Konkursy i osiągnięcia uczniów3. Po raz kolejny mamy Mistrzów Ortografii!

4. Nasi WIELCY MISTRZOWIE MATEMATYKI

5.  III Świętokrzyski  Turniej  Matematyczny

6. MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA w Warszawie -2013r.

-wyniki olimpiady

-wręczenie nagród

7. Miłośnicy przyrody

8.Kolejna wizyta w świecie mitów!

9.Poloneza czas zacząć
 

10. Sukces w konkursie informatycznym

12.Wyniki konkursu "Kangurkowe zmagania"

13.Wyniki konkursu "Turniej matematyczny dla klas piątych"

14.Matematycy  z Szewny znów najlepsiROK SZKOLNY 2014/2015

Dominik Jasiński FINALISTĄ XII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego!


W ogromną przyjemnością informujemy, że Dominik Jasiński, uczeń klasy 6a, znalazł się w zaszczytnym gronie FINALISTÓW XII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego!

Dominik od miesięcy przygotowywał się do tego ważnego sprawdzianu wiedzy, doskonalił swoje umiejętności nie tylko z zakresu korzystania ze zdobytych informacji, poprawnego pisania, kojarzenia faktów historycznych, ale także z obszaru analizy i interpretacji dzieł sztuki, w tym malarstwa, rzeźby, architektury, a także filmu i teatru.

Jesteśmy dumni z Dominika! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Literackie talenty

Wśród naszych uczniów nie brakuje także utalentowanych mistrzów pióra!
Aleksandra Kuśmierz z kl. 6a oraz Klaudia Rdzanek z kl. 6b zostały wyróżnione w II Powiatowym Konkursie Literackim! Dziewczynki napisały prace na temat „Do takiego gimnazjum chciałabym chodzić”. Już niedługo same przekroczą progi gimnazjum. Życzymy im, aby to prawdziwe okazało się bliskie wymarzonemu!

Gratulujemy!

Przypominamy przy okazji, że każdy uczeń naszej szkoły może zamieścić swoją pracę na literackim blogu szkoły Literacka Kraina! Zapraszamy na stronę internetową krainaliteracka.blogspot.com i zachęcamy do dzielenia się swoją twórczością oraz czytania prac kolegów i koleżanek!ROK SZKOLNY 2013/2014


Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Szewnie


BINGO to nazwa Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, który od kilku już lat odbywa się w Szkole Podstawowej w Szewnie. 3 czerwca uczniowie klas piątych z terenu Gminy Bodzechów po raz kolejny zmierzyli się w językowych potyczkach. W konkursie wzięli udział mistrzowie swojej kategorii wiekowej z pięciu szkół: Szkoły Podstawowej w Bodzechowie, Szkoły Podstawowej w Chmielowie, Szkoły Podstawowej w Sarnówku, Szkoły Podstawowej w Szewnie i Szkoły Podstawowej w Szwarszowicach. Różnorodne formy sprawdzania wiedzy okazały się niestraszne dla dobrze przygotowanych uczestników. Autoprezentacja, opisywanie scenki, pytania do filmu, czy zagadki językowe to dla miłośników języka angielskiego prawdziwa edukacyjna przyjemność. Dodatkową zachętą była też „słodka” forma oceniania – zamiast punktów komisja przyznawała cukierki, które po skończonym konkursie oczywiście przechodziły na konto drużyny, która je wywalczyła. Nie było więc przegranych, każdy uczestnik wyszedł z konkursu nie tylko ze słodyczami, ale także z cennymi nagrodami. 

Największą liczbę cukierków, a zatem zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bodzechowie. Tuż za nimi w końcowym zestawieniu znaleźli się gospodarze – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szewnie, trzecie miejsce zaś przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej w Szwarszowicach. Uczestnicy w przerwach przygotowywali wspólny pamiątkowy plakat, który dodatkowo ujawnił plastyczne zdolności językowych znawców. Konkurs przygotowały panie Anna Hamera i Katarzyna Mazan.
Gminny Konkurs Matematyczny

 

Dnia 24 kwietnia 2014r. w Chmielowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny
pt. „MISTRZOWIE MATEMATYKI” pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów.

