalną wypełniły prezentacje grup w strojach motylków, biedronek oraz znanych postaci bajkowych. Każda grupa przedstawiła krótki repertuar, w którym mali artyści sprawdzili się doskonale w roli piosenkarzy. Jednak świętowanie na tym się nie zakończyło. Szaleństwo na parkiecie wciągnęło także rodziców i wychowawców przedszkolaków. Podczas radosnego świętowania nie mogło zabraknąć także balonów, z którymi zabawa przerodziła się w snucie marzeń. Któż jako dziecko nie marzył o tym, by balonik przyniósł mu wyśniona zabawkę? Dlatego te małe-wielkie pragnienia pofrunęły do nieba. Miłym akcentem uroczystości był słodki poczęstunek. Na twarzy każdego przedszkolaka w tym dniu gościł szeroki uśmiech. Był to czas pełen zabawy, radości czyli dzień, który powinien być codziennością naszych milusińskich.Rok szkolny 2014/2015

Wiosenne kanapki
Kanapki w wykonaniu przedszkolaków z grupy "Biedronek". Smakowały wyśmienicie!!! Dzieci samodzielnie kroiły przyniesione produkty, smarowały pieczywo masłem i najważniejsze - same dekorowały i tworzyły kompozycje kanapkowe.
Sałatka owocowa


Samodzielne przygotowanie sałatki owocowej sprawiło przedszkolakom nie lada frajdę!!! A najprzyjemniejsze było zjedzenie jej.
Coroczne spotkanie z Mikołajem !
Nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj - oczywiście z wielkim workiem wypełnionym prezentami. Dzieci zparezentowały wiersze i piosenki przygotowane specjalnie dla wyjątkowego Gościa. Największa radość zagościła wśród dzieci, kiedy otrzymały długo wyczekiwane  paczki z wymarzonymi prezentami.


Andrzejki
Dzień wróżb i czarów to okazja to wspólnej zabawy. Tak również było w naszym Przedszkolu. Dzieciaki z ochotą uczestniczyły w tym magicznym dniu: tańczyły, brały udział w konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło również wróżb, które wzbudziły największe zainteresowanie i sprawiły wiele radości dzieciom a także przybyłym rodzicom.Przyjaciele ZIPPIEGO
 
Od października w naszym Przedszkolu – w grupie BIEDRONEK – realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”.
Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu. Nieodłącznym uczestnikiem zajęć jest maskotka – patyczak Zippi – główny bohater programu.


Dzień PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11.2011r.  przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Szewnie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych Misiów na honorowym miejscu, specjalnie dla nich przygotowanym.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy . Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze oraz bawiły się przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Mały miś”.
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy.
W Dzień Pluszowego Misia zaangażowani zostali również rodzice, którzy z wielką ochotą pomagali swoim pociechom podczas wykonywania pracy plastycznej: misia z orgiami oraz misia lepionego z masy solnej.
Po konkursach i pracy przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły wspólnie z rodzicami .
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych  ze swoimi ulubieńcami, a po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na małe co nieco. Dzieci własnoręcznie odciskały w cieście formę misia i dekorowały go po czym nastąpiła wspólna degustacja wypieków.


Znamy zasady zdrowego odżywiania

W drugim tygodniu listopada w oddziale 0 b przeprowadzano cykl zajęć   z zakresu edukacji żywieniowej "Znamy zasady zdrowego odżywiania".  W ramach zajęć zapoznaliśmy się z piramidą żywności, dowiedzieliśmy się dlaczego warto zdrowo się odżywiać i co jeść, żeby być silnym i zdrowym. Wiemy już, które produkty są zdrowe, a które klasyfikują się do niezdrowej żywności. Potrafimy też ułożyć jadłospis bogaty w zdrowe potrawy. Jednak największym wyzwaniem, a jednocześnie ogromną frajdą, było dla nas samodzielne przygotowywanie prostych, zdrowych posiłków. Zatem: kroiliśmy jabłka na drugie śniadanie, przyrządzaliśmy kolorowe kanapki na śniadanie.  Przygotowanie posiłków kosztowało nas troszkę pracy, ale jaką przyjemność sprawiło nam ich zjadanie, palce lizać.

