Etyka nie tylko dla smyka

Z etyką na TY !

„Aby czynić dobro, nie czekaj na okazje szczególne.”  Jean-Paul Sartre

 

Żyjemy w społeczeństwie, każdego dnia spotykamy innych ludzi. Nam, dorosłym, nauczonym doświadczeniem, łatwiej jest odnaleźć się w wielu sytuacjach międzyludzkich. Przed dziećmi to właśnie my musimy otwierać te zaczarowane drzwi, drzwi świata wartości i szacunku dla drugiego człowieka. Od października 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie realizowany jest MINISTERIALNY PILOTAŻOWY PROJEKT pt. Etyka nie tylko dla smyka”.

W projekcie biorą udział uczniowie klas Ic ,Ib, IIa i  IIIb. Mali ETYCY z pasją  uczestniczą w zajęciach, zgłębiają wiedzę na temat  świata wartości, pod bacznym okiem pedagogów kształtują własne postawy moralno- etyczne, przygotowują się  do świadomego podejmowania  właściwych wyborów .

Kluczem do zrozumienia tych trudnych zagadnień są często ciekawe zadania, prace plastyczne, które uczniowie wykonują w niezwykle twórczy i pełen zaangażowania sposób, dzięki czemu sami uczą się etycznych zachowań. Wykonane przez uczniów dzieła  można podziwiać  na korytarzu szkolnym i stronie internetowej placówki.  Za realizację projektu odpowiedzialne są wychowawczynie klas : Bożena Turek, Anna Pacia, Renata Miśkiewicz, Mirosława Mansz. Dzięki projektowi uczniowie świetnie się bawią, a jednocześnie zdobywają niezbędną wiedzę na temat tego, jak się zachować w różnych sytuacjach.

    Prowadzenie:  zespół redakcyjny