 

II miejsce ex aequo w kategorii klas IV - VI zdobyli uczniowie z:

·         VI a w składzie: Wojciech Marzec i Mikołaj Lasocki, opiekun – pani Dyrektor Małgorzata Turczyńska

·         VI b w składzie: Karolina Zakrzewska i Paweł Suswał, opiekun – Beata Majcher

 

III miejsce w kategorii klas I – III   zdobyli uczniowie

w składzie: Alicja Ziemian z klasy III a, opiekun – Elżbieta Oszczypała,

Justyna Jedlikowska z klasy III b, opiekun – Anna Pacia

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.I miejsce dla naszej szkoły w Gminnym Konkursie Mitologicznym

Dnia 29.04.14r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Mitologiczny pt. W świecie mitów, nad którym pieczę sprawowały panie: Katarzyna Mazan, Renata Kwiatkowska, Renata Miśkiewicz i Marta Łukasik. Do mitologicznych rozgrywek przystąpiło sześć szkół podstawowych z terenu Gminy Bodzechów. Reprezentanci poszczególnych placówek byli uczniami klas piątych i występowali w dwuosobowych grupach.

Zmagania konkursowe uświetnił wspaniały występ uczniów z klas: V b, IV b, VI b pt. Co by było gdyby… . Otóż, czy potrafimy sobie wyobrazić sytuację, kiedy niespodziewanie,  na przekór wszelkiej przytomności ludzkiego umysłu odwiedzamy bogów starożytnego Olimpu? Jeśli nie, to szkolni aktorzy swoim przedstawieniem uruchomili wszystkie możliwe mechanizmy dalekosiężnej fantazji, tym samym uświadamiając nam, iż wiedza to punkt naszego intelektualnego oparcia.

Po skończonym występie i przywitaniu jury, uczestnicy rozpoczęli współzawodnictwo. Emocji było mnóstwo, nie  mniej jednak dominował duch zdrowej rywalizacji, ponieważ wszyscy uczniowie to zwycięzcy, którzy pokazali obecnym ogromne masywy wiedzy o mitach, zabytkach, bohaterach starożytnej Grecji. Na potrzeby konkursu przygotowali również wspaniałe komiksy obrazujące wybraną przez nich mitologiczną opowieść.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, iż owe rozgrywki staną się początkiem odkrywania niezwykłych kart rozmaitych podań i mitów, które swym zasięgiem obejmują niewątpliwie cały świat.
Turniej tańca disco

Paulina Adamska i Amelia Gałucha, uczennice klasy 4b, zdobyły wyróżnienie  w Otartym Turnieju Tańca Disco.


Szkolny Konkurs Czytelniczy


Dnia 10 kwietnia 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy pod patronatem Gminnej Biblioteki. Obejmował on dwa etapy. Pierwszy dotyczył znajomości treści książki Kornela Makuszyńskiego „Awantura o Basię”. Natomiast drugi wiązał się z ekranizacją filmową tej powieści z roku 1959. Zadaniem uczestników było rozpoznać na podstawie wybranych scen z filmu, bohaterów przeczytanej lektury.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

1.     Kamińska Gabriela – klasa V a

2.    Kiliańska Kamila – klasa V a

3.    Rzepka Olga – klasa V a

4.    Burek Wiktoria – klasa V b

5.    Wójcik Mateusz – klasa IV b

Wszyscy uczestnicy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie się do tych zawodów czytelniczych, dlatego nie zabrakło emocji i ducha zdrowej rywalizacji.

A oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – Wiktoria Burek

II miejsce – Gabriela Kamińska

III miejsce – Mateusz Wójcik1Szkolny Konkurs SUDOKU


3 kwietnia 2014r. w Publicznej  Szkole Podstawowej  w Szewnie odbył się Szkolny Konkurs SUDOKU. Udział wzięło 11 uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. SUDOKU, to ciekawa łamigłówka, rozwijająca spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Konkurs ma na celu:

- popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej,

- rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania.

Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.
W konkursie zwyciężyli:

                                               I miejsce – Nina Dzioba z klasy 5a

                                               II miejsce – Natalia Mikos z klasy 6b

                                               III miejsce – Wojciech Marzec z klasy 6a.

Oprócz poprawności rozwiązania zwycięzcy wykazali się dużą sprawnością i szybkością w rozwiązywaniu tej łamigłówki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: D. Stępień, B. Majcher.


s
Wojciech Marzec Laureatem XI Konkursu Humanistycznego!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 6a Wojciech Marzec został Laureatem XI Konkursu Humanistycznego, zajmując zaszczytne 6.miejsce wśród najlepszych uczniów województwa świętokrzyskiego!