Przedszkolaki poznają zasady ruchu drogowego


W piątek 24 października nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się przy drogach, jakie są zasady ruchu drogowego. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania oraz wykazały sie dużym zasobem wiedzy na temat bezpieczeństwa. Każdy przedszkolak otrzymał odblaskową opaskę.
Akademia Aquafresh

30.09.2014r. dzieci z grupy Biedronek i Motylków uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji mycia zębów organizowanej przez Akademię Aquafresh. Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach.  Jego celem jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.  
Dzień Przedszkolaka
Kolejny już raz obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Przedszkolaka. To wielkie święto dla naszych najmłodszych milusińskich. Jak przystało na bal. dzieci były pięknie ubrane:  grupa Biedronek wystąpila w swoich strojach grupowych i tak samo grupa Motylków. Dzieci z oddziałow "0" przebrane były za królewny i królewiczów. Panie zorganizowały wiele konkursów i ciekawych zabaw, w których uczestniczyły nie tylko dzieci ale również ich rodzice. Po wyczerpujących tańcach i wesołej zabawie na dzieci i rodziców czekał poczęstunek.Dzień Owoców
24.09.2014r. grupa Biedronek obchodziła Dzień Owoców.
O wdrażanie dzieci do prawidłowego odżywiania dba pani Ewelina Barańska - wychowawczyni grupy.
W tym dniu każde z dzieci przyniosło do przedszkola swoje ulubione owoce. Punktem kulminacyjnym było samodzielne pokrojenie owoców i wykonanie sałatki i oczywiście degustacja.
Ponadto pani Ewelina zaproponowała w tym dniu poza degustacją jeszcze wiele innych atrakcji. Zorganizowała dla dzieci wiele zabaw,  zajęć plastycznych oraz tańców. Przedszkolaki miały możliwość poznania wyglądu niektórych owoców egzotycznych jak: ananas, pomarańcza, kiwi, melon. Dzieci opisywały wygląd owoców, określały smak, kształt i kolor. Wybrały swój ulubiony owoc oraz pracowały w grupach tworząc plakat pt. "Moje ulubione owoce".
Spotkanie z Policjantem

     18 września 2014r. w oddziałach zerowych odbyło się spotkanie z policjantem –   p. Arturem Kulibab. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się w ruchu drogowym.  

  Następnie przedszkolaki wykazały się wiedzą, jak należy zachować się w kontaktach    z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się    o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki w skupieniu słuchały rad i wskazówek,     a następnie zadawały gościowi pytania dotyczące jego pracy, umundurowania i wyposażenia.

   Na zakończenie wizyty przedszkolaki zaśpiewały panu  policjantowi piosenkę pt „ Uwaga – sygnalizator” i wyrecytowały wiersz W Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę”.  Rok szkolny 2013/2014


„Zielone żabki to akrobatki”


W bajkowym nastroju, wśród odgłosów przyrody, stawu i łąki, w dniu 06 czerwca 2014 pod hasłem  „Zielone żabki to akrobatki” w Publicznym Przedszkolu w Szewnie  odbyło się przedstawienie  pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”. Wśród pięknej wiosennej scenerii - kolorowej łąki, po której chodziły dumne, szukające zielonych żabek bociany, fruwały kolorowe owady - i stawu pełnego kumkających żabek oraz  fantastycznych nenufarów zebrały się dzieci  z młodszych grup przedszkolnych SP w Szewnie oraz  dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Szewnie. Obecność pani Dyrektor i Rodziców dawała otuchy małym aktorom. Gościem specjalnym i atrakcją całej uroczystości była Duża Zielona Żaba. Maluchy z podziwem wpatrywały się w śliczne żabki i z zainteresowaniem śledziły fabułę przedstawienia. Zrozumiały, że nie wolno oddalać się od rodziców i trzeba zawsze ich słuchać. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali historię niegrzecznej żabki, znakomicie odegrali swoje role, za co otrzymali gromkie brawa. Kulminacją programu był quiz wiedzy o żabkach i wspólny taniec wszystkich dzieci z Dużą Zieloną Żabą. Za wspaniałe występy i znakomitą wiedzę mali aktorzy oraz wszystkie obecne dzieci zostały obdarowane słodkościami. Rodzice z dumą i radością wpatrywali się w swoje pociechy i z wielkim zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu strojów dla dzieci, słodkiego poczęstunku oraz postaci Dużej Zielonej Żaby. Imprezę przygotowała pani Bożena Turek, wychowawczyni grupy „Muchomorków” w PP w Szewnie.