Jest  to ogromny sukces!  Bycie Laureatem tak ważnego konkursu to prawdziwy powód do dumy.

Samego Wojtka cieszy zapewne także fakt, że, zdobywając tak znamienite wyróżnienie, został zwolniony z pisania Sprawdzianu Szóstoklasisty.

Serdecznie gratulujemy!

w

Gminny Konkurs  Informatyczny


W dn. 13.03.2014r uczennice naszej szkoły: Natalia Mikos, Natalia Gajewska i Zofia Mikołajczak wzięły udział w Gminnym Konkursie Informatycznym "W krainie wielokątów". Dziewczęta przygotowały prezentacje multimedialne o własnościach wielokątów i zaprezentowały je przed komisją. W bardzo wyrównanej rywalizacji         3 miejsce uzyskała Natalia Mikos, która przedstawiła wielokąty w bardzo oryginalny sposób. Gratulujemy sukcesu!Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejW dn. 12.03.2014 dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Gajewska i Natalia Mikos uczestniczyły w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dziewczynki godnie reprezentowały naszą szkołę - Natalia Mikos zdobyła II miejsce, co zagwarantowało jej udział w etapie powiatowym turnieju. Do konkursu dziewczynki przygotowywały się pod kierunkiem nauczycieli: p. Doroty Stępień i p. Leonarda Starsiaka. Warto przypomnieć, że zwycięstwa w etapie gminnym i udział w etapie powiatowym
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, to już tradycja Szkoły w Szewnie, gdyż od kilku lat osiągnięcia te są powtarzane.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań!


1

2
Sukcesy uczniów
w I semestrze roku szkolnego 2013/2014


Nazwa konkursu

Nauczyciel przygotowujący-etap,  data konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Osiągnięcia

Konkurs humanistyczny

Szkolny                                  – R. Kwiatkowska

-M. Łukasik

- K. Mazan

Weronika Kasprzyk

 

6a

 

2

 

Wojciech Marzec

 

 

 

6a

 

1

Konkurs humanistyczny

powiatowy

Wojciech Marzec

Weronika Kasprzyk

6a

17 miejsce w województwie

Konkurs humanistyczny

wojewódzki

Wojciech Marzec

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy     kl. 6b

15.11.2013

- B. Majcher

- B. Smoleń

Paweł  Suswał

 

 

6 b

Zakwalifikowany do etapu powiatowego

Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy kl.6a

15.11.2013

- p. dyr. M. Turczyńska

- B. Smoleń

Wojciech Marzec

 

 

6 a

Zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego

I Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

– K. Skit

Wojciech Marzec

 

6a

Zakwalifikował się do etapu powiatowego

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

13.12.2013r.

– A. Stachurska

Klaudia Gierczak

 

Jan Jakubowski

 

Zofia Mikołajczak

IV b

 

VI a

 

VI a

 

 

I miejsce w kategorii III-IV klasy

II miejsce w kategorii V-VI klasy

III miejsce w kategorii V-VI klasy

Eliminacje do Międzynarodowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek im Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

18.12.2013r.

– A. Stachurska

Klaudia Gierczak

 

 

IV b

wyróżnienie

Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Gminny

- K. Mazan

-K. Wójcik

-K. Skit

Zofia Mikołajczak

 

Jan Jakubowski

6a

 

6a

Wyróżnienie

 

2 miejsce

Konkurs wiedzy o Halloween

Szkolny                            – K. Skit                             - K. Mazan

 

 

Kl.6

 

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska

 

 

 

 

Mini koszykówka

dziewcząt

 

Gminny

- L. Starsiak

-M. Skrzypczyk

 

06.09.

2013r

 

 

 

27.11.

2013

 

1.Hubert Krajewski

2.Radosław Galek

3.Emil Żelazowski

4.Kacper Czekaj

5.Adrian Łączkowski

 

 

1.Magdalena Darnowska

2.Patrycja Lisicka

3.Justyna Jabłońska

4.Agata Ogłaza

5.Aleksandra Rzęchowska

 

 

 

 

 

 

 

 

6b

6b

6a

6b

6a

 

 

III miejsce

 

 

 

 

 

 

II miejsce

 

Konkurs Plastyczny ‘ Pluszowy Miś”

 

Szkolny

– A. Hamera

Kotarba Ewa

Hyc Małgosia

Głowacki Jakub

Ib

Ib

Ib

I  miejsce

II miejsce

Wyróżnienie

Szkolny Konkurs dla klas I „ Święty Mikołaj”.