Coroczne przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych.
Tradycyjnie 21.03 - w pierwszy Dzień Wiosny, przedszkolaki wybrały się na spacer z Marzanną, aby na dobre pożegnać Zimę. Wiosenne słońce sprzyjało wesołym zabawom na placu przedszkolnym.

w

******************************************

Spotkanie z Mikołajem

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 6 grudnia w oddziale 0b  długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki  przedstawiły   inscenizację pt „Mikołaju witaj w kraju”. Obecni na uroczystości rodzice i zaproszeni goście, z zachwytem obserwowali występy przedszkolaków. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci upominkami, a one wręczyły gościowi laurkę i podziękowały za prezenty.

m


*************************************

Andrzejki  

Dzień 29 listopada w Przedszkolu w Szewnie zaczął się magicznie. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje, oglądając prezentację pt. Mała Czarownica”. Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą cukierków, serduszek z imionami , monet wrzuconych do wody, butów, butelki i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się czy spełnią się marzenia. Wesołą zabawę dopełniły tańce przy muzyce. Cyganka, która towarzyszyła przez cały czas miała pełen koszyk przepowiedni dla rodziców. Każdy dorosły uczestniczący w zabawie losował wróżbę. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji , a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Niezależnie czy wróżby spełniają się czy nie warto było się bawić.   


a

***********************************

   Dzień Pluszowego Misia w grupie „Muchomorków”W poniedziałek, 25 listopada 2013r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
 Z tej okazji  w Publicznym Przedszkolu w Szewnie
 duże, małe, puchate i mięciutkie Pluszowe misie oraz inne przytulanki  opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami , żeby bawić się świętować  i uczyć. Od samego rana na dzieci czekały specjalne atrakcje. Szczególnie wiele wrzawy wywołało pojawienie się wielkiego Misia Uszatka we własnej osobie , który witał wszystkie dzieci . Za postać w specjalny strój przebrał się jeden z rodziców. Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, zamienić ten dzień w magiczny i baśniowy, pani Bożena Turek przygotowała dla naszych przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Dzieci dowiedziały się, jak powstał pierwszy pluszowy miś, przygotowały „Misiowy” program artystyczny,  wesoło i radośnie  tańczyły i bawiły się z pluszowymi misiami w rytm misiowych przebojów.

Wiele radości w tym bajkowym  dniu sprawiło dzieciom pieczenie i degustacja  „Misiowych ciasteczek”.  Dzięki zaangażowaniu i wielkiej pomocy rodziców  ten zaczarowany  w krainę Baśniolandii  dzień był szczególny i wyjątkowy nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych, którzy  wrócili wspomnieniami do  dzieciństwa.

1******************************************************


"MARCHEWKOWY DZIEŃ"

20.22.2013r. w naszym przedszkolu odbył się "marchewkowy dzień". Dzieci degustowały marchewki oraz sok z marchwi, wykonywały "marchewkowe ludziki". Nauczyły się piosenki pt. "Urodziny marchewki", która towarzyszyła im  przez cały dzień oraz tańca odzwierciedlającego tekst piosenki. Były również zajęcia dydaktyczne, między innymi porównywanie wielkości poprzez układanie marchewek od najmniejszej do największej, porównywanie kształtów. Na koniec każde dziecko wykonało samodzielny rysunek marchewki.


marchew


******************************************


W naszym przedszkolu odbył się dzień "Jesiennego Liścia". Dzieci poznawały różne rodzaje liści oraz gatunki drzew, z których pochodzą. Liście były głównymi bohaterami zajęć: dzieci tańczyły z liśćmi, zakopywały się pod nimi jak jeżyki, interpretowały wiersze i piosenki z użyciem liści. Każde z dzieci porównywało liście ze sobą dostrzegając różnice i podobieństwa w kształcie, wielkości i kolorze; układały różne przedmioty z liści, np. parasol, słońce, kwiaty. Na koniec zajęć odbyła się wesoła zabawa w rzucanie liśćmi.

lisc


Rok szkolny 2012/2013Jasełka u "BIEDRONEK" - wdrażanie do podtrzymania tradycji Świąt Bożego Narodzenia, integrowanie środowiska rodzinnego z przedszkolnym. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz trzej królowie.

jaselka
"BALONIK MARZEŃ"

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to prawdziwie święto wszystkich dzieci. 28.września w naszym Przedszkolu dziecięce marzenia ruszyły w świat! Dzieci do wspólnego świętowania Dnia Przedszkolaka zaprosiły także swoich rodziców.

 Spotkanie było prawdziwym balem księżniczek i królewiczów! Dzieci zaprezentowały się rodzicom i zaproszonym gościom, po czym zaprosiły wszystkich do wspólnej wesołej zabawy. W trakcie balu zorganizowano konkurs par tanecznych. Pośród wielu chętnych "królewskich" par było tylu uzdolnionych tancerzy, że wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami.

 Punktem kulminacyjnym balu, na który wszyscy czekali, było malowanie swoich marzeń na balonach wypełnionych helem i puszczanie ich prosto do nieba! Teren przed szkołą w Szewnie wypełnił się kolorowymi balonami, radosnym śmiechem dzieci i  nadzieją na spełnienie najśmielszych nawet marzeń!

b
******************************************************

Rok szkolny 2011/2012

Uroczyste zakończenie roku szkolnego! Dzieci z grupy Biedronek i Motylków przedstawiły dwie inscenizacje: "Czerwony Kapturek" i "Leśne czary". Nie zabrakło również piosenek, tańców i pożegnalnych wierszy.

zWizyta w Straży w Ostrowcu Św.

s**************************************


W naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy "Zielony Dzień". Każdy Przedszkolak w tym dniu ubrany był na zielono. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły wokół drzewka, które później wspólnie zasadziły w przedszkolnym ogrodzie. Później był czas na degustowanie zielonych owoców.


z
**************************************

Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych. Dzieci z grupy "Biedronek" i "Motylków" wystąpiły w repertuarze świątecznym, prezentując wiersze, piosenki oraz inscenizacje.w


*************************************

Przedszkolaki wybrały się nad pobliską rzekę Szewniankę, aby wreszcie pożegnać Zimę. Na tę okazję przygotowały kukłę Marzanny, którą wrzuciły do rzeki. Teraz już na pewno zawita do nas Wiosna!m


Zabawa choinkowa - na wyczekiwany bal wszystkie dzieci poprzebierane były za różne postaci z bajek. Wiele księżniczek, kowbojów, policjantów, gwiezdni bohaterowie i wiele wiele innych. Maluszki szalały i uczestniczyły we wszystkich zabawach przygotowanych przez panie. Zabawa trwała parę godzin i szaleństwom nie było końca. Rodzice bardzo chętnie bawili się wraz ze swymi pociechami. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.


c


**************************************************

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa "Motylków" przedstawiła Jasełka zaś "Biedronki" wystąpiły z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę uroczystość. Wszystkie dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały tańce, dostarczając Dziadkom wielu radości i wzruszeń. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek okraszony upominkami wykonanymi własnoręcznie przez przedszkolaków.

b 


*****************************************************
6 grudnia 2011r. wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na Św. Mikołaja.
Od rana wypatrywały gościa, nasłuchiwały jego kroków i dźwięku dzwoneczków. Dzieci przygotowały dla Mikołaja niespodziankę tj. rysunki z jego podobizną. Wszyscy bardzo się starali by prace wyglądały najpiękniej. Radości nie było końca gdy ujrzeli Szacownego Gościa w pięknym, czerwonym stroju i z wielkim workiem. Przedszkolaki powitały go wyuczonymi na tę okazję wierszami i piosenkami. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Po wspólnej zabawie na dzieci w każdej sali czekały niespodzianki, nowe zabawki oraz paczki ze słodyczami.


m

*****************************************************

30 listopada 2011r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
 Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy z grypy "Biedronek" i "Motylków" pięknie śpiewały i grały na instrumentach, recytowały wiersze i tańczyły. Następnie dyrektor przedszkola Małgorzata Turczyńska zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

slubowanie
Po uroczystości pasowania nadszedł czas na zabawę andrzejkową.
Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku itp. Zabawę urozmaicały tańce z balonami oraz różne konkursy. Po radosnej i wesołej zabawie dzieci uzupełniły stratę energii słodkim poczęstunkiem. A teraz czekamy na Świętego Mikołaja.