 

 

Bzymek Martyna

 

 

 

 

Ib

 

 

wyróżnienie

 

 

Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Gminny

– A. Hamera

Żelazowski Paweł

Wielgus Julia

 

 

Ib

Ib

Wyróżnienie

wyróżnienie

Konkurs plastyczny – „ wszystkie misie nasze są

 

 

 

 

Konkurs czytelniczy- „ Kubuś Puchatek – moja ulubiona książka’’

szkolny

– M. Kazimierska

 

Oliwia Niedbała,

Ewa Kotarba

Natalia Zdyb

Roksana Balcerowska

Julia Kołodziej

Julia Najdo

Grzegorz  Moroń

Zuzanna Ruskiewicz

Jakub Głowacki

 

 

Emilia Pajak

Julia Głowacka

Igor Gałka

Szymon Chudzik

Oliwia Żelazna

Weronika Gierczak

Michał Góra

Zuzanna Ruśkiewicz

Wiktoria Debska

Miłosz Hert

 

 

 

 

 

 

 

O b

I b

O b

II a

O b

Ob.

Ob.

II a

I b

 

 

II a

II b

II b

II a

II a

II b

II b

II a

II a

II b

 

I

I

II

II

II

II

III

III

III

 

 

I

I

I

II

II

II

II

II

III

III

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

13.12.2013r.

– A. Stachurska

 

 

Martyna Krajewska

 

Paweł Żelazowski

 

 

I b

 

I b

 

II miejsce w kategorii

I-II klasy

III miejsce w kategorii I-II klasy

 
ROK SZKOLNY 2012/2013GMINNY ETAP Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

 5 kwietnia 2013 r. odbył się GMINNY ETAP Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Turniej rozgrywany był w dwóch etapach.

W pierwszym, uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego, rozwiązując test złożony z 25 pytań.

Po testach rozpoczął się sprawdzian praktyczny. Każdy z uczestników pokonywał tor złożony z 6 przeszkód, zdobywając punkty dla swojej drużyny. Po podliczeniu cennych punktów okazało się, że drużyna naszej szkoły w składzie:

 Kinga Gierczak, Justyna Jabłońska i Miłosz Wyrębkiewicz zajęła II miejsce.  

                                                                                                         GRATULUJEMY


brd

*************************

Pożarnictwo bez tajemnic!

 

Gratulujemy Dominice Pytlak, uczennicy klasy VIa, która pokonała rywali w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

 W etapie gminnym, który odbył się 20 marca2013r.  w Sarnówku, Dominika zajęła I miejsce, co dało jej możliwość wystartowania w kolejnym, powiatowym, etapie konkursu.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę liczyła cztery osoby i wszyscy byli dobrze przygotowani, ale wiadomo, że zwycięzca może być tylko jeden.

Turniej odbył się pod patronatem Straży Pożarnej i nie zabrakło na nim również przedstawicieli Gminy.

Dziękujemy organizatorom za wpajanie młodzieży zasad bezpieczeństwa właśnie w tak przyjemny sposób, a Dominice życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w połowie kwietnia.

Mamy nadzieję, że aż „pali” się do kolejnej wygranej!
p
*************************

Po raz kolejny mamy Mistrzów Ortografii!


 

O tym, że niełatwo jest pisać poprawnie, wie każdy uczeń. Są jednak w naszej szkole prawdziwi mistrzowie! Magdalena Cybula z klasy 3a i Jan Jakubowski z kl.5a swoją perfekcyjną znajomość ortografii potwierdzili, wygrywając Gminny Konkurs Ortograficzny, który odbył się 18 marca w Szkole Podstawowej w Bodzechowie.

O zdobycie zaszczytnego tytuł „Małego Mistrza Ortografii 2013” ubiegało się osiemnaścioro uczniów klas III z sześciu szkół Gminy Bodzechów. Test przygotowany przez organizatorów stanowił nie lada wyzwanie dla młodych uczestników. Nie miała z nim jednak większych problemów uczennica naszej szkoły Magdalena Cybula, która okazała się najlepsza i z konkursu wróciła z trofeum w postaci tytułu Mistrza. Wyróżnienie otrzymali także Bartłomiej Winiarski z klasy 3a oraz Amelia Gałucha z klasy 3b.