andrzejki2011


*****************************************************


 Gościem w naszym Przedszkolu był emerytowany starszy aspirant Włodzimierz Groszek wraz ze swoim pupilem.
 Przedszkolaki oglądały pokaz psiej tresury oraz zostały poinstruowane jak należy zachować się w przypadku zaatakowania przez psa.

tresura

*****************************************************

SPOTKANIE Z POLICJANTEM - dzieci czynnie uczestniczyły w przedszkolnym spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Przedszkolaki oglądały plansze pt. ,, Znaki drogowe". Pani policjantka demonstrowała znaki drogowe: ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne. Dzieci wyróżniały i wskazywały znane znaki drogowe, zwróciły uwagę na ich kształty i kolory, potem prezentowały znaki drogowe wykonane przez siebie. W czasie spotkania pani policjantka podkreśliła jak bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta oraz przypomniała przedszkolakom zasady ruchu drogowego.
Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Utrwalona została zasada bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.
,, Zanim ulicę przekroczysz, otwórz szeroko swe oczy,
bo to bardzo ważna jest rzecz, by się na baczności wciąż mieć.
Najpierw w lewo, w prawo potem, jeszcze w lewo spójrz z powrotem,
Jeśli droga jest wolna już swe kroki pewnie skieruj w przód".

policjant********************************************

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2011/2012!

Od 1 września 2011r. przedszkolaki uczęszczają do nowego budynku. Mamy nowe, piękne sale połączone z łazienkami przystosowanymi dla najmłodszych milusińskich.
Przedszkole wewnątrz jest estetyczne i bardzo przytulne, a sale zajęć bogato wyposażone w zabawki i pomoce edukacyjne. Przestrzenny teren placu zabaw, wyposażony w ekologiczne drewniane urządzenia, stwarza możliwość organizowania wychowankom i rodzicom zabaw i imprez okolicznościowych.

Przedszkole posiada dwa oddziały dziecięce:
grupa BIEDRONEK - są to dzieci 3 i 4letnie oraz grupa MOTYLKÓW - dzieci 5letnie.


********************************************

Rok szkolny 2010/2011

Dnia 10.06.2011 r.  odbył się konkurs recytatorski twórczości Jana Brzechwy
zorganizowany wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Szewnie.
Dzieci pięknie deklamowały wiersze , improwizując ruchem ich treść.
 Wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe i słodycze.


brz

03.06.2011 r.

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do krainy zabawy "Fikolandu" w Ostrowcu Św.
Dzieci wspaniale się bawiły, wrzało radością i uśmiechem.
 
Zokazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych i szczęśliwych dni.

dz***********************************************

25 maja 2011r.
mieliśmy okazję gościć w siedzibie Gazety Ostrowieckiej i przyjrzeć się pracy redakcji "od kulis".                       Największą atrakcją była możliwość zobaczenia procesu powstawania gazety, składania jej "kartka po kartce"....


     Po wizycie w redakcji przedszkolaki zwiedziły budynek Komendy Policji. Na zakończenie wycieczki dzieci miały czas na posiłek i odpoczynek w Miejskim Parku.

gazeta


cd
***********************************************

25.05.2011r. - wizyta w Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Przedszkolaków powitał strażak, który zaprezentował nowoczesny sprzęt strażacki oraz omówił  zasady jego działania. Bardzo ciekawie opowiadał, na czym polega praca strażaka. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się działaniu sprzętu strażackiego, co zrobiło na nich ogromne wrażenie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody strażackie. Każdy mógł  zobaczyć jak wyglądają wewnątrz oraz przymierzyć hełm strażacki.
 Straży była bardzo ciekawa, pouczająca i atrakcyjna.


straz


***********************************************

22.03.2011r.
Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola przywitały nową porę roku barwnym pochodem, a tradycyjna Marzanna - symbol zimy - odeszła zatopiona w przepływającej przez Szewnę rzeczce - Szewniance.
 