Do zmagań w kategorii klas IV-VI również stanęło osiemnastu uczestników. Wylosowane dyktando było długie i trudne, każdy jednak starał się pisać jak najlepiej, gdyż nagrodą było zostanie „Mistrzem Ortografii 2013”. I w tej kategorii także uczeń naszej szkoły okazał się lepszy od konkurentów! Jan Jakubowski po konkursie z dumą prezentował swój zwycięski dyplom. Dobrze poradzili sobie także pozostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Szewnie – Zofia Mikołajczak z kl.5a, Wojciech Marzec z kl.5a.

                                                                                                   Gratulujemy!


ort


*************************


NASI WIELCY MISTRZOWIE MATEMATYKI

8 maja 2013r.w Chmielowie odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny MISTRZOWIE MATEMATYKI pod patronatem Wójta Gminy Bodzechów.

Spośród uczniów klas trzecich  I miejsce zajęli: Amelia Gałucha i Igor Turbakiewicz.


Natomiast
 Wojciech Marzec i Antoni Gałucha zdobyli II miejsce spośród uczniów kl. IV-VI .


Opiekunkami uczniów były panie: Renata Miśkiewicz, Dorota Lasek , Małgorzata Turczyńska i Beata Majcher.


TAK WIĘC OD WIELU JUŻ LAT TYTUŁ MISTRZA MATEMATYKI NALEŻY DO NASZYCH UCZNIÓW.


GRATULUJEMY!!!2013


*************************


III Świętokrzyski  Turniej  MatematycznyUczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Świętokrzyskim Turnieju Matematycznym,

organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Z klas 1-3 wystartowało 4 drużyny, w których pracowało 11 dzieci z klas 2a, 2b, 3a, 3b.


Po długich zmaganiach do finału Wojewódzkiego zakwalifikowały się 2 drużyny:

PĘTLICZKI - z klasy 2b, oraz PIKSELKI -  z klasy 3b.

III Świętokrzyski Turniej Matematyczny cieszył się ogromnym

 zainteresowaniem również wśród uczniów klas 4-6.

Uczestniczyło w nim 28 uczniów, którzy pracowali

w 7, 4-osobowych zespołach.

 Niekwestionowanymi zwyciężczyniami szkolnych eliminacji zostały MATEMATYCZKI z klasy 5a.

 Drużyna w składzie: Kinga Gierczak, Zofia Mikołajczak, Weronika Kasprzyk

 i Justyna Jabłońska pracowała pod opieką Pani Dyrektor Małgorzaty Turczyńskiej.


II miejsce w eliminacjach szkolnych zajęła drużyna MATMOLUDKI z kl. 5b.

 W skład drużyny wchodzą: Karolina Zakrzewska, Natalia Mikos,

Paweł Suswał i Norbert Grabowski. Drużyną opiekowała się p. Beata Majcher.


III miejsce wywalczyła

 drużyna PLUSIKI z kl. 4a w składzie: Hubert Krajewski, Dominik Szczygieł, Dominik Jasiński

 i Michał Osowski pod kierunkiem p. Beaty Majcher.
turniej

*************************

MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA w Warszawie -2013r.


18 maja 2013 r. ,

Amelia Gałucha, Zuzanna Iżak, Paulina Zielińska, Igor Turbakiewicz i Karol Rzepka

wzięli udział w  Małej Olimpiadzie Matematycznej dla uczniów klas trzecich,  zorganizowanej

w Szkole Podstawowej nr 65 w Dzielnicy Żoliborz  w Warszawie.

W finale konkursu brało udział 300 uczniów

- wśród nich reprezentanci warszawskich szkół oraz nasi najlepsi matematycy.

Po rozwiązaniu zadań , pani dyrektor mgr Ewa Kozłowska oprowadziła naszych uczniów po szkole, w której odbywała się olimpiada,

a pan Michał Szymański pokazał  dzieciom stolicę.


olimp

WYNIKI OLOMPIADY MATEMATYCZNEJ

wynikiMała Olimpiada Matematyczna - WRĘCZENIE NAGRÓD!