"... Idziemy gromadą, wesołym pochodem,
Niesiemy Marzannę nad zieloną wodę.
Płyń sobie Marzanno szumiącym potokiem
Nad morze szerokie, nad morze głębokie.
Giń przepadnij Zimo i nie wracaj do nas
Na przyjęcie Wiosny otwórzmy ramiona.''
 


2011

*************************************************

28 stycznia 2011r. był wyjątkowym dniem, ponieważ  do przedszkola przybyli goście z różnych stron świata: księżniczki, rycerze, kowboje  i inni bohaterowie  bajek i baśni. Wszyscy razem obchodziliśmy bal przebierańców.                                                                 

 Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach wspólnie ze swoimi rodzicami. Po tańcach na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.2011


************************************************

27.01.2011r.
 Dzień Babci i Dziadka - w tym dniu dzieci przedstawiły barwny i atrakcyjny program artystyczny. Były to wiersze, piosenki, inscenizacje oraz tańce. Po skończonych występach Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt drobne upominki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Trwałą pamiątką tych serdecznych spotkań są kasety video oraz zdjęcia.

1

************************************************

22.12.2010r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Dzieci wcieliły się w role pasterzy i aniołków. Pięknie wyglądali Maria z Józefem oraz trzej Królowie. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

jasełka

****************************************************

6 grudnia 2010r. nasze przedszkole odwiedził ŚW. MIKOŁAJ
Dzieci przywitały go wierszem i zaśpiewały mu piosenki. W zamian za to uroczyste przyjęcie Mikołaj rozdał wszystkim wielkie paczki z prezentami i słodyczami.

Mikołaj chętnie bawił się z dziećmi. Gdy już nadszedł czas pożegnania, dzieci jeszcze raz zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i odprowadziły go do drzwi. 
Potem nastąpił czas największej radości, czyli rozpakowanie prezentów.

m

*******************************************

Poniedziałek 29.11.2010r. był dniem pełnym wróżb i magii. Odbyła się zabawa andrzejkowa, w której czynny udział brali rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Tańcom i radości nie było końca. Wszyscy wspaniale się bawili śpiewając i wróżąc na różne sposoby: kolorowe serca z marzeniami, losowe wybieranie imion przyszłych partnerów, kręcenie butelką i poznanie przyszłego zawodu, lanie wosku i wiele innych. Po wspólnej zabawie był czas na słodki poczęstunek i chwile wytchnienia.andrzejki2010


************************************************

W piątek 26.11.2010r.
w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie - zajęcia otwarte dla rodziców pt.: "Jesienne śpiewanie", w którym uczestniczyły dzieci 6letnie z grup "O"a i b wykonując utwory tematycznie związane z jesienią. Przedszkolaki również zaprezentowały piosenki i tańce z repertuaru jesiennego. Na wszystkich uczestników spotkania czekała smaczna niespodzianka.

2010


************************************************
baloniki

23 stycznia  2009r. to dzień balu noworocznego. Dzieci poprzebierane za różne postacie z bajek świetnie bawiły się przy muzyce.
W trakcie balu wybierano króla i królową, wręczano nagrody za najpiękniejsze stroje.
Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w różnych konkursach, za co otrzymywały słodkie nagrody.bal************************************************


22 stycznia  2009r. w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Przedszkolaki uświetniły to święto występami.
Każdy z nich recytował dla swoich dziadków wierszyk i brał udział w tańcu. Po wspólnym odśpiewaniu 100 lat dzieci wręczyły babciom i dziadkom laurki i złożyły życzenia.
Na zakończenie był wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.


************************************************

Od  13 października 2008r. do  10 grudnia 2008r.

przedszkole uczestniczyło w realizacji projektu NIEPRZECIĘTNI TO MY!
Dzieci brały udział w  dodatkowych zajęciach :
  • sportowych,  
  • tanecznych, 
  • muzycznych,
  • korekcyjnych. 

Na zakończenie realizacji projektu odbył się pokaz umiejętności tanecznych przedszkolaków.


************************************************


26 listopada 2008r. dzieci były w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION.
Przedszkolaki obejrzały kolekcję zabawek. Uczestniczyły w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały misia.

************************************************

 galeria
galeria                                                 Prowadzenie:  zespół redakcyjny