 

28 maja 2013r. nasi trzecioklasiści: Amelia Gałucha, Zuzanna Iżak, Paulina Zielińska, Igor Turbakiewicz i Karol Rzepka uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród laureatom i wyróżnionym w Małej Olimpiadzie Matematycznej w SP nr 65 im. Władysława Orkana w Warszawie.

W ceremonii tej wziął udział również WÓJT GMINY BODZECHÓW -Pan Jerzy Murzyn.


olimp


Miłośnicy przyrody

 

16 maja 2013 roku w Chmielowie odbył się Gminny Konkurs „Miłośnicy przyrody”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, którym udało się wywalczyć 3 i 4 miejsce.

 

III miejsce – Maciej Bąk i Jakub Śliwka (VI a)

IV miejsce – Kinga Ziębora (VI a) i Wojciech Marzec (V a)

 

                     Gratulujemy!

 

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z dwoma pytaniami dotyczącymi wiedzy o przyrodzie przygotowanymi przez wszystkich nauczycieli uczniów biorących udział w konkursie. Nasze drużyny przygotowywała nauczycielka przyrody, pani Łucja Kulibab. 

mp

Kolejna wizyta w świecie mitów! 23 kwietnia odbył się IV Gminny Konkurs „W świecie mitów”. Tym razem o najwyższe miejsca na podium walczyli uczniowie klas piątych, reprezentanci sześciu szkół z terenu Gminy Bodzechów.

Dwuosobowe zespoły przeszły przez trzy niełatwe zadania, aby dostać się do finału! Pierwszym zadaniem było rozpoznanie jednego z bogów, którzy specjalnie na konkurs zeszli z Olimpu i osobiście odwiedzili naszą szkołę! Kiedy to już się udało, przyszła kolej na zaprezentowanie wybranego przez drużynę fragmentu prozy - tutaj jury miała nie lada problem, bo wszystkie prezentacje przygotowane były perfekcyjnie! Na zakończenie drużyny rozwiązywały mitologiczną krzyżówkę.

Finał to już był prawdziwy grad pytań! Stopień trudności zagadek oraz ich punktowanie były zróżnicowane, co uczyniło finałową rozgrywkę niezwykle emocjonującą!

I miejsce w konkursie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szewnie,

II miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej w Chmielowie,

III miejsce na podium zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szwarszowicach.

Pozostałe drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Bodzechowie, Szkoły Podstawowej w Sarnówku oraz Szkoły Podstawowej w Miłkowie również wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem i nie wyszły bez nagród.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Małgorzatę Turczyńską oraz przez szczególnego gościa Konkursu, którym była pani wizytator Kuratorium Oświaty Małgorzata Skrzypczak. Przyjęcie nagród i dyplomów od tak znamienitego gościa było dodatkową nagrodą dla młodych miłośników mitologii!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

mity

Poloneza czas zacząć

Jak co roku wybrani uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie powiatowym Poloneza czas zacząć, który odbył się w Szkole Podstawowej w Szwarszowicach. Tym razem termin konkursu przypadł na 15 maja i jego zasady pozostały niezmienne - polegał na recytacji wybranych fragmentów najsłynniejszej epopei narodowej pt. Pan Tadeusz .

Nasze cztery uczennice wcieliły się w różne postaci mickiewiczowskiego dzieła. Dla trzech z nich – Wiktorii Burek, Karoliny Zakrzewskiej i Agaty Ogłazy był to debiut recytatorski, zaś Weronika Kasprzyk przed tak szerokim gronem publiczności występowała po raz drugi.

Uczennica z klasy IV b – Wiktoria Burek wcielając się w postać Zosi pięknie wyrecytowała fragment zwierzeń bohaterki, zaś dziewczynki z klasy Va i Vb – Agata Ogłaza i Weronika Kasprzyk wspaniale wygłosiły mowę Telimeny. Ostatnia uczennica, również z klasy Vb – Karolina Zakrzewska jako narrator przywołała swoim fragmentem nietuzinkowe myśli Telimeny .

Konkurs zakończył się dla nas sukcesem, gdyż Weronika Kasprzyk zajęła I miejsce, zaś pozostałe uczennice szczególne wyróżnienia. Pozostały również po nim wspaniałe wrażenia, pozytywne emocje i postanowienia o wystąpieniu również w kolejnej edycji.


uuSukces w konkursie informatycznym

Wielki sukces w konkursie informatycznym, który odbył się 29. 05. 2013r. w Szkole Podstawowej w Sarnówku  odniosła Klaudia Gierczak, uczennica klasy 3b.

 
 Rysunek, który wykonała w programie Paint  - przedstawiający słonia w jego naturalnym środowisku okazał się najlepszą ilustracją konkursowego hasła: "Co biega i hasa po polach i lasach".

Naszą szkołę godnie reprezentowała również uczennica klasy 3a - Magdalena Cybula.


Zwyciężczyni konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

infAngielski inaczej – w scence i piosence!

Języków obcych najlepiej uczyć się od najmłodszych lat!       W naszej szkole 17 czerwca uczniowie klas II i III z terenu gminy Bodzechów zaprezentowali, jak dobrze posługują się tym językiem, śpiewając piosenki i przedstawiając miniscenki teatralne. W konkursie wzięli udział uczniowie czterech szkół podstawowych, a poziom przygotowania każdej z pięcioosobowych drużyn był naprawdę wysoki! Jury miało nie lada trudności podczas przyznawania punktów. Najwyższe miejsce na podium zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodzechowie przygotowywani przez panią Marzenę Szyszko. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej w Szewnie pod opieką pani Anny Hamery, trzecie miejsce zaś przypadło uczniom Szkoły Podstawowej w Sarnówku, których do konkursu przygotowała pani Alina Pastuszka. Z wyróżnieniem opuścili naszą szkołę uczniowie pana Artura Palucha, uczący się w Szkole Podstawowej w Chmielowie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz ciekawą nagrodę.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

2

*******************************************************************

WYNIKI KONKURSU  „KANGURKOWE ZMAGANIA”I miejsce – Jakub Śliwka

   II miejsce – Antoni Gałucha

            III miejsce – Karolina Zakrzewska
*******************************************************************

WYNIKI KONKURSU  

„TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS PIĄTYCH”


I miejsce – klasa Va      Wojciech Marzec

Weronika Kasprzyk

Justyna Jabłońska

      AleksandraRzęchowska

II miejsce – klasa Vb       Karolina Zakrzewska

Natalia Mikos

Paweł Suswał

Bartosz Zieliński

*******************************************************************

Matematycy z Szewny znów najlepsi
Sukcesem zakończył się udział uczniów Szkoły Podstawowej w Szewnie                                      w III Świętokrzyskim Turnieju Matematycznym organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 15 uczniów z klas 1-3 oraz 28 uczniów klas 4-6. Zdolni matematycy pracowali w 4-osobowych zespołach. W ciągu 5 miesięcy trwania konkursu rozwiązywano zadania tekstowe zawierające informacje o naszym województwie i łamigłówki logiczne. Każda drużyna wykonywała również makiety zamków świętokrzyskich oraz innych ciekawych miejsc, które zachwycały swoją misternością. Powstało wiele plakatów, łamigłówek            i zadań tekstowych ułożonych przez naszych młodych matematyków.

            Ciężka praca naszych małych mistrzów została doceniona.

W kategorii klas 1-3

                      

drużyna PIKSELKI z klasy 3b w składzie: Mateusz Wójcik, Karol Rzepka i Paulina Adamska pod kierunkiem pani Doroty Lasek

                                  zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki,

 zaś drużyna PĘTLICZKI z klasy 2b w składzie: Katarzyna Kowalska, Michał Wąsiel, Mateusz Chmielewski, Mateusz Kulczycki pod kierunkiem pani Anny Paci

                            zdobyła III miejsce i tytuł II Wicemistrza Matematyki.

W kategorii klas 4-6 

I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki

zdobyła drużyna MATEMATYCZKI w składzie: Kinga Gierczak, Zofia Mikołajczak, Weronika Kasprzyk, Justyna Jabłońska pracująca pod kierunkiem pani Dyrektor Małgorzaty Turczyńskiej.

 

            Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się również drużyny: PLUSIKI z kl. 4a                     w składzie: Hubert Krajewski, Dominik Szczygieł, Dominik Jasiński, Michał Osowski oraz MATMOLUDKI z kl. 5b w składzie: Karolina Zakrzewska, Natalia Mikos, Paweł Suwał, Norbert Grabowski. Pracą obu drużyn kierowała pani Beata Majcher. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Dorota Stępień.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że królowa nauk Matematyka na długo zagości w ich sercach. 


2013

POWRÓT

  Prowadzenie:  zespół redakcyjny